Galatasaray'ın borçlarını sıfırlayacak olması ve gayrimenkullerini değerlendirecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilindiği üzere florya arazisi Galatasaraya yetmiyor 2 tane antrenman sahası var alt yapı dahil burada çalışıyor. Ayrıca çok pahalı bir arazide antrenman yapmak son derece lüks. Son olarak da floryadan aslantepeye trafiksiz gidiş 1 saat nerdeyse. Bunların hepsini düşünen biri çıktı sonunda. Galatasaray ücretsiz antrenman sahası tesisler yapacağı araziyi de 49+49 yıllığına kiralayacak ve kemerburgaz sarıyer taraflarına taşınacak tesisler. Florya ve Riva arazilerinin değerlendirilmesinden yaklaşık 500 milyon dolar para gelecek ve borçlar sıfırlanacak. Galatasarayın doğru yönetilirse dünya devi olacağını düşünüyorum. Bu arada kıskananlar arazi satılır mı vs vs demeyin çünkü sadece adamız bile paha biçilemez bir değere sahip, maslakta çok ciddi bir arazimiz var ve otelimiz bitmek üzere yani kısacası bizde gayrimenkul bitmez. Ayrıca yeni bir tesis yapmaya kalksak zaten 200 milyon dolar giderdi. Nerden baksanız gs nin karı 700-800 milyon dolar toplamda çok iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. Umarım bir hile hurda yoktur. Bu arada 15 bin kişilik bir stadyum daha yapılacak stadın yanına ve bunun içinde gs bir lira para ödemeyecek. Floryaya yıllar önce bizi yerleştirenlerden allah razı olsun :)

Güncellemeler:
15gün Fenerlilerde ciddi bir haset sezdim :D Ama dediğim gibi merak etmeyin bizde gayrimenkul bitmez. Siz uefanın gelirlerinize el koyup 2 yıl süre vermesiyle ilgilenin ilk yıl zararı kapatamadınız sıra gelecek yıl da. 1 yıl men cezası size de geliyor. Gs birdaha tarihinde borca girmez inş. Çünkü son yapılan divan kurulunda klubü borca sokacak başkan kendi mal varlığından ödeyecek hükmü yer alacak. Yani borca bile soksa kendisi ödeyecek

0|2
3|18

Kızlar Ne Diyor 3

• Ödeyecekse sevinirim.

0|1
    0|0
  • hayırlısı

0|1
    0|0
  • gsliyim ema benaneğ

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Her iki arazinin de satılması yerine birini satıp diğeri üzerinde kendi paramız ile kendi projelerimizi üretsek hem borcu kapar hem de iki kat karlı çıkmış olurduk. üstelik gs'nin yıllık borç faizi ödemesinin 40m euro'ya yakın olduğunu düşünürsek (başkan söyledi bunu. benim net bir bilgim yok (yıllık 40m euro faiz.. nasıl bir borçlanmaysa artık..) ) paranın yıllık 70 euro'ya yakın bedellerle kadaya gircek olması pek de akıl karı değil. yine de dediğin gibi gs de gayrimenkul bitmez. diğer kulupler borçlarını nasıl kapatacaklarını düşünsünler gs ye kaf atacaklarına. biz var da harcadık. son olarak en azından borçlar tamamiyle kapanır ve tekrar borçlanılmaması için gerekli adımlar atılırsa ( tüzük değişikliği vs..) geleceğe umutla bakılabilir ve galatasaray avrupanın en büyük kuluplerinden biri olabilir.

0|1
    0|0
  • önce sağlam bir yönetim şart...
    abuk subuk rezil pislikler ne hale getirdi koca camiayı.
    en çok aysal pisliği ve yalakası karaktersiz adi tulun...
    bize faruk süren gibi efsanevi bir başkan lazım. hemen altında ali dürüst abdurrahim albayrak ikilisi gibi görev adamı lazım. doğal olarak hocalık görevi karizmatik lider büyük imparator terim...

0|1
    0|0
  • Başkanlar Babasının çiftliği gibi kullandıkları için klubü 5 tane daha arazi satsalar iki yıl sonra tekrar borçlanırlar.

0|1
    0|0
  • Uygulamaya sonuna kadar katiliyorum artik zamani gelmisti. Borclarin faizini dahi odeyemez duruma geldik. Ne kadar kisarsan kis borc buyuyor ve ilerde o gayrimenkul satislari bile borcu odemeye yetmezdi. umarim baskan tuzukte degisiklige gidilmesini ister. Her gelen baskan ibra edilmeden once borc alacak farki zararla kapatiyorsa cebinden odemeli ki ilerde tekrar boyle bir borc yukunun altina girmeyelim.

0|1
    0|0
  • Yönetenler parayı cebe indirmesinde herşey Galatasarayın yararina olur insallah ve şerefli bir türk takımı avrupada bir boy göstersin artık

0|1
    0|0
  • galatasaraylı olarak sevindim umarım kurtuluruz bu borçtan

0|1
    0|0
  • Çok iyi

0|1
    0|0
  • Zamanında Aziz yıldırımın borç verme teklifi olduğunu hatırlatırım. Aziz yıldırımı sevmem ama borçlarınızı ödemeye yönelin tabi fakat Fenerbahçe borçtan harçtan etkilenmez.

0|1
    0|0
    • 15gün

yahu azizinki tamamen şarlatanlık fener kendi borçlarını ödesin. Fener kim oluyor ki. Gs adasıyle bile fenerin tüm hisselerini satın alır

• Hayırlısı bakalım dediğin gibi olur inşallah

0|1
    0|0
  • Hayırlı olsun öyleyse

0|1
    0|0
  • gs candır :D

0|1
    0|0
  • Moruk alınmayında biz devletin kıçını yalamıyoruz 😁😁 bedava sahadır filan hany 😁😁

0|1
    0|0
    • 15gün

Bedava saha derken. Ali samiyenin arazisi verdik stad karşılığında. Bu arada aziz yıldırım değil miydi 10 yıldır kenan evren lisesinin arazisi için devlet kapılarında sürünüyoruz diyen?

• 15gün

@MetaProlol arazi bizim değil de üst kullanım hakkı bizimdi 49 yıllığına. üst kullanım hakkı nedir biliyor musun? oku da gel karşıma

• 15gün

haklısın kendi ağzıyla kenan evren lisesi arazisi için devlet kapılarında yattığını söyleyen kimdi :D sen azizeni bir dinle :D

• zor işler bunlar

0|0
    0|0
  • Bana ne

0|0
    0|0
  • Önce beden terbiyesine stat kirasını ödesin, sonra alttan ısıtma taahütünü yerine getirsin, sonra bileziklerden gelirlerle... Amaaan Allah kurtarsın

0|1
    0|0
  • Kesinlikle bu projolerle artık Galatasaray ın sırtı yere gelmez Şampiyonlar liginde final oynayacak kadro kurulacak

0|1
    0|0
  • Borc morc sifirlanmicak. dahasi en degerli 2 arazi cerez parasina satilmis olcak... 7 yilda gelcek 500 milyon dolar simdiki bircu kapatr..7 yilda borc kimbilir kac milyon dolar olcak..

0|3
    0|2
    • 15gün

çerez parası dediğin para ücretsiz yapılacak spor salonu ve tesisleri de içine katarsan 2.5 milyar tl para. Ayrıca borçların sıfırlanacağı banka teminatların kalkacağı resmi kurul kararında var. Emlak konut 1 yıl içinde 200 milyon dolar ile kapatacak hepsini. araştırıp konuşun fenerlisin sanırım :D

• 15gün

Ust kullanim hakki islik olayindan dolayi verilmedi.. sirf isliktan dolayi protokolu degistirdiler.. spor salonu ve yeni tesisler bakalim vaad edildigi gibi olcakmi

• 15gün

olur inş olacağını umut ediyorum

• Bileklikle olmadı simdi de köyü satılığa çıkardı züğürt ağa gibi :)

0|2
    0|0
    • 15gün

bileklik dediğin küçük gelir akışını sağlamaya yönelikti zararı azaltmak için bir ticari açılımdı. Burda ise neredeyse 1 milyar tl lik para var yani fener+bjk yi satsan bu paranın yarısı çıkmaz :D

• 15gün

Sen cidden baya cahil birisin Tokinin beleş stadı diyorsun da Mecidiyeköydeki araziden bahsetmiyosun. toki o stad karşılığında ne yaptı mecidiyeköydeki stadı sıkıp araziyi aldı. 49 yıllık üst kullanım hakkı zaten 300 milyon dolar civarındaydı samiyenin. Yani stad maliyeti ile aynı. Sen biraz bizim gayrimenkulleri oku araştırda bilgilen :D

• 15gün

Bu kadar para varken neden dilendin neden bileklik sattın neden uefadan ceza yedin bilmiş insan hadi ver cevabı :)

Yükleniyor...