Nasıl şükrediyorsunuz?...

Herkese iyi akşamlar.

Nasıl şükrediyorsunuz?

Azaları içinde yalnız dili ile şükreden kimsenin şükrü az olur.

Çünkü gözün şükrü, bir hayır gördüğü zaman onu almak,

Eğer şer görürse onu örtmektir.

Kulağın şükrü, bir hayır işittiği zaman onu ezberlemek,

Şer işitirse onu unutmaktır.

Ellerin şükrü, onlarla hak olandan başkasını tutmamaktır.

Midenin şükrü, ilim ve hilm ile dolu olmak;

Ayakların şükrü de, iyilikten başkasına gitmemektir.

Kim böyle yaparsa hakikaten şükredenlerden olur.

Bişr-i Hafi Hz.

NOT:Lütfen dalga geçecek olan arkadaşlar cevap yazmasın,engellemekten öteye gidilmiyor..

0|0
6|19

En İyi Kız Görüşü

• gözümüzü açtığımız her yeni bir gün her aydın bir sabah lütuftur aslında.şanstır.ben buna şükrederim ve gördüğümüz,yaşadığımız o değerli geceler,kandiller hepsini yaşattığı içinde şükrederim.hatta bana mübarek ismini anma fırsatı ve iradeyi verdiği içinde şükrederim.allah istemezse o insan ne kadar istesede ne tövbe edebilir nede şükür.allah kalbimize veriyor bu gücü.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Ben her gün bir çok kez şükür ederim. Allah'ım verdiğin nimetler için, sağlığımız için diye başlar bir çok konuda şükür ederim, özellikle yemek yedikten sonra ve ezan okunurken filan daha sık yaparım bunu. Birde sabır istemek yerine bu dünyada da, öbür dünyada da iyilik ve güzellikler nasip et derim, böyle demek daha iyiymiş, sorularlaislamiyet sitesinde okumuştum.

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim:)yeni bir şey öğrendim bak vesilenle..

• Rica ederim, bende o sitenin programı bile yüklü, istersen bak, senin hoşuna gidebilir. Bilgi paylaştıkça çoğalır derler, o hesap :) sabır istemek ve beddua etmek fazla iyi değilmiş, dediğim şekilde dua etmek gerekiyormuş.

• Aşk da tıpkı elif gibidir,bismi de gizlidir,ama okunmaz.

O olmadan da besmele sese gelmez.

O her şeyin içindedir,ama hiç bir şeyde görünmez...

Ve aşk insanın alnına dokunur

Sübhane Rabbiye-l Ala...

Namaz her şükrün her yaradılısın özüdür.

1|0
    0|0
  • ıcımden gedlgı gıbı dogal olyuorum allah ıle konsuyorum aslında ben konusuyorum o dınlıyor benımle hıc konusmadı ama bazen oyle zamanlar oldukı ondan okadar cok ıstedımkı bazı seylerı dogallıgımın kanıtıydı durduramadıgım goz yasları ve ıcımde yanan cehennem ozamanlarda ıste yanımda oldugunu hep hıssettırdı bana kucuk mucızeler yasattı bana...

1|0
    0|0
  • nasılmı şükür yapıyoruz tabiki yüce yaradanın yarattığı bir çok canlı gibi 24 saat şükür yapamıyoruz.insanoğlu olarak yediğimiz her şeye içtiğimiz her şeye,belaya,hayıra,yani başımıza ne gelirse iyi ya da kötü rabbimizden geldiğini bilerek asla isyan etmeyerek sevdiğin birinin ölüm halinde bile herşeyin allahın olduğunu bilerek elhamdülillah derim.çünkü kalbimde allah sevgisi oldukça bilirimki bu dünya sınav yeridir ve ben sınavdayım isyan edersem bu sınavdan kalırım,şükredersem allahım ahiretteki yerimi biraz daha güzelleştirir.sonuç olarak mükafatı çok güzel bir ahir hayat olduğunu bilipde şükretmeden gün geçirmek,dünya işlerine dalarak allahını unutmak insanı dünyaya bağlar buda insanı azaba sürükler.allah herkesin sınavını kolay eylesin.

1|0
    0|0
  • Verilen lokmayı zevkle yemeye tenezzül ediyorsan, sabah kuşların sesini büyük bir zevkle dinliyorsan, o tazecik havayı soluyorsan ve içine mutluluk işliyorsa şükrediyorsun demektir.

Ama en büyük şükür diğer varlıklara bitkilere, hayvanlara hatta suya taşa toprağa saygı duyuyor ve koruyorsan en büyük şükranları sunuyorsun demektir...Ben de böyle şükrediyorum.

1|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı:)

• sağolun :)

• 5 vakit namazimi kiliyorum acizhane ehlisunnet yasamaya calisiyorum hickimseyi islama sogutmuyorum herkesin aklindaki soru isaretini kaldirmak icin kitaplar acip kaynagini belirterek sunum yapiyorum islam kardesliktir ve ALLAH LAFZINI AGIZIMDAN DUSURMUYORUM

1|1
    0|0
    • Kimseyi İslamdan soğutmuyorsan şükürlerin en büyüğünü yapıyorsun demektir. +1

• Şükrü, duayı secdede ediyorum zira O'na en yakın olduğumuz yer orası.

2|0
    0|0
  • Alemlern rabbi olan Allahım verdigin nimetlere bahşettiğin saglığa hamdi senalar olsun affedicisiaffetmeyi seversin bizleride affet rabbim ve le ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin derim

1|1
    0|0
  • Vahhh! ne güzeldi bu...

Allah razı olsun.

1|0
    0|0
  • Gün içerisinde 25-30 Kere Kendi Kendime içimden Sükür Ederim Artı 5 Vakit Ederim ! SürekLi Sükür Etmek Cabasındayım Kısacası ! En Basit Yemek,En Basit ELimiz Ayagımızın SagLam OLması,Ayrıca Fizigim içinde Cok Sükür Ederim .D

1|0
    0|0
  • şimdi burda şükrettiğimizi söylersek bu biraz kendini övmeye yaptığı iyiliği gösterişe sarfetmeye girmezmi.

1|0
    0|0
  • Şükürler olsun

bugünümüze

yazacak birşey bulamadım :(

1|1
    0|0
  • hergünün bitişinde şükretmek gerekli

1|0
    0|0
  • nasıl anlatılır bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Şükretmek yürekten gelecek bütün bedenin ile açacaksın ellerini

1|0
    0|0
  • ben geceleri uyumadan yukarı bakarak eyw pampa diyorum

0|0
    2|0
  • Arkadaşım güzel soru.

Rabbimin nmetlerinden hangisini sayayım.nefes almasam vay halime o nefesi veremesem var halime.

0|0
    0|0
  • yapıyorum namazında iyazında biriyim :)

0|0
    0|0
  • sonanda 1 puan vermek geldi içimden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hersabah benim icin yeni bir gun dogdugu icin sukrederim, yemekten sora evde bereketimiz oldugu icin sukrederim, yatmadan once bugunde basima bir is gelmedigi icin sukrederim, az bile yapyorum.. Bu arada sordugun soru cok dusundurucu, farkettim yeterince sukretmyorum halime

1|0
    0|0
  • işte böyle yaa gidip adam allah diyen horoz paylaşıyo dalga geçiyolar keşke bende şükürde dilden ve kalpten ileriye gidebilsem..

1|0
    0|0
    • gitmek nasip olur inşaallah..

Allah bütün sesleri duyar,sen susturma kalbinin sesini.

• guzel yazmissin, sag ol

1|0
    0|0
  • bunların hepsını yapmak ıcın ılk once kalp guzellıgı temızlıgı lazım ole lafla olmaz bnce hanı ıcten gelmesı gerek

2|0
    0|0
  • Allam iyiki yarattın amin.

0|0
    0|0
    • seni biliyorum,ateistsin değil mi?

saygı duyduğunu söylemiştin oysa ki başka cevabında

• müslüman arkadaşlarımda yapıyor aynı espriyi Allah için ne yaptın eyyy müslüman diyorum allama şükrettim bire kafir derler o aramızda bir şakadır diger müslümanları rahatsız edecegi aklıma gelmezdi

kusura bakmyın.

• iyi geceler.

Yükleniyor...