Yolda haç takan bir Türk gördüğünüzde ne düşünürsünüz??

Ben bir kaç aydır takıyorum.. Haçı simge olarak çok beğeniyorum ve İsa'ya karşı da büyük sevgim var. Ama hiç bir dine mensup değilim. Fakat arkadam özellikle arkadaşlarıma soranlar oluyor cins cins bakışlar felan .. Hatta birisi "tekbir" diye arkamdan bağırmıştı. Kötü birşey mi yapıyorum yani ?

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• haç takan türke saygım sonsuz olur nedenmi o isa a.s inanmış ise zaten bizde bütün peygamberlere olduğu gibi Hz.İsa(A.S) inanıyoruz o da bizim peygamberimiz.saygıyla karşılamak lazım dinde zorlama olmaz.bazı öküzler vardır dinimizi kendi aklında kendine göre yorumlayıp bir şeyler yapıyorlar işte ben onlara kısaca öküz diyorum.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Hiç dikkatimi bile çekmez.Sonuçta Hristiyan olan dolu Türk var.

1|1
    0|0
  • Herkesin inancına kimse karışamaz.meselam sen bu şekil inanırsın ben bu şekil inanırım herkesin özgürlüğü bidir.benim yorumlamam bu kadar

1|3
    1|0
  • İsa musa gel bizi kutsa diye mırıldanıyorum.

link

0|0
    2|2
  • Öncelikle yazdıklarımla sizi eleştirmediğimi veya yargılamadığımı söylemek isterim.

Müslümanlar. Rablerinin Bir ve Tek olduğuna inanırlar. İnsanın kendi aklıyla ve hayal dünyası hayal bile edemeyeceği veya anlayamayacağı varlıktır Allah onlar için.

Haç ise İlahlık kavramını tekillikten çoğulluğa çekmektedir. Tanrının bir kadın ile cinsel ilişkiye girmesi ve bundan doğan bir çocuğu simgeler haç.

Yani HAÇ müslümanların inandıkları o her türlü insanı ihtiyaç ve zevkten münezzeh tanrı anlayışına bir küfürdür. Çünkü onu sıradanlaştırır ve insanlar gibi küçükleştirir bir simgedir.

0|0
    0|0
  • herkes keyfine göre gençler ;)

1|1
    1|0
  • kötü bişey değil tabiki,sonuçta isa peygamberde allahın peygamberidir.ama bizim dinimiz müslümanlık olduğundan mesela üzerinde allah yazan güzel kolyelerde var vaya cevşen bunlarda güzel.yani özenmemek lazım farklı kültürlere .tüm avrupa ülkeleri türkiye aşığıyken her sene antalya,bodrum v.s. şehirlerimiz bunlarla dlup taşarken onlar bize özensin güzel kardeşim:)

0|0
    0|0
    • kesinlikle özentilik bir durum yok 4 kitabı da okumuş birsiyim ayırt edebiliyorum.. ayrıca duaların da boyunda taşınması bana saçma gelmiştir..haç bir simge neticede

• onlar cahil boşver sen onları. sen takmaya devam et ama dikkat et.

1|2
    1|0
  • ahahahaha :D tekbir haa :D yok canım kendi inancın kendi görüşün kime ne ben tepki vermem yanii kıza bak haç takıyo gibisinden falan

0|1
    1|0
  • simge olarak değil inanç olarak taksa bile bu beni neden ilgilendirsin.isteyen istediğine inanır

1|1
    1|0
  • umurumda olmaz.

1|1
    1|0
  • herkeisn inancı kendine,

inancıma saygı isterim,

inanncına saygı gösteririm...

1|0
    0|0
  • fransız ve müslüman birini görünce ne hissediyorsm haç takan birinede onu hissederim

1|0
    0|0
  • Tekbir ! :D

Şaka şaka değil. Ya zorla iman olur mu. İsteyen istediğini takar. Lise falansa normal yani her türlü cins var :)

0|1
    1|0
  • Yakalayıp dövüyoruz. N'apacaktık başka?

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Bende takıyorum .Kimse kimsenin dini görüşüne karışamaz .O yobaz tipler banada denk geliyor ,hiç umursamıyorum.

1|1
    2|0
    • sorduklarında sana ne die cevap veriyorsun

• çılgın bir gençlik özentisi

0|0
    3|0
  • aslında herkesin düşüncesine saygımız var ama bizim insanlarımız böyle garip geliyo biraz

1|0
    0|0
  • alahuuuu akbaaaar ! dermişim yok bende birşeye inanmıyorum bende önceden davutun kalkanını takardım da ateist olunca geçiyor sevgi falan ayrı mesele .

0|0
    0|0
  • dövmem var haç şeklinde hristiyan mıyım hayır. kimi bağlar amk

0|1
    1|0
  • Boşver umursama. Puta tapar gibi tayibe tapar onlar :D

1|1
    2|0
  • Hayir hz. Isa da bizim peygamberimiz ama hristiyqnlar onu ve onun anlatmaya calistiklarini carpitmislar ve kendilerine uyarlayip bir inanis bicimi yaratmislar...

Sen nasil istersen oyle davran ama hac bizim dinimize ters bir dinin en belirgin sembolu oldugu icin yanlis anlasiliordur... Hz. Isayi sevmene kimse bisey diyemez...

0|0
    1|0
  • ben de takıyordum bir dönem. hatta gümüş haçlarımdan birini hala saklarım.

ama beni yüzde 95 turist zannettikleri için herhangi bir tepki gösteren olmadı :D

0|0
    0|0
  • cok kotu yapiyorsun cunku o simge isa insanlar oldu icin ve Allahin oglu oldugu icin oda dogru olmadigi icin takma onu takacagna Allah kolyesi tak

0|0
    1|0
  • Bu ülkede din ve vicdan özgürlüğü vardır .

Senin vicdanına uyan sana da uyar .

0|2
    1|1
    • o özgürlük arkamdan sokak ortasında tekbir diye bağıran bir grup erkekle yerin dibine giriverir bir anda..

• Beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...