Squata başladım?

Arkadaşlar squat yapmaya başladım fakat hareketi yaparken dizlerim çok agrıyor dayanamıyorum başka hareketler yaparken nefes nefese kalıyorum kilolu biri değilim onu söyleyeyim sizce sporu bırakmalımıyım bu ağrı neden olur?

0|2
3|13

Erkekler Ne Diyor 13

• Zamanla geçecek

1|0
    0|0
  • Dizlerine yük binıyorsa yanlıs yapıyorsun demektır durus pozisyonunu duzeltmen lazım çömeldiğinde parmak ucunla diz kapayın aynı hızada olması lazım.

0|0
    0|0
  • normal hareketsizlikten dizlerin örümcek ağı kaplamış bir yerden sonra o düzelir en fazla 2 hafta

0|0
    0|0
  • Hareketi duzgun yap. Zor bir harekettir netten izle ona gore yap. Gerekirse kenidini video cek hatalarini duzelt

0|0
    0|0
  • yanlış yapılan spor sakatlar ! önce bilgi 👍

0|0
    0|0
  • Agri olacak tabi. Normal bisey

0|0
    0|0
  • isinmadan esneme yapmadan baslarsan agriyabilir bir de hareketin tam dogru formda yapilisini ogrenmeden yapma. spor bilincli yapilmadiginda cok tehlikeli. biraz ac internetten falan oku bilinclendiginde cok iyi gelisim gosterirsin

0|0
    0|0
    • 23gün

Video eşliğinde yapıyorum zaten ısınma hareketleri yapmadıgım için olabilir diye düşünüyorum

• 23gün

en az 10dk isinip ondan sonra spora baslamakta fayda var. ip atlayabilirsin mesela evde calisiyorsan

• 23gün

Teşekkür ederim deneyeceğim

• uzman eşliğinde yapsan ya da profesyonellerin videosunu izleyip yapsan daha iyi olur

0|0
    0|0
    • 23gün

Videolara göre yapıyorum ama ağrı oluyor işte

• Vücudun ham olduğu için

0|0
    0|0
  • gecen 200 squat cektik arkadaslarla yataktan zor kalkiyodumm ama baya iyi kas yaptiignin gostergesidir o agri

0|0
    0|0
  • Kiloyu fazla abartma başta ve hareketi doğru yaptığından emin ol youtube da bakabilirsin

0|0
    0|0
  • Agirligi azalt

0|0
    0|0
  • Yeni basladigindan hamligini atiyosundur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bir yerini sakatlayacaksın spora bodozlama girilmez ki ama esnemesi var ısınması var squat bile derece derece kolaydan zora doğrudur

0|0
    0|0
  • Sen yapma yanlış yapıyorsun, biyerini sakatlicaksın uzman birinden destek al

0|0
    0|0
    • 23gün

Destek alcak para olsa alıcam zaten evde kendi kendime yapmak zorundayım videolar eşliğinde yapıyorum zaten

• Doktor a git kanına baktir!!
    Guatr olabilir sende!

0|0
    0|0
Yükleniyor...