Nedir en ileri devlet olmak? Hem de ölümüne!

Bugün R.T.E. nin ağzından çıkan şu cümlelere dikkat:

"Biber gazı polisin en doğal hakkıdır... En ileri ülkelerde kurşun sıkarlar kurşun, ölümüne."

Peki sorayım şimdi. Hangileridir bu ileri ülkeler? Afrikadaki kabile devletleri midir? Ben bilemedim, soralım istedik.

Polisin silahsız eylemcilere kurşun sıkması "en ileri devlet" olmak mıdır sizce? Eğer değilse nedir en ileri devlet olmak?

Ve AKPliler ne düşünüyor bu konuda? Nasıl avutuyorlar kendilerini? Yarın başka bir parti iktidara gelirse ve "bu ülke en ileri ülke oldu, biz bizim partiden olmayanlara ölümüne kurşun sıkacağız" derse ne düşünürler?

2 kişi zaten polis kurşunu ile şehit edildi. Bugün 14 yaşında bir çocuğun kafasından kurşun yarası aldığı haberleri de geldi. Vicdanınız var ise elinizi koyun, öyle yorum yazın.

Teşekkürler.

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• akplilerde vicdan veya insanlik oldugunu düsünmüyorum. yandas türkiye medyasi akpnin elinde, dogrulari göstermiyor kesip bicip araya karismis amaci farklilari gösteriyorlar ki bunlar cok azinlik ve gercek eylemciler bu sahislari engellemeye calisiyor.

dis basina tepkileri de bu yüzden. adamlar kesip bicmeden oldugu gibi gösteriyor. terör örgütü yuvasi dedikleri topluluklar ay yildiz bayraklarla meydanda.biz izledigimiz canli görüntülere mi inanalim yoksa bu yalanci hükümetin yandaslarina mi.

insanlar ölüyor yandaslar iyi olmus terötiste diyor.

carsi grubuna bile terör örgütü diyen serefsiz bir hükümet var.

yürüyüs veya gösteri yapmak suc degildir. anayasa bu hakki halka vermistir. suc isleyen eylemciler degil hükümet ve f-tipi polisidir. hükümet anayasayi cigniyor ve kimse buna dur demiyor.

dagilan göstericilerin arkasindan kosup yakaladiklari eylemcilere 7-8 polis birden dalip jop manyagi yapmak nedir ya.

türkiye medyasi bunlari neden göstermiyor.

molotflu tiyatroda eylemcinin ayaklarinin dibini kaldirimi yikayan tomanin elindeki bayrak olan eylemciyi tayzikli suyla yerlerde sürüklemekteki amaci ne. bu kadar mi kör bu millet.

1|2
    0|2

Kızlar Ne Diyor 8

• hiç birşey şiddeti haklı gösteremez ileriymiş geriymiş şiddet nerde olursa şiddettir.

ekmek parası-emir kulu falan boş laf..

insanlar öldü bunun ötesi yok insanlar gözlerini kaybetti

ekmek parasının üzerine kan bulaşırsa ben o paraya helal para demem

partiydi destekledi desteklemedi %50ydi diğer %50ydi hiç bunlar umrumda değil sokaktaki şiddet vicdansızlıktır

1|2
    0|1
  • Tayyipde batsın ak partide sozde ileri devlet olan ülkelerde .

Herif boş laf yapıyor ezik çünkü .

2|3
    0|1
  • insanlığı değil. başka ülkeleri baz alıyor. eh madem biz de kaddafiyi hatırlatıp asmaya falan gidelim tayyibi. yapıyor muyuz? yapmıyoruz.

ayrıca biber gazı bağımlılık yaptı bünyemize. şahsen bana artık eskisi gibi işlemiyor. değişik gaz bombaları kullanıyorlar artık. yaptıkları etkiden anlayacak kadar uzman olduk. gene de yılmıyoruz. direne direne kazanacagız.

o geri adım atılacak.

0|1
    0|1
  • onlar kendine MÜSLÜMAN .

2|3
    1|1
  • 2 kişinin ölümü hakkında hiç konuşulmuyor ki maksat unutulsun... varsa yoksa polise taş atılmış vs. vs. her şey karşılıklıysa polisinde yaptığı bir şey vardır Hiçbir şey boşuna sebepsiz değilse orantısız kullanılan bir şeyler vardır demektir

1|1
    0|1
  • gerçekten İngirterede eş zamanlı olan çevre eyleminde yapılanları görmezden gelmeye devam edeceksiniz yani!

0|0
    1|1

• Diktatörlerin sonu hep aynıdır ...

0|1
    0|1
  • Artık hangi duyguya kapılacağımı bilmiyorum... Ama Dikdatörler kalıcı değildir bunu biliyorum...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hangileridir bu ileri ülkeler?

ABD ve İngiltere.. Bu ülkelerde polisin gösterdiği şiddet Türk polisinin gösterdiğinden kat be kat fazla. Herifler yakaladıkları göstericileri tenhaya çekip yumruklarını göstericinin yüzünde saydırıp zevk için dövüyorlar. Bilmiyormuş gibi konuşuyorsunuz. Maksadınız üzüm yemek değil bağcıyı(RTE'yi dövmek) biliyoruz, çocuk değiliz.

Ha bu arada molotof silahtan sayılıyor, bunu biliyor muydun? Gösterici tomaya, polise molotof atarken neden konuşmuyosunuz?

1|2
    1|1
    • 10 bin gösterici molotof mu atmış polise?

Yoksa 3-5 adet, belinde polis telsizi ve silahı, yüzünde polis tipi gaz maskesi olan, TOMA'ya "gel gel" yapan amiri mi kast ediyorsun? Hani şu TOMAnın yangına karşı koruma sistemi olmasına rağmen "nedense" cayır cayır yanan, yanarken yandaki TOMAlardan sıkılan su ile söndürül(e)meyen aracı? Yahu bir şişe benzinden ne olur? 2 kova suluk işi var.

• Ayrıca molotof atan kimse polis alsın. Elinde imkan mı yok?

Toplamda atılan molotof sayısı nedir? 10u geçmiş midir mesela?

PKK'lıların attığı molotoflara seyirci kalan polis başka ülkenin polisi midir? Onlara silah sıkılabilmiş midir? Yoksa avel avel izlenmiş midir? 5 göstericiyi 2 saat izledi taksim meydanında polis. Ama onbinlerce kişi sadece slogan atarken aralarına gaz bombası attı, asitli su sıktı.

Ayrıca "biber gazı" da "kimyasal silah" sınıfındadır. Bunu da biliyor muydun?

Vicdan yok..

• polise taşla sopa ile girişirsen, norveç'te de kurşun yersin, amerika'da da.. nasıl içinizdeki atm soyanlara, otobüs yakanlara, çadırda 17 yaşındaki kıza tecavüz edenlere "onlar bizden değil. bir kaç çürük elma" diyorsan, aynısını polise de diyeceksin.

bir de şunu diyeyim. madem aklı selim insanlarsınız. o zaman aklı selim hareket edeceksiniz. bir hükümet nasıl yıkılır? bunu bir yere not et beyinsiz arkadaşım. öğrenemediniz çünkü. cevap: sandıkta! önce bir projeniz olur, amacınız olur, sonra seçime girersiniz.

ayrıca tayyip'e kötü, diktatör falan diyorsunuz da; siz diktatör görmemişsiniz, kötü görmemişsiniz. ben yönetseydim bu ülkeyi şu an alayınız içerideydiniz. ülkeye zarar ver ve yoluna git. yok öyle yağma! bu tayyip size bir şey yapmadı ki.. sizin derdiniz din düşmanlığı. yoksa ülke batmış çıkmış umrunuzda mı? chp yıllarca düzdü sizi de sesiniz mi çıktı? inanmayacaksın ama hükümete siz kadar düşmanım ama sizin gibi koyun değilim çok şükür.

1|1
    1|1
  • son çırpınıslar bunlar bu haksızlıga ucan tekme atasım geliyor...devlet kültürü ahlakı en ust düzey olan bir milletin büyük bir çogunlugunu düşman yaptılar ya helal olsun durmak yok yola devam ! geri vites yok basbakanımızda kasım paşa delikanlısı ya gidere gider atara atar...fakat bu tavrın bedeli yüzlerce yaralı milyonlarca liralık zarar vs vs Allah büyük ne diyeyeim hakkımızda hayırlısı soruyla alakalı olmadı pek ama idare et kardes :)

0|1
    0|1
  • Polis olmak; yer, zaman farketmeksizin onursuz olmaktır.

1|1
    0|0
  • ABD'yi söylüyor işte yav. Trafik çevirmesinde bile arabandan inersen, ellerin direksiyonda polisi beklemezsen vurulabiliyorsun.

0|1
    0|0
    • Bu orada "kural". Arabadan inmek yasaktır ki. Ben bile biliyorum bunu.

• vicdanımı bulamadım

1|0
    1|0
  • İstediğin kadar anlat onların önüne şöyle link bir şeddet fotosu koy ne işi varmış o kadının orda derler. Bakış açılarında sorun var en başta. Sorun kadının orda olması değil aslında sorun bir kadına nasıl öyle davranabiliyorlar?

Şimdi o polisler yabancı beyniyle kısıtlı düşünenler olacaksa bu da onlara gelsin link amaç ne ki? Hani şu beyaz gömlekli lavuk çevresindekilerden güç buluyor oysa iki tokatlık işi var. Bunları görünce iyi olmuş diyecek kafadalar, yarın aynısı onlara yapılsa o zaman adalet, özgürlük diye yırtınırlar..

2|1
    0|1
Yükleniyor...