Kapat

Sporcu olanlar ve spordan anlayanlar bakabilir mi?

Arkadaşlar ben bisiklet sürmeyi istiyorum düzenli olarak. uzun zamandır sürmüyordum. Bunu yapmamdaki amacım bacaklarımın sıkılaşması kilolu biri değilim 160 boy 48-49 arası kilom var.
Sorum şu:
Bisiklet sürerken hangi kaslar çalışır?
Eğer çok fazla ve hızlı bisiklet sürüldüğünde erkek gibi bacak kaslarım olur mu?
Bisiklet sürmek yağ yakar mı?
Sporcu olanlar ve spordan anlayanlar bakabilir mi?Şimdiden teşekkürler 😊

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Professional bir bisikletci ve 20 yıldır şehirler arası turlara çıkan bir yarışçı olarak bisikletle bacak kası yapmanın sanıldığı kadar kolay olmadığını söylemeliyim. Yıllardır bu sporu yapan ve bacaklarinda neden kas olmadığını bana sorup duran sporcu arkadaşlarım var. Emin ol yağ yakarsın bacaklar tüm vücudu çalıştırir ve sıkılaşır.

2|0
    0|0
    • Tamam benim de istediğim o zaten bacak kası olmasın erkek gibi kız dediğin narin olur bence fazla kaslı olmak hoşuma gitmez. Peki hızlı tempoda ayakta sürsem de bir şey olmaz dimi ve hangi kasları çalıştırır.

• Tüm sporlar hafta da 2 3 gün yapılır çünkü daha kas kütlesi yetersizdir ve vücutta kaslar oturana kadar aralıklı spor yapılmalıdır. Sen mesela bugün 5 10km bisiklet sürdüğünde eve gelip protein ağırlıklı besleneceksin mesela süt peynir yunurta et gibi karbonhidrat ve şeker çok az kullanacaksın. Kas kütle artacak korkma istesende çok artmaz kolay değil bu birazda fizyolojik. Ve dinlendiğini günlerde de düzenli beslenerek kas kutlende sertlesme olacak tabi yag yapıcı beslenmezsen. Spor yaparkende kalori yakacaksın ve haliyle yağ yanacak

• Anladım teşekkürler 😊

En İyi Kız Görüşü

• bacak kasları için yüzmeye ya da futbol oynamaya ne dersin? bisiklet sürmek baseni eritir diz kapakların da güçlenir ama yüzme de etkili

1|0
    0|0
    • Ahah bu sıra bunu çok duyuyorum arkadaşım da gel futbol öğrenelim sana futbol oyna diyor 😄 yüzme belki olur ama bisiklet daha zevkli geliyor. Sadece vücudum sıkılaşsın ve yağ eritsin yeter 😊

• ama düzenli yapman lazım bende işe yaradı

• Daha öncelerden bölgesel yağ yakımının zor olduğunu duymuştum düzenli de yapıyordum ama belki doğru yapamadım 😄 düzenli olarak yaparım zaten teşekkürler 😊

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 6

• profesyonel olarak cevap vereyim.

Bisiklet calf, ön arka bacakları çalıştırır, alt karın denilen bölgede yağ yakımı yapar, genel olarak kilo verirsin, kendini sert viteste zorlama, tırmanış yaparken abartmadan yaparsan eğer kas olması imkansız, sıkılaşma olur ama kas ayrı bişey

1|0
    0|0
    • Ben de bacak kaslarımın olmasını istemiyorum zaten sadece sıkılaşsın ve yağ eritsin 😊

• Var zaten 😊

• :) tamamdır gözden kaçarsa diye söyledim.

• Şunu söyleyeyim bir erkek gibi bacak kasların olmaz yani bisikletçi erkekler gibi ama bisiklet süren kızların ciddi anlamda çok güzel duruyor kalf ve bacakları. Bisiklet sürerken quadriceps ve kalf çalışır en genel olarak ama Karin Kasi, yan karın kasları ve bel çevresi de şekilleniyor yağ depoları patlıyor. Bu arada yol bisikleti mi dağ mi kullanacaksın

1|0
    0|0
    • Yok ben erkek gibi bacak kasım olsun istemiyorum sevmem de. Benim istediğim de sadece bacaklar sıkılaşsın, bel çevresi şekillensin, yağ eritsin yol bisikleti kullanıcam. Peki 2-3 günde bir sürsem düzenli olarak ne kadar zamanda gözle görülür bir şeyler olur.

• Örneğin ben Antalya da yaşıyorum yarı mtb yarı yol tarzı çok uygun

• Hmm anladım teşekkürler bilgi için 😊

• Bisiklet sürmek bcaklari calistirir tabiki kollarida calistirir bazi harektler var onu sayesinde bütün vücudu calistirabilirsin aslinda

1|0
    0|0
    • Hafif ayağa kalkarak mı? Hangi hareketlerde bütün vücut çalışır?

• Bırakmam umarım 😄 düzenli olarak yaparım

• Insallah ;)

• bacagın dızden ust kısmı daha cok calısır

1|0
    0|0
  • evet bacak kaslarını baya etkiler

1|0
    0|0
    • Hızlı sürünce mi peki

• Tamam bilgi için teşekkürler 😊

• rica ederim 🤗

• Kas=zorlanma vites 21 de yokuş çıkarsan ki kalp ve ciğerlerin buna dayanabilirse kas yaptın diyebilirim.

0|0
    0|0
    • Keşke kasla ilgili bir şey yazmasaydım herkes benim kas yapmak istediğimi düşünüyor sanırım 😂 amacım bacak sıkılaştırmak kas istemem
      Peki bel bölgesini de sıkılaştırır mı bisiklet sürmek. 😊

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Bacak kaslarını çalıştırır

1|0
    0|0
Yükleniyor...