Başörtülü bir tanıdığınız açılsa ne düşünürsünüz?

mahallenizde kapalı bir kız var ve bir baktınız bir gün açılmış ama öyle cıbıl giyinmiyo tabi. ne düşünürsünüz? bide bir ricam var anneniz normal ev hanımıysa sorabilir misiniz ne düşünür? çünkü ben açılcam annem komşuların dedikodusundan çok korkuyo sırf annem için açılmıyorum. lütfen enteller cevap vermesin

Güncellemeler:
neden istiyorum biliyo musunuz? çünkü çok ama çok büyük konuştum kapanıp açılanlar için. size tavsiyem sakın büyük konuşmayın..

0|0
16|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim toplulumumuzda,kadınlar ve hatta erkekler;neden,kendi giyim tarzını başkalarının etkisinde kalarak belirler ki?şimdi sen başına bez bağlasan kime ne girip çıkıyo,bağlamasan ne girip çıkıyo.kaldı ki çoğu bağlayanları görüyoruz.onlar gibi yapıyorsan kendini hiç kandırma..gönlünden nasıl geliyorsa öyle ol.çevrenin seni iki yüzlülüğe itmesine izin verme..

1|0
    0|0
    • ben düzgün giyiniyorum ve evet doğru kendimi iki yüzlü gibi hissediyorum benim karakterime o kadar terski bu durum ama dediğim gibi annem için yapıyorum. aslında bu aralar çok fazla baskıcı ve radikal olmaya başladılar din konusunda. bunlarda gözümü korkutuyo ama kabüllenmek zorundalar. bence en iyisi açılıp yine aynı iyi kız olduğumu onlara ve çok önemsedikleri komşularına göstermem. az önce erdoğan mitingine gitmiş kişiler slogan atıyodu caddede, yağmur yağdı diyolar ki erdoğanın bereketi..

Erkekler Ne Diyor 19

• hiç bir şey artık bunlar çok normal kapanmak açılmak moda oldu iman sol tarafda ve yukarı ile alakası var isteyen ne derse desin

1|0
    0|0
  • seninin açılıp açılmaman insanların görüşüne kalmış bişey değil istersen açık giyin kimse hiçbirşey söyleyemez sen boşver onları ve hayatını yaşa başka insanlar senin hayatına müdahele edemez

1|0
    0|0
  • Şimdi konu derin. Ama sırf annem için açılmıyorum dediğiniz için konuyu daha iyi anlamamızı sağlamışsınız. Örtünme hareketi zaten, biri veya birilerinin istekleri ve baskısı doğrultusunda yapılması gereken bir işlem değildir. Örtünme insanın kendi isteği ile Allah rızası için yapılan bir harekettir. Anladığım karadı ile sizde böyle bir durum söz konusu değil. Sonunda açılmayı istiyorsanız siin için çok farklı durumlar söz konusu demektir. Neyse konuyu uzatım birsürü şey yazmak istemiyorum.

Konunun özü, ben böyle bir iş yapan kızı gönlümden yadırgardım. Kıza veya ailesine birşey demem. Beni ilgilendirmez ama kendi içimde çok yadırgardım. Bunun dışında toplum genelini ele aldığımızda sizin davranışınız hiç hoş karşılanmaz. Çünkü bu hareket bir geri adım olarak değerlendirilir ve sizin hakkınızda olmadık şeyler düşünürler. Dedikodu alır gider. Bu çok üzücü bir durum. Gönül tabiki böyle olmasını istemez ama toplumumuzun gerçekleri de böyledir.

Ben size belki haddim olmayabilir ama, hayatınızı, dininizi ve bu ikisinin gereksinimlerini daha derinden sorgulamanızı tavsiye ederim. Tabi bunu yaparken bağımsız düşünün. Birinin dini gereksinimler adı altında yaptığı baskıların duygusal etkisiyle sorgulamayın. Kendi başına ele alın.

Hakkınızda hayırlısı olsun...

0|0
    0|0
    • böyle biri için kötü düşünmek çok yanlış. benim teyzem hoca mesela o bana istediğini yap diyo anneme kızı sıkma diyo. neyse teşekkür ederim yardımcı oldunuz

• Komşularından korkacağına keşke Allah'tan korksanız. Öyle bir kadın kardeşimi görünce üzülürüm elbette. Günaha girdiği için, Allah'ın emrine uymadığı için. Tanıyorsam da konuşurdum ama tanımıyorsam da duacısı olurdum en fazla. Başka da elden ne gelir ki.

4|0
    1|1
  • başkalaları ne düşünür diye yaşarsan mutluluğu yakalaman zor olur benden tavsiye ne yapmak istiyorsan yap..

2|0
    0|0
  • iyi veya kötü düşünenler herzaman olucaktır asıl önemli konu senin olaya bakışın, seçimin seni ilgilendirir bunun farkında olarak sonuçlarını kabul ederek yapman lazım yapacağını.

1|0
    0|0
  • millet kendine baksın ama ben çok üzülürdüm eğer ki huyu kötü ama kapalı birisiydiyse o zaman da açılacağına keşke kendini düzeltseydi derim

0|0
    0|0
  • Demek ki tabularından kurtulmuş kimsenin kararı kimseyi ilgilendirmez derim .

0|0
    0|0
  • insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş

1|0
    0|0
    • evet kesinlikle. şuana kadar ne hakkında büyük konuştuysam hepsini yaptım ama malesef hala konuşuyorum

• başına gelecekleri bile bile nasıl hala konuşabiliyorsun ki

• bilmem unutuyorum yaşadıklarımı konuşurken

• valla mahalle baskısından açılmıştır diye düşünürüm.

0|0
    0|0
  • Bizim karşıda bir kız vardı kapandı tekrar açıldı tüm mahalla kadınları dedikodusunu yapıyordu

0|0
    0|0
    • ciddi misin? ne diyolardı duydun mu

• şimdi anladım ben açıkken bile ne kadar hanım kız temiz kız derlerdi :) yeniden teşekkür ederim

• Rica ederim.

• niye kapandın ? niye açılıyorsun ? sorabilir miyim ?

1|0
    0|0
    • isteğimle kapandım isteğimle açılıyorum niyesi yok

• peki isteğinle kapanırken , millet ne der diye düşündün mü ? açılırken düşüneceksin ? tercih senin , kimseyi bağlamamalı ... iyi akşamlar

• güzelsen rabbim neler yaratmış derim çikinsen hiç açılmasanda olur. :))

0|0
    0|0
  • Bir şey düşünmem.

0|0
    0|0
  • meğer ne güzelmiş derim

0|0
    0|0
  • kendi tercihi beni ve diğerlerini ilgilendirmez

0|0
    0|0
    • keşke mahallediki dedikocu karılarda böyle düşünse

• o karılar heryerde var takılma sen onlara ben yazın kapri giyiyorum dizden biraz yukarı ona bile laf yapıyorlar İstanbul gibi biyerde neyse bir ayakları cukurda zaten sıkıntı yok :D

• :)

• Hiç birşey düşünmem valla kendisi istediğini yapmış derim ..

0|0
    0|0
  • allahtan korkma komşudan kork. bu sadece sizin değil ülkemizin sorunu maalesef

4|0
    1|0
  • Tabiki kötü bir sey düsünmem ve kimseninde düsünmeye hakkı yoktur ayrıca acık kızlar cok tatlı :)

Annem kapalı kapalılara karsı değilim fakat nedense karsı cinste acık kızlar tatlı geliyor sactan herhalde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Konuştuğun kişiler açısından bir dediokudu olucaktır muhakkak. Ama bu senin seçimin. Değişmeyen tek şey değişimdir. Diye düşün ve o kadar da önemseme çevrenin boş gevezeliklerini

1|0
    0|0
  • Bi komsum vardi benim bekardi kapaliydi. Hatta bize sohbet bile yapmisti. Evlenmedi sonra acildi sonra birini buldu evlendi. Tabiki tercihler.beni ilgilendirmez ama yadirgiyor insan acaba niye degisti diye hala merak ederim yani.

1|0
    0|0
    • doğru bende dışarıdan öyle düşünebilirim peki annen komşular falan ne konuştu

• Oyle dedikodu yapmadik ya sadece dugunune gittigimizde anneme acaba neden acildi diye sordum o da bilmiyorum sormayalim dedi o kadar. Herkes fark edince icinden bisey gecirir ama hayat senin hayatin millete gore yasama. Basini acinca mutlu oluyosan oyle yasa.

• bunu daha mantıklı düşünmem lazım sanırım teşekkür ederim

• hoş olmaz ama kendi tercihi

0|0
    1|0
  • üzülürüm ama çok da umursamam..

annem de umursamaz,üzülür sadece

dedikodu iğrenç bir şey,o karaktere bağlı,yapmaz benim annecik çok şükür

1|0
    2|0
  • Ister acilirsin ister kapanirsin..komsulari ilgilendirmez..annen de dedikodu yapcaklar diye korkmasin..neyin dedikodusunu yapcaklarki..sanki kotu bisemi yapiosun..komsularin icin değil..kendin icin yasa..

Ve kapanmak Allah icin olur..komsular icin değil..

0|0
    0|0
    • evet doğru diyosun ama annem çok duygusal her şeyi fazla takıyo kafasına

• Açılınca ne olacak? Diğerlerinden bir farkın olsun.

0|1
    1|0
    • neden farkım olsun ki?

• sen ne saçmalıyosun ya kılları gözüken bir insan kötü insan mı imansız mı? buna sen karar veremezsin allah bilir. saçını açan or*spumu oluyo yani bu söylediklerin çok ayıp. sanki açılınca kıçımı başımı açıcam. keşke herşey bir bezle olsaydı benim kapalı arkadaşım milletin erekekleriyle yiyişiyodu.

• Benim ne demek istediğimi gayet iyi anladın. Bunu söylemek istemediğimin farkındasın. Bunların bahanen değil.

• bu konu kimseyi ilgilendirmez ne demişler her koyun kendi bacağından asılır.. ama doğru yoldayken yanlış yola neden gidiyosun ne güzel kapanmışsın

0|0
    0|0
    • açılmak yanlış yol mu? kılları görünen bir insanı o tür kızlardan mı görüyorsun? ben yine aynıyım

• yanlış anladım kusura bakma iyi akşamlar

• ayrıca sen zaten kafana koymuşsun açılmayı bu saaten sonra kapalı kalsanda allah rızası için değil çevrenden dolayı kalacaksan hiç kalma daha iyi öldüğünde çevrene hesap vermeyeceksin rabbime vericeksin..

• Olabilir.Sadece daha önceden isteyerek ve içinden gelerek kapanmadığını düşünürüm.

0|0
    0|0
  • e tabi millet birden ne oldu der ama birden abartma imse bişey düşünmez de bu düşünce nerden geldi böylee birden :D

0|0
    0|0
    • ne biliyim başörtüsünü gerekli görmiyorum şu zamanda. aslında bu tür düşüncelerimden de korkuyorum sonuçta allah ın ayetlerini dinlemesekte gerekliliğini sorgulayamayız. artık başörtüsü boğuyo beni düşüncelerim eskisinden çook çok farklı bu yüzden çıkarmak istiyorum

• Sac ortulu bir sekilde gezmeyi hic onaylamadigim icin o sekilde gormem kotu dusunmeme neden vermez .

0|0
    0|0
  • Sonunda doğru yolu bulmuş derdim. Ayrıca enteller falan ne alaka ne kadar geri kafalı insanlar var 2013'te ya

0|0
    1|0
    • onu dememin sebebi normal halkın gözünden bakmak çünkü mahalledeki insanlar onlardan oluşuyor. entellerin cevabını biliyorum o yüzden dedim.

• Entellerin vereceği cevabı biliyorsan o 'normal' dediğin insanların da cevaplarını biliyorsundur. Hatta kim olurssa olsun vereceği cevabı takmaman gerektiğini de biliyorsundur.

• ben o tür insanlarla pek konuşmadığım için bilemiyorum. yani hala öyle dedikodular var mıdır merak ettim. normalde hiç bir konuda çevreyi takmam ama bu konu çok hassas bir konu yerimde olmadan anlayamazsın.

• başını kapatınca ne oluyorki rahat ol.kimse senin saçının derdinde değil

1|0
    1|0
    • zaten öyle olması lazım ama resmen dert yapıyo herkes kendine napiyim

• ay yazııık

• biz burda kıçımızla yazmıyoruz bizde emek ettik yorumlarına yazarken ://

• Bir şey düşünmem.

0|0
    0|0
  • Hayat senin hayatin komsular ne der diye dusunemezsin istersen ciplak gez onlar kim?

0|0
    0|0
    • ya gerçekten benim umurumda değil annem kötü olur sırf onun için

• Annen kotu olur diye hayatinin sonuna kadar ortuyle gezemezsin

• zaten 1 sene sonra gidiyorum buradan ama hiç mi gelmicem ya da hiç mi akrabalarıma gitmicem eninde sonunda görcekler aslında şuan gereksiz ertelediğim

• Cevap yazmıyacağım

0|0
    3|0
    • neden bunu yazma gereği duydun?

• bende aynı şeyi yapmıştım değişk değişk konuşanlar oldu hepsine cevabı verdim kimsenn baskısıyla bişey yapma senin hayatın

0|0
    0|0
    • ne güzel yapabilmişsin bunu.. ama işte ben onlarla muhatap değilimki ailem muhatapları. senin ailen baskı yaptı mı açıldığın için?

• HAYIR TAM TERSİ kapanmayı bitek ben istemiştm ailemdeki herkes açık anem istemyodu bitek yaşlı babanem destekçiydi

• anladım benim işim daha zor..

Yükleniyor...