Babamın bulmuş olduğu kestirme yollar

Bizimki ne zaman uzun yola çıksak, otoban yerine" ben eskiden kamyonculuk yaptıydım şurada kestirme bir yol var, dön sağa " diye Antalya elmalıdan Fethiye'ye doğru gidilen yol ayrımında bir köye yönlendirdi. Neyse hiç bir tabela olmayan iki evin arasında bulunan yola girmem sonucu, asfalt olan yolun, alt kısmında toprak kayması oluşmuş ve az ileride bulunan köprü selin getirmiş olduğu taşlarla ağır bir hasara uğramış vaziyetteydi. Köprüden geçerken " aha şimdi çökecek " diye kan ter içerisindeydim. Bu yolculuk esnasında ise müthiş bir doğa manzarası bulunmakta ama hiç bir arabaya ve şahsa denk gelinmemekteydi. Ulan başımıza bir iş gelse arasalar bulamazlar bak yeminle söylüyorum. Neyse rahat bir saat böyle gittik ve sonunda nasıl oldu anlamadım ama kendimizi Fethiye de bulduk. Babam, navigasyon cihazlarına aşırı derece de karşı, eski metot harita ile takip etmektedir yolları. Hatırlarım da Bolu dağını tırmanırken karda kalmamız sonucu, Bolulu esnafın çayın bardağını 10 milyondan verdiği, tabiri caizse öptüğü o günler daha dün gibi hatırımdadır. Kahrolsun bazı şeyler diyorum ve Babalar günü münasebeti ile bütün babalarımızın Babalar gününü kutlar, adet yerini bulsun maksadıyla, kimlerin babası adrenalin meraklısı görelim?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Babam oldukça meraklıdır adrenaline.

Dağ tepe gezdirir bizi.

Canım babam, hep beni destekledi,hep yanımda oldu.

Seni sevdiğimi sık sık söyleyemesemde seni canımdan cok sevdiğimi bilmeni isterim.

Benimle gurur duyan,hep beni öven hiç bir zaman kötü davranmayan,uyumadan önce koca kız olmama rağmen hep yanıma gelip kontrol eden,hala cocuk bayramında bana hediye alan,beni kendi canından çok seven biricik babam...Allah onu başımızdan eksik etmesin..

Duygulandım ya, iyi ki varsın.

Ben babama neden burdan sesleniyorum bilmiyorum ama baba ne olur şu sigarayı bırak yaa.

Öptüm. :**

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bana da bir akıl verin ya babam mutfaktan çıkmıyor .laf söyleyincede küsüyor :(

0|1
    0|0
    • Tamam işte en güzel uğraş o olur. Köyde bir ev olursa hiç sıkılmaz :)

• babam degilde bu lafı kullanan çok arkadaşım var geçen gün aynısını adalarda yaşadık kestirme yol diye ormanın içinde yürüttü bizi filmlerde olur ya sessiz karanlık ormanlar kuş sesi falan kargalar falan sonra birde eski püskü bir yetimhane içinden sesler geliyor sanki beni kendisine çekiyor gibi köpek sesleri falan artık kestirme yol diye başlayan sözleri dinlemiyorum. aman kestirme uzun yoldan gidelim diyorum :D

1|1
    0|0
  • benim babam toyota gibi adam olmasa da baba işte. beterin beteri var. geyik yapılır ama çok eğlencelidir. baba demem zaten adıyla hitap ederim canımcım diye. arkadaş gibi takılır bizimle. ama dozunu ayarlayamıyor bence. baba olduğunu da unutmamalı insan. neyse.

özel günleri sevmem.

0|1
    0|0
    • Seni çok kederli gördüm NickiMinaj bir gün peder beyi gönder bana.

• teveccuhunz efendim

• fazlasıyla disipline bir kişiliktir ve sudoku çözer

ben kime çektim bilmem

0|1
    0|0
    • şu sudokuya bir kez olsun elim değmedi ya. Babamız asker veya eğitmen mi?

• evet ikisinden biri hatta ikisi birden :p

• gazetelerin verdiği bulmacalarda çengel çözeceğinize sudoku çözmenhizi tavsiye ederim. Zeka gelişimi için birebirdir.

• herkesin babalar günü kutlu olsun okumaya üşendim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kim ne derse desin,belki babasını sevmeyen,babasına kızan kişiler vardır aramızda ama bir an olsun kendinizi onun yerine koyun ve yaptığı söylediği her şeyin mantıklı veya sizin yararınıza olan şeyer olduğunun farkına varacaksınız..sadece bir anlık durup düşünmeniz yeter.anlık kararlar veripte babnızı üzmeye değmez bu dünya.gerçi hiç kimseyi üzmeye değmez bu dünya.

0|1
    0|0
  • benimkide kamyoncuydu eskiden ama öyle kestirme olsun diye sür şurdan demez heryeri bilir ama ordan gitme yolu bozuk oranın şu yolu takip et daha rahat olursun gibisinden konuşu r

0|1
    0|0
  • baban kafayı yemiş bence onurlanma kayan gidersin bir gün 3.sayfalara haber olursunuz mazallah bir an önce direksioyounu devralmaya bak :D

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla disiplinli . Bizi yedi bitirdi be :D Sesimiz çıkmıyo içimize atıyoruz K9 gibiyim anasını satıyım evde gel goodnıght git goodnıght :D PederBey albay fazla kasıyor o yüzden :D Nede olsa babadır burdan kutlayım bende babalar gününü :D

0|1
    0|0
  • Benim babamda ne zman gitsek Babadağ'dan paraşütle atlıyo (Yaşı 56)

0|1
    0|0
  • İyi yazmışsın

0|1
    0|0
Yükleniyor...