Sağlıklı bir şekilde beslenmek isteyenler için tavsiyeleriniz neler?

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermek İsteyenler İçin Tavsiyeler...

1- Yediğin vakit az ye. Yedikten sonra dört beş saat kadar daha yeme. Şifa hazımdadır. Yani, kolayca hazmedeceğin miktarı ye, nefse ve mideye en ağır ve yorucu hal, taam taam üstüne yemektir. (İbn-i sina)

1- Yemek yedikten sonra aşırı egzersizler yapmayın, banyoya girmeyin, duş almayın, yüzmeyin.

2- Sıvı tüketimini yemeklerden en az iki saat geçtikten sonra yapın. Sıvı tüketimini yemek yerken yapın.

3- Meyveyi yemeklerin ardına değil de yemeklerden önce tüketmeye çalışın. Posalı ve mevsimsel sebze ve meyveleri tercih edin.

4- Tavuk etini çok sık tüketmeyin özellikle döner filan şeklinden uzak durun. Kırmızı eti daha çok sulu yemeklerde, haşlamalarda tercih edin. Mangal en son tercihiniz olsun.

5- Asansör kullanmayın ve merdiven çıkmayı kendinize çok görmeyin. Yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. En az haftada bir gün ciğerlerinizi zorlayın nefes nefese kalın, alveolleriniz açılsın.

6- Şu bardakta çardakta satılan mısırlardan uzak durun. Mısır mevsimi gelmek üzere güvendiğiniz kişilerden taze mısır alın kendiniz haşlayın.

7- Sıvı yağ olarak zeytinyağı, Katı yağ olarak tereyağı kullanmanızı öneririm.

8- Soğan sarımsak vb. antioksidan yiyecekleri ihmal etmeyin. Bu yiyeceklerden en iyi şekilde yararlanmanın yolu ciğ veya az pişmiş şekilde tüketmektir.

9- Sizin tavsiyelerinizi Bekliyorum...

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• çok güzel tavsiyeler:)teşekkürler..

ayakta su içme,duygusalken tat alma duyumuz %15 artıyormuş ve yağı hissetme oranı da düşüyormuş..bu yüzden o sıralar yediklerimize dikkat etmekte fayda var ayrıca stresliyken vücut karbonhidratları yağ şeklinde depoluyormuş(en iyisi stresliyken duş almak,su içmek vs)yememek doğru olur.

yemeklere bir parça tuz ile başlamak,yaslanarak tv bilgisayar başında yememek,doyana kadar yememek,bi de:)domuz yememek,sindirim sistemi çok zayıf olduğu için o pislikleri yiyen insanın bünyesine geçiyor:/

1|0
    0|0
  • Tavuk veya beyaz eti neden az tüketmek lazim anlamadim ?

0|0
    0|0
    • Beyaz et olarak balık tüketebilirsiniz. Tavuk etini çok tavsiye etmiyorum. Çünkü hormonlarla aşılarla büyüyorlar artık... Antibiyorik denekleri gibiler.

• Köyde yetişmiş zibil üstünde büyümüş buğday tarlasının artıklarıyla beslenmiş darı yemiş etlenmiş tavuk bulursan beni de çağır beraber yakalar yeriz :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...