Hayatınızın bir döneminde herhangi bir şeye bağımlı oldunuz mu?

Hayatınızın bir döneminde herhangi bir şeye bağımlı oldunuz mu?

sigara, alkol, kumar, aşk, internet, seks, uyuşturucu vs. vs.

Güncellemeler:
peki bağımlılığın bir hastalık olduğunu düşünüyor musunuz?

0|0
17|6

En İyi Erkek Görüşü

• aşık oldum evet ama geçti uzun zaman oldu onun dışında alkolle pek işim olmaz kumarla ilgilenmem sekse düşkünümdür ama bağımlılık gibi sıkıntım yok tek bağımlılığım sigara ve dolusu sigaradan yana şikayetim çok diğerinden tek şikayetim bu aralar çok kullnmam untmamak lazm herşeyn fazlası zarar...güncelleme sorusuna gelirsek bağımlılık bence psikolojik bir durum insan gerçekten isterse bırakmak istediği şeyi bırakabilir bunun örnekleri çok var ama bazı bağımlılıklar için mutlak bi tedavi gerekiyor tıbbi bi tedavi özellikle uyuşturucu bölümünde kimyevi ağırlıklı maddeler ki bunun yanısıra eroinmanlık bi kaç avrupa ülkesinde bir hastalık olarak tanımlanıyor ...birşey daha insanlar bazı şeyleri gözünde çok büyütüyorlar bu olaya dayanarak da bi kullanımda yada bi kerelik işlevde herkes kendine bağımlı damgası vuruyor unutmayalım ki kimse hiç bir maddeye veya başka bir uygulamaya bir kerede körü körüne bağımlı olamaz insan bu damgayı kendine vurduğu zaman daha bk bir yola sürükleniyor bunun sebebide bu olaylara karşı konulan önyargılar ve dışlamalar tabi ki en güzeli hepsinden uzak durmak oda olmadı herşeyi bilinçli yapmak ...sağlıklı bi dünya adına saygılar çok knştm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• bağımlı olmam ben kolay kolay ama alışırım zor unuturum henüz olmadı aşk dışında bi bağımlılığım

0|0
    0|0
  • Bir zamanlar internet bağımlısı olmuştum ama evden dışarı çıkmadığım içindi.Sonra yanlış olduğunu farkettim.Kendime dışarda yeni uğraşlar buldum.

0|0
    0|0
  • Eskiden kafama herşeyi takıyordum şimdilerde bunu ciddi derecede azalltım sayılır::DD:D:D::

0|0
    0|0
  • Lise yıllarımda internet. evet düsünüorum

0|0
    0|0
  • bagimlilik, sigara ve hala kullaniyorum, internet ve cep telefonu, onlarsiz olmaz demi arkadaslar, ikinci soruna gelince, bagimlilik bir hastalik sadece zamanla gecicek, ama bazen kotu bagimlilik degildir

0|0
    0|0
  • evet sigara ve redbull, 4 senedir bagimliyim bu 2sine.

0|0
    0|0
  • bir ara kola ve baharatlı lays bağımlısı olmuştum :)

0|0
    0|0
  • evet oldum hastalık sayılabilir birini hiç aklından çıkarmadan sevmek hmm bağımlılık ama delilik de olabilir

0|0
    0|0
  • Çok eskiden aptalca bir şeye bağımlı oldum. Burada söyleyip, rezil olmak istemediğim kadar saçma. Ama şu anda yapmıyorum aynı salaklığı.

0|0
    0|0
  • internet

0|1
    0|0
  • evet daha önce bağımlılıklarım oldu ; sigara ve yemek

0|0
    0|0
  • Doritos benim tek bağımlılığım. :))

0|0
    0|0
  • Internet..evet bence bagimlilik ta bi hastalik

0|0
    0|0
  • Üniversitede sigara ve devam ediyor.

0|0
    0|0
  • olmadım..ben bağımlı olmam..kolay vazgeçerim alışkanlıklardann..zaten alışkanlığımda yok.

0|0
    0|0
  • internet sigara ve sevgilimin bagimlisiydim bi ara :D

0|0
    0|0
  • Evet oldum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tek bağımlı olduğum şey zevküsefa... Zevküsefa içinde yaşayamazsam sapıtıyorum. Zevklerime çok düşkünüm tek bağımlılığım bu. Yatıp akşama kadar uyumak, akşam güzel bir yemek yiyip birşeyler seyrederken 5-6 birayı götürmek. Gecenin köründe kalkıp mızıka partisyonları yazmak, aklıma gelen bir cümleyi bir tarafa yazmak.

Kısaca kendi zevklerime ve kafama göre yaşamam benim bağımlılığım. İnsanların çoğu iş ve okulları yüzünden kendi zevklerinden büyük ölçüde mahrum kalıyorlar. Ben ise bunlar olmadan geçecek hayata hayat denmeyeceğini düşünüyorum.

Kısaca hayvani bir şekilde yaşamak benim bağımlılığım. Ama keşke buna karşı bir direncim olsaydı. Bende bundan zevk alıyorum :)

0|1
    0|0
  • Sigara internet hala devam ediyorum.

0|0
    0|0
  • balıklı rum hastanesini herkese tavsiye ederim. gidin görün.

0|0
    0|0
  • sevdiğim her şeye bağımlıyım. :))

0|0
    0|0
  • Evet Sigara Hala içiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...