Rusya ve civar sovyet ülkelerinden kadınlarla evliliğe bakış açınız ne?

Sizin çevrenizde var mı bilmiyorum ama ben ankarada yaşadığım civarda çok sık karşılaşıyorum bu durumla. 4 arkadaşım 2 de kuzenim bu şekilde bir evlilik yaptı. Genellikle aynı ortamda olduğumuz için, ilk evlenen arkadaş diğer arkadaşı eşinin kuzenıyle tanıştırıyor o diğerini yakın arkadaşıyla ve bu şekilde insanlar tanışıp evleniyor. Dil konusunda sorun yaşıyorlar ama toplum olarak bu durumla çok karşılaşıldğından normal karşılanıyor artık.

Sizin bu konuya bakış açınız ne ? yani şöyle 30 yaşınıza geldiğinizde 20 - 21 yaşında bir sarışın afet fena olmaz mı ?

Güncellemeler:
hahaaa kızlar çok kıskançsınız ama hak veriyorum size gerçekten Rus kızları çok güzel :D
Arz ve Talep eğrisini görüyorsunuz ; Kaliteyi ucuza bulmak mümkün. Siz daha kapris yapın trip hep aynı kafalar.
kıskançlar sizi :D

0|1
39|47

En İyi Kız Görüşü

• Çevremde böyle örnekler var, biliyorsun :)

2|4
    16|8
    • Biliyorum. ( :

• Senin kadar çirkin değilim bloke ( :

• Tabii o yüzden bunca Tantan'a heheeee :))

Kızlar Ne Diyor 38

• rusyada 1 erkege 10 kadın düşüyomuş ben karsıyım sonuçta din dil ırk konusu var kadınada erkegene ne bu erkekler rus kadını kızlar italyan erkegi sevdası sacmalık geliyor bek cengizhan bir sözü var herseyin özeti bence 'Türkler hiç bir savaşı kaybetmezlerdi, eğer kendi ırklarından kadınlar ile evlenselerdi'

Cengiz HAN

13|2
    1|3
    • Güzel bir yaklaşım ama Türk kızları bıze değer vermıyor, herkes aynı şeyden şıkayetçi. Yani arkadaşlarımın hemen hepsi bir kız ıseyıp alamama durumu yaşamış.

• kaynak bulamasamda bir çok yerde paylaşılmış bir söz. Irksal özellikleri kkormuak önemlidir.

• 1 erkeğe 10 kadın mı düşüyor ? ben gidiyorum :D

• Ruslar her acidan en pislik millet, aralarinda 1 veya 2 tane iyi de oluyo AMA genel toplum olarak parazit bir halk.. 7 sene yasadim rusyada kadinlarindan ayri igrendim erkeklerinden ayri, adamlari alkolik resmen icip icip duvar kenarlarinda bulursun sokak cocuklariysa onlara yapmadiklarini birakmazlar .. Kadinlarina gelince er ya da gec mutlaka aldatir hepsi diyil belki yine soyliyorum AMA %90 aldatir.. Bunyelerinde igrenemk dien bisiy Yok, Turk erkeklerini sirf evcil olduklari icin severler icip sokaklarda yatmadiklari icin ve elinden geleni yaparlar bir Turk erkegi ile evlenmeye turkiyeye turist olarak gelmelerinin en buyuk nedeni bu, evli dahi olsan umursamazlar en bencil kadin milleti rustur .. Kitaplarinda ask yazmaz yani sizinle evlnen rusun sakin askina aldanma onlar sevmez erkekleri de Turk kadinlarini sever kendilerinki enide sonuda aldatacagi icin.. Ha bide en ayrimci millet orda yasadigin surece yapmadiklarini birakmazlar, buyugunden kucugunde hepsi ayni mal..! 4 ulke degistim AMA ruslar gibi pislik millet gormedim..

7|1
    1|2
    • Yazik sana la ne çok atmissin

• Tsk Kor olanlar gorsun !

• evlilik sırf sex için ya normaldir cahilin işi

10|3
    1|2
  • evlilik sadece sarısın afet olanlarla mı oluyor evlilik sadece görüntüden mi ibaret sadece güzel olsun sexi olsun gerisi boşver mi yani? o afetler 10-15 yıl sonra afetin a sı kalmayacak o zaman nolucak evlilik sevgi saygıdır hayat arkadası olmaktır...evlenmek birisiyle hayatını birleştirmeyi sadece fiziki güzellikten çıkarın artık!

8|1
    0|1
    • naz yapmıyorlar yatakta çok ıyıler 40 yaşında hala gıderı var çok sadıklar tr kızları gıbı havalı değiller evlenınce eşıyle aşırı ılgılenıyorlar bunlar önemsız mı evlılıkte

• evlendıkten sonra basen gobek kalca falan sarkmıyor onlarda merak etme :)

• Onlar daha çabuk yaşlanıyor

• Fiyat düşünce talep artar-mış :D

Evliliği seksten ibaret görenlere üzülüyorum :) bu yaşa gelip insanlarının iç güzelliğine önem vermeyi anlamamışsın :) cahillik bu olsa gerek :) Türk kadınları zordur.. Hem Türk kadınlara laf atmadan önce bir boy abdesti al derim... Türk kadınları kadar Vatanına hizmet eden var mı ? Nene Hatun'u araştır... Kara Fatmayı araştır .. Halime Çavuş'u araştır... Sonra Türk kadınlarına laf at... Seninle beraber olacak Türk'e acıyorum.. seni başka ırklar paklar :)) Bizlerin zamanında ayağını kaydırmaya çalışan ırkların kadınları seni paklar ...:) Tutan yok seni gidebilirsin ;)

4|0
    1|0
    • kıskançlığa bakarmısın :D

• yok ama dünyanın her yerinde bu böyledir :d fiyat talep ilişkisi...:D

• ha evet, rimelle rofleyle ugrasmaktan cepheye mermi tasıyamıyordun degilmi.

• Yurt dışından İphone getirtmekle aynı mantık!

10|5
    2|2
  • benim için hava hoş getirsinler ben evlenirim frnsız olur italyan olur rus olur türk olur farketmez adam olsun başımın tacı yaparım

5|3
    3|1
  • İsteyen istediğiyle evlensin umurum dışı.

Ruslara evlenenlere bir şey demiyorum da kendi milletini kötüleyen yerenlere kızıyorum.

3|1
    2|0
  • Sen erkeksin, geçmişte seni red eden Türk kızlarını kızdırmak için sormuşsun ama yemezler Türk kızlarının kırdığı gururunu başka şekilde tamir etmeye çalış ayrıca gerçekten düzgün bir Rusla evlenme noktasına gelmiş olsaydın bu sorularla uğraşmazdın

6|1
    1|1
  • gidin sarışın bulun hangi ırk olursa olsun isveç norveç kanada çok iyi. güzel samimi . ki sarışın seven erkek olsam bunları tercih ederdim

ama ruslar görüntü olarak ve konuşma olarak kabalar biraz. yanı kız dediğin kibar ve küçük olur ruslar hantal:) ciltleri çok kötü.

ama kaslı seven sarışın erkek hayranı olsaydım ki değilim rusla evlenirdim beelki.

ama erkek olsaydım hiç bakmazdım oraya:)

4|1
    1|4
    • Ya kıskanmayın gerçekten çok güzel olanları var,bak sen koreli seviyosun laf eden var mı sana?Nedir bu rus çekememezliği

• çekmez biri olsaydım gider kanadayi cekemezdim:)

karar sizin tabi.. bu sadece benim görüşüm. doğruya doğru:)

• Rusların iyiside var kötüsüde.

Bizim bir komşumuz ruslala evliydi,sora adam kazada felç oldu,bunların çocukları bile yokdu,nede resmi nikahları ama o kütülediğimiz rus bu adama 14 yıl bakdı ölene kadar yani

Bunu herkez yapmaz ..helal olsun ona .. vede çokda namusluydu

Ama kötülüride az degil,

ne misafir bilmezler ,temizlik bilmezeler,evleri pislik içinde olur,genci yaşlısını bilmezler,

otobüsde yaşlılarda asla yer vermezler...Ruslar çok farklıdırlar bencildirler..

Eger evlenmek istiyorsan onunda senin gibi olması için çabalaman gerikiyor

Ve nuktamı koyup gidiyorum...yorludum.

noktaa...

2|1
    2|0
  • Evlenin vallaha evlenin, ülkemizin doğusundan kız alıp evleneceğinize gidin sovyetlerden gelin alın.Hem doğacak çocuklarınız güzel olur en azından.

Kocayı Kuzey ülkelerinden almayı düşünüyorum.

2|2
    1|4
  • He olur, ben rusum la ankaradayım ben de gel evleNeq xD xD

2|5
    4|1
    • Bu arada ukraynanın köylerinden fuhuş için getirilen insanlar ile rus kültürünü bağdaştırırsanız haya l kırıklığına uğrayacağınızı temin edebilirim, ruslar ortodokstur aile bağları ve sadık kalmaları türklerinkinden kat kat daha güçlüdür

• atalarımız dogru secim yapmıs :)

• Atalarım da rus

• olumsuz bakışım

0|0
    0|0
  • sende birinin kuzenine aşık olursan evlen ne diyelim kardeşim :D

yani önemli olan sevmek , seversen iyi anlaşırsan evlen ırk önemli değil

0|0
    1|0
  • kendi yasitinla evlen 20/21 yaslarinda diyor, yok 15 olsaydi ya :)

4|1
    2|2
  • bir yakınımız var evet.başı göğe eremedi.sürekli sorun yaşıyor aile hayatında.sadece adları çıkmış diyorum.doymak bilmeyeni cennete de atsan yine doymaz.

2|1
    1|0
  • Rus Erkekleri Çok Hoşuma Gidiyor Sarı Sarı Ben Düşünüyorum Evlenmeyi Bulsam :)

3|1
    0|1
  • olmaz olmaz bu iş olamaz

bir kere her şey benzeriyle güzel

rus rusla evlensin canım

rus erkeklerinde kıtlık yok ya

3|0
    1|1
  • ben erkek değilim tamam mıaaa. kadınsı lezbiyenim.

0|1
    1|2
    • cıks ben senın hala akşam yatarken kımse gormesın dıye tıraş olduğuna inanıyorum.

• farkındayım asdfgb

• Bir zamanlar sscb vardı be...

1|2
    2|1
  • seversem ırkı değil ama dini önemli benim için..olabilir yani rus türk ne farkeder olabilir bence

0|0
    2|1
  • bi erkek olsam tabiki hoş olurdu derdm :)))

1|1
    1|0
  • nötr

1|0
    1|1
  • güzel kızlarla evlenin de gelecek nesil güzel olsun bari.

sen eski hesabımı engellemiştin hayırdır?

0|0
    3|1
    • argo kullandıysan sert bır sekılde ondandrı

• o soruyu sen mi sormuşsun?

iyi yapmışım istersen yine engelle.

• peki engelliyorum.

• çevremde var böyleleri ailesi izin vermeyip evlenemeynlerde var

0|0
    0|1
  • bide otobüslerde yer vermezler konusuna gelince, Rusyalıyım fakat kalabalık otbüs olunca tüm erkekleriniz ve kızlarınız oturup duruyor ne yaşlilara yer vermezler ne çocuklu kadınlara ben olmasam herkes ayakta durur=)

0|0
    0|0
  • yabancıyım Rusyalıyım. doğru genel olarak (hiç sevmediğim nokta) Rus bayanlar Türk bayanlardan daha bakımlı güzel. fakat emin olun ki kadınlar tüm dünyada aynı hemen hemen: aile ister sevgi ister iyi bir koca ister. yani türk erkeklerin en büyük hatası ,rus kızlar öyle değil kıskanmaz kapriz yapmaz trip atmaz, belki de atmaz) ama atmak istemediğini nerden biliyorsunuz? ;) rusyadaki kadınlar erkeklere daha çok değer veriyor ve sevginin kıymetini biliyor bundan emin olabilirsiniz çünkü rusyda terbiyeli aklı başında olan erkeği bulmaz zor biraz) yoksa kadın mantığı her yerde aynı!

0|0
    0|0
    • gızlenmeseydın bı bakardım belkı alırıdm senı ( :

• bence alırdın ( :

• vuuuuuu gizli kullanıcı vurdu ve gool :)

• annem rus babam irlandalı okul için burdayım ama neden bu kadar kızlarınızı beğenmiyorsunuz anlamadım benim Türk arkadaşlarım çok güzel

3|0
    1|0
    • şaka şaka ne demişlerr Ne mutlu TÜRKÜM diyene !

• neydi o deyim içimizdeki hollandalı mı içimizdeki irlandalı mı :P hadi bir türkü söyle o zaman ...

• bakire bakire diye çıldıran Türk erkeklerinin her şeyi yaşamış Rus kızlarıyla evlenmek için nasıl da salyaları akıyor, enayiler sizi :D

4|0
    1|0
    • demekki sen ateşleyemiyorsun seni bakire değil bahanesiyle almıyor problemi erkeklerde değil kızlarda aramak gerek beceriksizler :D

• anlamadan yorum yapmazsanız...

• Kızlar Devam
    8

Erkekler Ne Diyor 47

• Merhaba Netto kardeş;

Sarışın marışın olması için Rusya'dan Çerkezistan'dan bilmem nereden olması gerekmez ya.

Rus karılar ıniye meşhur ? Kerhanedekilerin çoğu Rusyad'an, Ukrayna'dan geldiği için.

Yoksa öyle ahım şahım bir genelleme, çoğullama yok bana göre Rus kadınları hakkında.

Benim evliliğe bakış açım; dini ve ahlakı memnun eden, simasıyla kalp kapaklarımı titreten bir hatun-i nevcivane bulmak.

Yaşımın 30'a gelmesini de beklemek istemiyorum evlenmek için.

En iyi yaş; kurumadan gençliğini yaşadığın yaştır.

13|0
    4|4
  • ankarada rus hatunla evli bir arkadaşımın Rusyaya gidip geldikten sonraki yorumudur---> ulan en çirkinini almışım amk :D

7|3
    3|2
  • Bn karşıyım bu duruma kıbrısta öğrenciyim gece kulüplerinin hepsinde Ruslar,moldovlar felan var.Güvenemem en azından saati de 100 $ :)

10|0
    1|1
  • ilginç bir biçimde, kızlarını ihraç kalemi olarak gören rus ve slav milleti var,adamlar cidden gurur duyuyor kızlarının güzellikleriyle.

bu gurura ortak olmalıyız

1|2
    10|2
  • en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi bikaç ay içinde bir rusla evlenecek, kızı 4 yıldır tanıyorum sessiz sakin çok efendi bir kız.. arkadaşım ingilizce iktisat mezunu, kız da ingilizce öğretmeni..

yani gayet normal bişey, bütün rus kızlarına or.ospu gözüyle bakmamak lazım..

2|1
    2|1
  • güzel olmasına güzeller ama kişisel bişey galiba pek güvenemem diye düşünüyorum rus kızlarına bide çok güzel bir kızla evlenmeyi düşünmüyorum.malum fazla güzellik başa bela getirir:)bizim kızlarımızdan normal kendi halinde bir kız olmasını tercih ederim:)şuda var senin için konuşmuyorum yanlış anlama ama bizim abazan gençler evlide olsa bir rus kızını rahatsız ederler sinsice peşinde dolanırlar kardeşim dikkatli olmak lazım.hayatta en büyük korkusu aldatılmak bide evlenip geri boşanmak olan biri için en iyisi örfüne adetine bağlı bir türk kızıdır:)

3|0
    1|1
  • avrupalı kızları severim ama rusları pek avrupalı olarak görmüyorum ve haz etmiyorum açıkcası tanımadığım halde.mesela asyalılarıda sevmem.rus kızı yerine gidip irlandadan bir kız ile evlenmeyi düşünüyorum.4 yıl ayrı evde yaşadıktan sonra boşanabiliyorlarmış.buda vatandaşlık için yeterli süre.sürekli yağmurlu bir ülke yağmuru severim.ruslar güzel olabilir ama abartmanında alemi yok.şahsen tercih etmem.

5|0
    3|1
  • Ben evlenmem kesinlikle ! Antalya'da yaşıyorum çevremde gereğinden fazla var 1 tane bile evlenilecek karakterde insanla karşılaşmadım tabiki genellemiyorum ama öyle ..

2|0
    1|0
  • Ben bir Rus ile evliyim. Gercekten cok zor. Kim ne derse desin, Turk kızı gibi yok. Tekrar evlenecek olursam, kesinlikle bir Turk kızı alırım yani.

4|0
    2|0
  • Rusça zor bir dil onlar için de Türkçe zor aynı dili konuşamadığın bir insanla evlilik bana çok mantıklı gelmiyor. Bir de şu var teoride mükemmel gözüken bir çok fikir pratikte berbat sonuçlar doğuruyor gelin vazgeçin bu sevdadan :))

2|0
    0|0
  • fiziki açıdan uzun ömürlü oldukları kesin.

2|0
    3|1
  • Olabilir yani neden olmasin açilmamiş paket bulursam evlenebilirim , neden evlenmeyeyim . Antalyada Rus bir kizla tanişmiştik barda , İsmi Liva'ydi. Mükemmel güzellikteydi , sarişindi ve hatlari inanilmazdi . Ama herşeyin diş görünüşte bittiğine inanmiyorum , bakalim içi nasil .

He , Liva ' nin boyu 1.93 ' tü ve benim boyum 1.77 . O yüzden ciddi bir aşk için bakmadim olaya , itiraf ediyorum (:

0|0
    1|0
  • rus kızlarıyla evlenme oranı,turızmınde etkısıyle son 10 yılda hızlandı.Turk kızlarına olan talep nazları ve burunlarının havada olmasından dolayı ıvmeyı dısarıya daha guzel olan ve erkegını sahıplenen rus kızlarına cevırdı..ama zamanla bu etkı azalacaktır..Turk erkeklerının sarısın ozlemı bır sonrakı kusakta melez cocukların artmasıyla (yanı baba Turk anne Rus) ıcerdekı yenı sarısınların degerını artıracak ve zamanla rus kızlarına duyulan ozlem yerlı melez cocuklarla karsılanacaktır..ve zamanla rus kızlarıyla evlenme sayısı azalacak kısa bır sure sonra tamamen sona erecektır..

0|1
    5|1
  • Hollandalı İngiliz belç,kalı ne bilem Avrupalı bir hatunla evlenmek ne kadar olasıysa bir rus ile evlenmekte o kadar olasıdır bence olaya baktığınız pencereye göre değişir

1|0
    0|0
  • sovyetler çöktü be hocam.slav ırkı desen daha mantıklı olurmuş

1|0
    0|0
  • rusyada 1 erkege 2 kız düşerken türkiyede 1 erkege 1 tane kız bile düşmüyor

1|0
    1|0
  • türk kızı iyidir ya diğerleri evlenilecek gibi değil:)

2|0
    1|0
  • aynen kardeş sen 30 unda iken 20 lik affet ilk bir kaç sene mükemmel olur duruma bu sekilde yaklaşırsak, daha sonralarında iş stresi yaş ilerledikçe vs kadına yetemezsen ki onlar alışmış geceleri gezmeye tozmaya orası senin burası benim anlamında gezdiremezsen hatunu işteyken veya iş gezisindeyken gezdirecek birileri çıkar ona göre

0|0
    1|0
  • Benim çevremde bayağı bir örnek var. Kocasını bu kadar seven değer veren özellikle sahiplenen ben bir onları gördüm .Ya birde güzel olunca insan özenmiyor değil. Özellikle Gürcistanlılar eşine o kadar değer veriyorlar ki anlatamam valla ben evlenmek isterim.

0|0
    1|0
  • bizim öyle akrabalarımız arkadaşlarımız yok abi yaşadığımız yerin nüfusu çok az. bir rus gelip buraya yerleşse oha rus lan derler :D

0|0
    1|0
  • iyi gözle bakmıyom.

3|0
    0|0
  • Evlenmeden önce şöyle düşünüyordum.

20 yaşında alacaksın 30'a gelince boşayacaksın 20 yaşında bir tane daha alacaksın, o da 30'a gelince boşayacaksın. 20 yaşında bir tane daha alacaksın yaş ilerlediği için 30'a kadar beklemeyeceksin 25 olunca boşayacaksın 20 yaşında bir tane daha alacaksın o da 25 olacak boşayacaksın. En sonunda 30 yaşında bir Türk hatun alacaksın geberene kadar onunla yaşayacaksın.

Not: Teoride güzel bir fikir olsa da pratik konusunda eksiklikler olduğu görülmüştür.

2|0
    4|1
  • son paragrafına tamamen katılıyorum

0|0
    1|0
  • Önemli olan insanlığı..

2|0
    0|0
  • ben slav ırkı bir insanım

ben ordan biriyle evleneceğim :)

haa 30 yaşında değilim artı 30 a kadarda beklemem

1|0
    3|1
  • 21 yaşında sarışın afet herşeyi çözecek mi

1|0
    0|0
  • Valla tas rustansa olu turk hatun yegdir.

0|0
    0|0
  • askerlik arkadaşım bir rusla evli ve isi geregi ruslarla calısıyor diyorki onlar kadar sadık kadınlar yok, ve de cok mutlu. Sizi sevdimmi sacma sapan somurmeye calısmıyorlarmıs maddi olarak evlenirken. kapris yapmıyorlarmıs, neyseniz oymus

1|0
    4|0
  • a bide burdaki benim okul arkadaşlarım bile (daha yasları 20) erken anne olmak istiyorum diyolar. bizim kültürümüzle bunlarınki çok farklı bulabiliyorsan bul evlen..

0|0
    1|1
  • Ben Ukrayna'da yaşıyorum burda da gayet normal yas aralıgı. sadece bizim ülkeyle alakalı bisey değil kızlar kıskandıkları için karşı cıkıyolar :)

0|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    17
Yükleniyor...