Basketbol da hangisi doğru?

Basketbol oynayan kişileri hepimiz görüyoruz zaten 2 metrenin altında nadir var. Bunun sebebi çocukluklarından beri basketbol oynamaları mı? Yoksa genetik mi? Basketbolun boy uzamasına etkisi var mı?

0|0
1|3

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben bu sene basladim baskete yaklasik 4 - 5vay oluyor 5 cm uzadim acayip guzel bir spor hic bir seye degismem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Basketbolun direk veya dolaylı olarak boyu uzattığına dair bilimsel hiç bir veri yoktur.
    Bilim dünyasındada böyle bir kabul bulunmamaktır.
    Boy uzunluğu genetik elverişlilikle ilgili bir durumdur. Genetik elverişliliğin yanında iyi beslenme, sağlıklı gelişme ve gelişmeyi engelleyici veya geciktirici durumlara maruz kalmama gibi durumlar etkilidir.
    Spor insanı seçer aslında, insan sporu seçmez mesela basketbol oyununu tabiyatı gereği uzun boylu insanlardan oluşmalı ve uzun boylu olma ihtimali olan çocuklar basketbola yönlendirilir ya da başka örnek vermek gerekirse kısa ve atletik insanları halter yapmasını öneririz ve halter sporunu yapanlar kısa ve atletiktir genelde çünkü uzun boy halterde dezavantajdır çünkü halteri yerden yukarıya kaldırmak için daha uzun bir süre harcar bu da üzerine binen ağırlık çok olacağı için kişiyi zorlar dolayısıyla kısa ve atletik insanları yönlendiririz yani o sporu yapanların kısa olması halter sporu yapmak boyu kısaltır gibi bir yargıya varmamıza neden olmaz.

0|0
    0|0
  • Horman alıyorlar diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Etkisi var

0|0
    0|0
Yükleniyor...