Stoper için boy/kilo ideal mi?

Arkadaşlar boyum 181cm kilo 80 yaş 19. sizce boy kilo oranım bir stoper için idealmi yoksa boy uzatma egzersizlerini ya da kilo azaltıcı faaliyetler yapmam lazımmı? Bu arada stoper dediysem halı sahada felan değil resmi müsakaba oynamak açısından

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• 76 lara falan düş bi.Boy normal gerçi zıplaman önemli,bir de dayanıklılık nasıl o var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• egemen korkmaz mode on :D

kendisi de 1.83-80 kilo bence gayet iyisin.

ki kendiside stoper diye duyduydum ama defender diyor!?

0|0
    0|0
    • stoper defansın ortası oluyor işte.teşekkürlere

• Azcık kilo ver.

0|0
    0|0
  • iyisin bence

0|0
    0|0
  • 5 kg fazlalık var

0|0
    0|0
  • 10 kg vermen lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• bence fiziğin uygun.stoperde iri olmak avantajdır

0|0
    0|0
  • Stoper fizigin var boyun 5-6 cm daha uzarsa iyi olur ama ayaklarin iyiyse top la cikabiliyorsan ve hava topuna iyi cikiyorsan bu boy sana yeter ama yanindaki stoper uzun olmasi lazim

0|0
    0|0
  • şimdi 2 tür stoper var barçayı ele alaım mesela 1.93 pique var bide 178 lik puyol var. pique hava toplarında daha etkili fakat puyolun girdiği kademeyede giremez. boyunu ister uzat ister kalsın

0|0
    0|0
    • puyolu hep uzun diye biliyordum baktım cidden 178 miş. demekki mesele iyi zıplamakta

• 19 yasından sonra resmi liglerde futbol oynayamassın.

Cünkü Kondisyon yetmez.

0|1
    0|1
    • futbola yeni başlamıyorum mesele o değil. amatör ligde oynuyordum zaten eylülde prof sözleşme imzalayacağım kendime bakmaya çalışıyorum sadece

• ya bir git işine manyakmısın nesin bana ne faydası olacak böyle bir şeyin. senin inandırmak gibi bir amacımda yok. hava atacak olsaydım gizli sormazdım emin ol. bilmiyorum körmüsün değilmisin ama eylülde transferim gerçekleşecek yazdım . yazın ortasında sezon tatildeyken hocayı nerde bulim ben. hayat o kadar basit değil

• kardes acık acık sıkıyon iste,abartmaa..

• 1.75 lik stoperler de vardı puyol gibi, bence boyun yeterli. Kilon halı saha için iyi, çok zayıf stoper fizik gücü açısından yetersiz kalır.

0|0
    0|0
  • kilo en fazla 75 olmalı

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar merhaba benim yaşım 14.5 boyum 1.69 kilom 55 sizce bir stopere uygun fiziksel özelliklere sahipmiyim bu arada gerçek müsabakalar için

0|0
    0|0
  • Kilo fazla :/

Boy senin nasıl değerlendireceğine bağlı.1.90 olan stoperler güçlü-hava toplarında iyi oluyorlar ama 1.80lik stoperler daha çabuk, daha teknik oluyor..Önemli olan senin o çabukluk avantajıonı ne kadar iyi değerlendirdiğin..

0|0
    0|0
    • teknik iyi ama hızlı değilim malesef. hız için ne yapabilirim ya da bu saatten sonra hızımı ya da süratimi arttırmam mümkünmü

• Elinden geleni yapmaya çalış yine de..Kısa mesafede depar çalış işte 20-30 metrelik deparlar at sürekli..

• vücutta yağ yoksa sıkıntı yk kilon boyuna göre ideal

0|0
    0|0
  • Daha iyi olabilirdi ama çokta kötü değil.

0|0
    0|0
    • daha iyi derken mesela ?

• link

Burada birşeyler var stoper için hızlı koşmaktan çok geriye hızlı dönebilmek önemli bunun içinde koşuda hızlı çıkış çalışmaları yapabilirsin.

• eyvallah sağolasın

• iyi iyi.omuza da kodun mu oturtursun

0|0
    0|0
Yükleniyor...