Squat hareketinin yararları ve zararları?

Bana bunları sayabilecek bilgili arkadaşları arıyorum teşekkürler şimdiden.

0|0
6|31

En İyi Erkek Görüşü

• 657 kasın 300 den fazlasını çalıştırır kalcayi bacakları şekillendirir karin kaslarını güçlendirir fazlasi dizlere zarar verebilir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bacaklarin gorunumunu guzellestiriyor, sıkılastırıyor, basenleri de ayni, kalca kaslarini gelistirip sıkılastırıyor. Zararini gormedim.

1|0
    0|0
    • 28gün

Kaç tane yapıyorsun 😊

• 28gün

Olur. İp daha faydali bence yuruyusten. Etkisini cok kisa zamanda gosteriyor. Yalniz cok seri atlaman gerek. Cok yorucu ama. Celik ip alirsan daha kisa zamanda gorursun etkisini. Kilo vermek icin mi vucudunu sekillendirmek icin mi yapiyorsun?

• 28gün

Şekil için

Erkekler Ne Diyor 30

• Kadınlarda kalça kaslarını güçlendirip daha sert ve sıkı olmasını sağlıyor. Doğru yapmasını bilmedikten sonra zararlı. Hele bir de kilolu iseniz birden bu harekete başlamayın. Ben kilolu birisiyim. Spor yapıyordum evde. Bu hareketi birden ekleyip çok miktarda yaptım. Bel fıtığı oldum. 2 ay kendime gelemedim, masajcıya bile gittim hatta. Şimdi ağrısı geçti ama izi kaldı. Gece yatarken sağ tarafıma dönünce sağ kalçamın içinde yumruk büyüklüğünde parça var sanki. Bel fıtığımdaki çıkıntı da kaldı öylece. Yapacaksanız bir uzmana danışıp nasıl yapılacağını doğru öğrenerek yapın. Doğru yaptıktan sonra çok faydalı bir hareket. Baldır kaslarını da güçlendirip çok yağ yakıyor. Zayıf birisiyseniz bilinçli yapınca faydasını görürsünüz.

1|0
    0|0
    • 28gün

Çok geçmiş olsun. Anlaşıldı 😊

• Yararları bacak ve kalça kaslarını güçlendirir, zararları bir gün free squat yaparken tık diye bel fıtığı olursun ömür boyu uğraşırsın

1|0
    0|0
  • Ben de yapıyorum bir zararı yok 😎

1|0
    0|0
  • Kontrolsüz yaparsan fıtık olabilir

1|0
    0|0
  • Hiçbir zararı yok toto şekillendirme dolgun gösterme bende. yapitorum
    Growth hormonu salgiliyor ve üst vücudumun şekillendirmesi için

1|0
    0|0
    • 28gün

Hani üst bacak katlanır mı falan diye merak ettim baya sıkı olduda

• 28gün

Doğru yapmak için bir sürü video izledi ve alıştırma yaptım sanırım yapıyorum ki etkileri görmeye başladım günde 2 set 15 yapıyorum 2 hafta oldu üst bacak baya sıkılaştı ve teşekkürler 😊

• 27gün

Hahah sallma mk ne gh hormonu salgilamasi

• yarari : muhtesem bir tum vucut hareketi
    zarari : arkadas ortamin varsa salonda makaraya meze oluyosun

1|0
    0|0
    • 28gün

Benimki ev Squatı 😊

• estetik açıdan bahsedersek eğer senin kıcın kamyon kasası gibiyse sen bu kıcı küçültmek için squat yapıyorsan çok yanılıyorsun o kıç daha çok büyür squat sıkılaştırmak amaçlıdır bacaklarını kalçalarını =D yabancı bayanlar fitnes yapar yağ oranlarını düşürürler ondan sonrada ful squat yaparak kaslı dik büyük popolara sahip olurlar

0|0
    0|0
  • sporun bir zarar olmaz. bacaklarn sikilasir ve sekillenir çok abartrsan kalinlasirda

1|0
    0|0
    • 28gün

Haa evet kalınlaşsın istemem

• kanka bildigim kadarıyla toto kası yaptırıo

1|0
    0|0
  • Kötü duruyo ya

0|0
    0|0
  • g. tün güzelleşir.. biliyosun zaten... zararı mararı yok

1|0
    0|0
  • oturma, sırt ve bacak kaslarını çalıştırıyor ve doğru yaparsan bir zararı yok

1|0
    0|0
  • Kalcayi bacaklari sirti calistirir

1|0
    0|0
  • basur olursun :D

0|0
    0|0
  • zararı yok

0|0
    0|0
  • Yararı kalçayı dikleştirir

0|0
    0|0
  • popon kuculur boyle kucucuk olur

0|0
    0|0
  • Yanlış yaparsan diz eklemlerine ve omuriliğine zarar verebilirsin. Ama basen ve kalça eritmede bire birdir.

0|0
    0|0
  • İnsanı yordurur
    Benden bu kadar 😁

0|0
    0|0
  • Bildigim kadarıyla kalca sıklastırıyor. Ama fazla yaparsan yani sık sık sertlestiriyor voleybolcu kızların kalcaları sert o yüzden

0|0
    0|0
  • Zararları yanlış yapılması durumlarında olur.

0|0
    0|0
  • yararı g*tün sıkılaşır zararı yoktur

0|0
    0|0
  • Süpehhh :D

0|0
    0|0
  • bence en iyi güç antrenmanı

0|0
    0|0
  • Fazla çalısırsan zararlı

0|0
    0|0
  • bel fıtıgı menisküs ve omur ilik yamukluguna kadar gider

0|0
    0|0
  • Resimdeki kız herkülün kızı mı :)

0|0
    0|0
  • Netten bak

0|0
    0|0
  • yapmadim hic

0|0
    0|0
  • Buyur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kalçanı dikleştirir.

1|0
    0|0
  • bel rahatsızlığı olanlara zararlı diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • Ayy bacaklarının ağrısından yürüyemiyorsun ilk zamanlar

1|0
    0|0
  • Dizlere zarari var mi bunun ya?

0|0
    0|0
  • Bacak kaslarını da geliştirdiği için belki bacaklarının kaslı görüntüsünden hoşlanmazsın. Sporun zararı yoktur ancak fiziksel açıdan böyle bir etki söz konusu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...