İnşaat mühendisliği nasıl bir meslek?

Bu meslek hakkında inşaat alanında olduğu dışında bir bilgim yok.Ancak nasıl bir meslek olduğunu merak ediyorum.Mimarlık daha havalı gelse de bu meslek daha gelirli ve daha az yaygın diye biliyorum.Tercih eden kişi sayısının az olması ve geliri yüksek olması avantajlı yönleri.

Elde ettiğim bilgiler doğru mudur?Geliri hakkında bilginiz var mı?Nasıl mezun oluyorlar hangi bölümden alınıyorlar ve nasıl bir meslek amacı ne?Bilgi verir misiniz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• bende düşünüyorum...babam inşaat sektöründe küçüklükten beri bende şantiyelerde onunla dolaşırım bazen :) seviyorum yani :D ama sana pek bir bilgi veremicem

0|1
    0|0
    • bu arada iş var...inşaat sektöründe iş bitmez

• Biliyorum, anlamadığı belli zaten.Yorum yazmış olmak için yazmış. :D

• Sanırım :D ee o zaman napıyoruz inşaat mühendisliğini tercihlerimizde yazıyoruz :)) yalnız tabi iyi bir üniversite olursa bizim için daha iyi olur :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Hiçbir bilgim yok ama pek hoş değil dışarıdan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• eğer sermayen varsa kendi şirketini kurabilecek düzeydeysen en çok para kazanabileceğin mesleklerden biridir ama bunlar yoksa pek de bir kazancı olmaz ama şunu söyleyebilirim bu önümüzdeki 3-5 yıl ciddi bir inşaat mühendisi alımı olur devlette malum kentsel dönüşüm var

0|0
    0|0
  • geleceği olan bir meslek işinde iyi olursan iyi kazanırsın kötü olursan avucunu yalarsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...