Kapat

Yüzme kas vücut yaparmı?

Yüzme kas vücut yaparmı sizce?

• Yapar
    100%(10)89%(16)Oy Ver75%(6)
  • Yapmaz
    0%(0)11%(2)Oy Ver25%(2)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
29|61

En İyi Kız Görüşü

• yapar ya yüzme candır

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 28

• sevgilim eski olimpik yüzücü çok zayıf olmasına rağmen omuzları ve kollarında kafam kadar kasları var bu yüzden.

0|1
    0|0
  • omzunu genisletir omuz kasi yapar belki ama kesinlikle karin kasi ya da kol kasi felan bekleme

0|1
    0|0
    • Peki karin ve kol kasi yapmak icin ne yapmam gerek?

• fazla abartmadan halter kaldirabilirsin kol kaslari istiyorsan
      karin kaslari icinde mekik ve leg lift yapabilirsin

• vücudumuzun her yerini calistiran tek spordur ve kesinlikle yapar

0|1
    0|0
  • yüzerken bütün kaslar çalışıyor diye biliyorum

0|1
    0|0
    • bende oyle biliyorum cunku en iyi spordur yuzme ayni zamanda

• sürekli yüzen bir arkadaşım var baya güçlü kesinlikle işe yarıyo

0|1
    0|0
  • Ben gittim hafif yaptı :D omuzlarımı da hafif genişletti

0|1
    0|0
  • güclendirir

0|1
    0|0
  • Bence hayır 😂😂

0|0
    0|0
  • tüm vücudumuzu canlandirir

0|0
    0|0
  • yüzme kesinlikle

0|1
    0|0
  • omuz ve kol kasi yapar

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
    • kas vücut yaparmı yüzme?

• gerci ben ikisinide yapicam yuzme fitness

• Yüzme

0|1
    0|0
    • peki kas vücut yaparmı yüzme?

• yüzme fitness yapicam ben ikisi bir arada

• omuz kasi ve kol💪

0|1
    0|0
  • yapar bence

0|1
    0|0
  • okadarini bilmiyorum ama astim icin iyi gelen bisi kendimden bilirim

0|0
    0|0
  • Hayalindeki gibi kolu sisirmez

0|0
    0|0
    • peki şişmesi için ne yapmak lazım

• fitness

0|0
    0|0
    • ben ikisini bir yapicam yuzme ve fitness

• fitness

0|0
    0|0
    • yüzme fitness yapicam ben ikisi bir arada

• yapmaz

0|0
    0|0
  • İkisini bir arada yapman dehşet olur.

0|0
    0|0
    • ikisini bir yapicak zamanim yok sence hangisi daha guclu, kasli bir vucut sunar bana?

• Fitness

• Fitness

0|0
    0|0
  • Yarar

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
    • yuzme kas vucut yaparmi?

• gerci ben ikisinide yapicam yuzme fitness

• Yüzme

0|1
    0|0
  • Yapar

0|1
    0|0
  • Imkanin varsa durma git. Omuzlarinida genisletiyor. (Benimkiler zaten genis ama :))

0|1
    0|0
  • Yüzme kas yapar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 60

• abi hoş geldin senin sorunu özlemiştim valla yoktun la epeyi :)
    yüzmeyi dene hem omuzların gelişir beraberinde vucut dolaşımın düzene girer, bacak kasların, kolların kuvvetlenir...

0|1
    1|0
    • yani yüzme güçlü, kaslı bir vücut yaparmı?

• şimdi sana sunu diyim yüzme tabiy ki kas yapar ama bir vucut geliştirmedeki gibi değil kuşkusuz çünük vucut geliştirmede o kaslar özelilkle çalıştırılmaya çalışılır ama yüzmede ana amaç o değildir ama yüzme ile baraber o kaslardada gelişme olur yine diyorum vucut geliştirmediki kadar değildir...

• Kas yapmak asıl hedefin ise vücut geliştirme sporu yapacaksın hacim yapmak zorlu bır surec dmektır.. supplementler sana sadece destek verecektır bu yolda sen öncelıkle temel beslenmen ve ıdmanlarını sağlam yapmalısın.. temel olarak 8-10tekrar aralıgında maxımum agırlıklarla çalşmalısın nekadar agır ıdman yaparsan okadar gelişim için yıkım oluşturmuş olursun.. kg basına enaz 2grm proteın ve kompleks karbonhıdrat alacasksın ve saglıklı yaglar.. enaz 7-8saat kalıtelı uyuku uyuyacaksın.. en doğru yolda hacim bu sekılde yapabılırsın.. agırlık ıdmanlarını uzun suredır yapıyorsan kas kutlen okadar yava gelışıcektır demektır. zira max hacim 1. yılda olur daha sonra bu oran düşer

0|0
    0|0
  • Güçlendirir tabiki orada basınç ile savaşıyorsun :D Ben geçen havuza giriyim dedim. Vallah beni kaldırıyor birde hareket etmesi zor gerekiyor güçlük çekiyorum havuzdan bir çıktım 1 saat yürüyemedim :D

0|1
    0|0
  • Düzenli yüzüyorum. Düzenli bir şekilde yüzme yaparsan, kasları en aktif çalıştıran spor yüzmedir. Kesinlikle kaslanma olur

0|1
    0|0
  • En güzel spor dalıdır. Tabiki evet. Düzenli ve istikrarlı ise en iyi branş diyebilirim kardeşlik.

0|1
    0|0
  • Yüzme kalori yakmak içindir yani diet ile yağ oranını düşürür buda vücüdunda sade kas gösterir bunun ile birlikte haftada 3-4 defa 40-1 saat çalışırsan evde ya da spor salonunda iyidir bir güne sade bacak yap bacaktan sonra karın çalış 10-15 dk sonra ikinci gün ara ver 3 üncü gün kol omuz bicep bunları yap sonra onunda sonunda karın yap bir gün ara ver göğüs vb...

0|1
    0|0
  • guclendirir ama havuzlara isendigi bilimsel bir gercek artik sidikli sularda yuzmek sagligina zarar veriri

0|1
    0|0
  • en iyi spor yuzmedir

0|1
    0|0
  • yüzme en iyi spordur vucutu 100 de 100 çalıştiriyo fitnes den daha iyi dir kas kütlesini De genişletir ben fitnes yapiyorum ama zamanım olsa yüzme yapardım

0|1
    0|0
  • Kas yapar ama çok bir şey bekleme belli bir dirence karşı koymadığın için fitness kadar etkili olmaz. Kas hacmini düzenler ve vücudunun oturmasını sağlar. En iyi cardio sporudur yüzme.

0|1
    0|0
  • hemde nasıl

0|1
    0|0
  • Çok güçlendirir

0|1
    0|0
  • hepsi çalışır, kas yapar

0|1
    0|0
  • sadece kanat genişliği.. bir yüzücü önden bakıldığında geniştir ama yan profilden sırtı kalın değildir..

0|1
    0|0
  • dinanik oluyorsun ama karin kSi kol kasi f el an olmuyor ben 3 ay gunde 7 saat yuzuyordum oradan biliyorum ama fena boy uzatiyor

0|1
    0|0
  • yapar ama omuz ve kanat yapar kol falan yapmaz

0|1
    0|0
    • Kol felan yapmak icin ne yapmak lazim?

• al eve bir tane dumbell calis imkanin varsa salona git ama hemen olcak diye bekleme uzun zaman alir

• yüzme en iyi kas çalıştıran bir spordur

0|1
    0|0
  • Yapar ama yeterince degil.

0|1
    0|0
  • Yoruyor mutlaka.
    Kas yapmasa bile vucudu şekillendirir.

0|1
    0|0
  • Yüzmeden daha iyi spor mu var

0|1
    0|0
  • yapar tabi

0|1
    0|0
  • tempolu yüzersen faydası olur

0|1
    0|0
  • Tabiki kol omuz sırt ve bel kasları için çok faydalıdır tüm vücud kasları çalışır yüzerken doktorlar bile diyor en faydalı spor yüzmedir ve bel fıtığı olanlar için çok faydalıdır.

0|1
    0|0
  • Bütün kasları çalıştırır vucütdaki en iyisi yüzme zaten

0|1
    0|0
  • Yüzmede bütün kasların çalışır dostum yaparsın

0|1
    0|0
  • Evet hemde tüm vucüt kasların gelişir ama tabi spor salonundaki kadar çabuk olmaz mesela spor salonunda 5 ayda yaptığın vucüdu yüzerek 1 yılda yaparsın. Bide beslenme çok önemli

0|1
    0|0
  • en büyük saçmalık bu heralde "yüzme vücuttaki her kası çalıştırır "

0|1
    0|0
  • Fit olmayanı sağlıyor çok sağlam kanat yapıyor diye biliyorum

0|1
    0|0
  • Bütün kaslar çalışır, orantılı vücut yapmış olursun

0|1
    0|0
  • Yüzme kas kütlesini arttır ama etkisi fitness a göre daha azdır. Yüzme kas uzatır fitness kasları kısaltarak şişkin durmasını sağlar. Yüzme kaslara hacim kazandırır fitness kasları parçalamak için yapılır. Yüzme cardio için en iyi olan egzersizdir. Kas kütlesini dediğim gibi bir miktar arttırır ama işin tekniğini bilmen lazım 2-3 km altı yüzersen kas kütlen artmaz. Gördüğün yüzücülerin vücutları sadece yüzmeyle olmuyo ayriyetten fitness programları var.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30
Yükleniyor...