Karın kası için ne kadar süre spor yapmali?

İyi geceleeerr. .. Bir kaç aydır aktif spor yapıyorum biliyorum kadında kas pek hoş durmuyor oyle amerikan tarzı bişey istediğim de yok hafif kol ve karın kasıni ne kadar sürede yapabilirim bilginiz var mı? Not: Boyum 160 kilom 53 yorumlarınız için teşekkürler :)

0|0
1|15

Erkekler Ne Diyor 15

• tahminim endo mezo kaşırık vucüt tipin var yani kas yapman diğer kızlara göre daha kolay olur. düzenli spor yapıp beslenmene dikkat edersen 3 ayda dahi belli olur. ben de 1 ay sürüyor mesela hemen belli ediyor benim

1|0
    0|0
    • 29gün

Yapı meselesi yani. Vücudumun müsait olup olmadığını nasıl anlarım?

• 29gün

Dışadönük biriyim evet

• 29gün

mezomorf tipe sahipsin o halde. senin için kolay olacaktır.

• sirt ustu yat basin 4 parmak yukarida ayaklar birlesik 3 karis havaya kaldir 15 er saniye hergun 6 set yap karin bolgesi yanana kadar 2 ay icinde simsiki olur

1|0
    0|0
  • Genetiğine bağlı birşey o ve kadınlarda karın kası veya kas kütlesi fazla olmaz bunu kafanıza sokun artık haberlerde gördüğünüz kızların alayı steroidi basıyor kendine :D

1|0
    0|0
    • 29gün

Dedim ya amerikan tarzı değil hafif bişey istiyorum diye azıcık belli olsun

• 29gün

Bana da kısa bir süre gibi geldi ama yıl da çok fazla değil mi dediğin gibi genetiktir mevzu

• 29gün

Kadın vücudunda kan basıncıda azdır bu yüzden daha fazla üşürler özellikle ayak bölgelerinde kas oranı erkeklere göre özellikle aşırı derecede düşüktür bunlarında etkisi çok fazla senelerce katkısız spor yapanları örnek al

• Mesele karın kası yapmak değil yağen.. Mesele karın kasını parça parça gösterebilmekte.. Bunun için yağ oranının %8 in altında olması gerek esas zor olan bu işte😃

1|0
    0|0
    • 29gün

Ağır diyet diyorsun sende :)

• 29gün

Kas dediğin estetik duruyor ben burdayım diyor :) mevcut durumdan kasıt ona göre gösteririm ama gecenin kör saati yormak istemiyorum ✋

• 29gün

Yani şu anki görünüşün yağ oranın vs bunun için foto lazım doğal olarak :)

• six pack istiyosan eger cok sıkı bir diyet yapman gerekiyo. yag oranini minimuma indir. ve coconat yagi kullan

1|0
    0|0
    • 29gün

Diyette yapıyorum olabildiğince buna uygun bildiğin bir diyet programı var mı

• 29gün

yok orda protein tozu satiliyo. bcaa bulunmaz sanirim. sporcu gidalari satan yerler var. susedo diye bir magazaolabilir arastir netten bulursun. bar alma cok pahali ve gereksiz

• 29gün

Teşekkür ederim araştırayım bakalım :)

• 4-5 ay duzenli yaparsan

1|0
    0|0
  • Beslenme düzgün olmazsa hiç bir zaman yapamazsın.

1|0
    0|0
  • Bir 3-4 ayda kas oturur 5-6 Aydada belirginleşir

1|0
    0|0
  • 6 ay ara vermeden yaparsan belirti vermeye başlar tabi yağ varsa önce onu atmalısın.

1|0
    0|0
    • 29gün

Sanırım biraz daha atmam gerekiyor 3 aydır yapıyorum çok bir kilo kaybım olmadı ama kasta olmadı

• 29gün

Erkekler için geçerli o kural zamanla antreman yaptıkça yağlar kas oluyor ama uzun bir süre gerekli zaten kadınlara karın kası yakıştırmıyorum ben fit olması yeterli..

• 29gün

Abartılı bişey değil yapmak istediğim hafif olsun benim olsun :)

• antrenman programı atabilirim sana

1|0
    0|0
  • bir 6 ayini vermelisin extra protein tozu ve bcca

1|0
    0|0
  • 4 ay yeterli 😉

1|0
    0|0
  • bir sürü faktör var

1|0
    0|0
  • bunları yapman için öncelikle protein depolaman lazim bol bol yağ depolaman lazim sonrasında kesinlikle ara vermeden 1 ayda net sonuç alirsin

0|0
    0|0
  • sürekli ve düzenli yapacaksin zaten sonra bırakacakmış gibi konuşuyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir 3-4 kilo daha vereceksin ideal kilonun altına düşersen karın kasların hızla belirginleşir her gün spor yaparsan da sonucunu yaza kadar çok başarılı bir şekilde alırsın özellikle karın kasları için çok çalışmalısın karın egzersizlerine ağırlık ver günde 40 dakika mutlaka,

1|0
    0|0
    • 29gün

Günde 1 saatimi cardio 1.5 saatimi de hoca eşliğinde spora ayırıyorum karın egzersizleri ortalama 30 dakika sürüyor daha da arttirmaliyim yani. Ben yağ oranıyla alakalı bir durum olduğunu biliyordum ideal kilo ile alakalı bişey okumadım söyleyen de olmadi

• 29gün

Teşekkür ederim :))

• 29gün

Rica ederim ☺☺

Yükleniyor...