Türk milleti olarak neden her işimizi son güne bırakıyoruz?

Taaa üniversite yıllarında başladı bu huy. Sınava bir gün kala akşam 6 da oturur sabah 4-5 e kadar çalışırdım. Sonrasında oluşan stres mideye vurdu ve ülser oldum. Şimdi ise bir takım işleri yaparken son ödeme tarihi veya başvurunun son günlerinde gitmekteyim. Arabaya yakıt alırken ise kırmızı ışığın yanmasını bekleme gibi bir zihniyete sahibim. Bir gün bu konulardan ötürü bir yerde fena halde patlayacağım ama dur bakalım. Ulan iyi bilirim ortaokul zamanında subaylık sınavı için son gün yardıra yardıra işlemlerimi hallettiğimi, babamın bir yandan " eşek herif bilmiyon mu lan sen bugün son gün olduğunu haa" diye enseme tokatı geçirip beni çarşıya bırakmasıyla, saat 4.30 gibi son yarım saat kala işimi halletmiştim. Yok abi bu bizde genetik eminim ki Milletimizin %75 i böyle, bak kesinde rakam veriyorum haa.

0|0
14|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bence depresifliğe yatkınlıkla ilgili. Biz mutlu olmak için debelenen travmatik bir toplumuz. Bu yüzden düzenlilikten, sorumluluklardan kaçınıyoruz, çünkü sorumluluk illa ki bir sıkıntı-stres yaratır ve "düzenlilik" fikri bizi daha da sıkar. Olabildiğince erteliyoruz, son güne kadar bu kaygıyı hissetmek istemiyoruz gibi :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Acele işe şeytan karışır dediler, son anda şeytanı karıştırmadan hallediyorum işimi..

Ne acelesi var ki son günler bunun için var.

Faturalar bile son gün ödenir bizim hanede.

0|1
    0|0
    • Bende hep son anda yırtıyorum ama bir gün fena patlayacak o zaman aklım başıma gelir herhalde.

• kafası rahat milletiz ondan.

0|1
    0|0
  • ingilizcesi procrastination, baksana ne kadar havalı duruyor

- neden son güne bıraktın?

- işlerim vardı procratinating yaptım falan meşguldüm senin anlıcağın

link

link

0|1
    0|0
    • tamam, bunu öğrendiğim iyi oldu havalı da bir ismi var artık bahane olarak kullanabilirim :)

• Genlerimizde var.

0|1
    0|0
  • Son gün fantazisi bu,heyecanlı oluyor:) atalarımızdan mı bilmiyorum,milletçe bulaşmış genler kesin...

0|1
    0|0
  • Benim hayat felsefemdir bu..Yarın yapabileceğin bir işi asla bugün yapmamalısın..:)))

0|1
    0|0
  • bence türk milleti olarak değil tüm dünya insanlarında ortak birşeydirler

0|1
    0|0
  • sende yine üniversitede başlamış ben ne zaman başladığını bile hatırlamıyorum o derece eski.

0|1
    0|0
  • Paçalarımızın tutuşması şart.

0|1
    0|0
  • Son anda yaptığım işlerden her zaman daha yaratıcı sonuçlar çıkıyor çünkü.

0|1
    0|0
  • ne acelesi var canım,allahın son gününe mi kaldık.

0|1
    0|0
  • işimi son güne bırakırsam daha mükemmel yapıyorum

0|1
    0|0
  • Türkün aklina ya kaçarken ya neyse.

Yumurta kapiya dayanlami, sart bu.

0|1
    0|0
  • neyse ki ben % 25 lik kısıma giriyorum işimi son ana bırakmayı hiç sevmem ögrencilik yıllarımda sınava bir hafta kala calısmaya baslardım hiç de stres olmadan tıkır tıkır sınavda soruları cevaplardım fatura kira vs. ödemelerimi de elime para gectigi an yapıyorum günü gelmemiş ödemelerimin parasını da ayrı saklıyorum ki unutup harcamayım diye taksit günüm gelmeden gidip taksit ödememi yaptıgım cok olmustur...

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• keyfe düşkün olduk ondan.rahat batıyo...bak mesela eski dönem adamlarına

kıtlık görmüş savaş görmüş adamlara bak yerinde duramaz...hep bişeylerle uğraşır azar azar yavaş yavaş...zamanında kıçına iğne batmış onların bizim gibi yaylı yataklarda keyf çatmamışlar...kötü zamanları gören insan herzaman önceden tedbirini alır hazırlıklı olur

0|1
    0|0

• çok aşırı birşekilde tembelliğe alıştırıldık.

0|1
    0|0
  • Son güne bırakmamak için her zaman yazarım ve hatırlatma kurarım telefonuma.Ne gereği var son dakikalarda ecel teri dökmeye :)

0|1
    0|0
  • bu bizde değil araplarda bunla iligili atasözü bile vardı şimdi tam hatırlamıyorum sdece bz değiliz yani

0|1
    0|0
  • Biz kicimiz sıkışmadan bir is yapmayiz.

0|1
    0|0
  • işte Türk olmak budur :D

0|1
    0|0
  • umursamaz olmaları (Sorumsuzluktan geliyor çünkü )

0|1
    0|0
  • yine türklere attın kendi suçunu

0|1
    0|0
  • bence herkes öyle değil.Türk milletine vurma işi hemen.Bu arada ülser çok kötü bir hastalık yahu.Bu kadar stresi niye yaptın ki .keşke yapmasaydın

0|1
    0|0
Yükleniyor...