Tanrının olmadığına dair

Bu konuda şüpheye düştüğünüz .İçinden çıkamadığınız Cevabını bulmadığınız .Sorular var mı.Hangi konularda kafanız karışıyor

Hiç mi mantıksız gelen bir tarafı yok.

Dindeki emir ve yasakların hiç nedenini araştırdınız mı

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• tanri zaten yok ki...bazen var mi acaba diye supheye dusuyorum :P

0|3
    4|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Tereddütüm yok..

Çünkü kalbimde sevgisi öyle fazla ki...

O iyiki var Ve ben iyiki O'nun (c.c) kuluyum :)

1|1
    0|0
  • zaten yeterince okursan hepsinin mantıklı açıklaması var.

1|1
    0|1
  • hayır herşeyin bir açıklaması vardır

1|0
    1|0
  • senin aklına neler takılıyor onu söylersen, burda bir çok dini bilgisi iyi olan arkadaşlarımız var sana yardımcı olabilrsiz ? dinde ki bir çok emir ve yasakların amacı bellidir zaten.

0|0
    0|0
    • pıtır kardeş benim aklıma hiç takılan yok

İyi niyetinden dolayı teşekkür ederim

• körü körüne inanmak olmaz tabikide dini araştırmak lazım ama haddi aşmadan

0|0
    0|0
    • Sınırlı bir araştırmadan mı bahsediyorsun

• sınırlı bir araştırma değil tabiki ama eğer seni yaratanın olduğuna az çok inanıyorsan onun verdiği emirler hakkında ileri geri yorum yapmamak gerekir

• içinden çıkamadığım o kadar çok soru varki..

0|0
    0|0
    • Anlat işte onları sordum bende

• o sonsuz huzur ve mutluluk.. onu hissediyorum ve seviyorum. bu istemsizce olan bişey

• Tanrı insanı yaratıyor Yoktan var ediyor .Sonra o yoktan var ettiğini deniyor .Niye

Ne gerek varmış bu kadar şeye Ne alıp veremediği var bizimle üstelik kendi yatattığıyla

Ya ben cehenneme gidersem ona sorarım beni neden yarattın ne gereği vardı Şimdi ebediyen cehennem yanacağım .Mutlumusun diye .Hiç yaratmasaydın hiç olmazdım ve günahları işlemezdim .En büyük günahımda kendisini saklayan bir tanrıyı bulamamak .Beni donattığın mantık o kadarına yetti derim

• Tövbe haşa . yamulalım

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Tanrinin varligina bir kanit yok. Biz tanriya inaniyoruz. Bizim Inancimiz var.

Ben kendim Dinlere inanmiyorum. Dinciler nekadar ispat koysalarda biraz bilgi sahibi oldunmu ve biraz arastirdinmi o ispatlarin yanlis oldugu ortada.

Önüne koyulani yutmaman gerekiyor. Özelikle Kuran Süpermarket gibi. Istedigin seyi bula biliyorsun. Ayetler düz degil istedigin anlami verebiliyorsun ve bunu Müslümanlar misyonerlik icin kullaniyor.

Ben bir kac sene arastirdim. Ve sonuna vardimki Her Din yanlis.

0|0
    1|0
    • Sana gerçek kurandan bahsetmiyorlar ki Kuran ile yapılan yorumların alakası yok

Yani kuran da evrimleşerek gelişiyor. Yorumlar sürekli değişiyor.Mantıklı hale sokmaya çalışıyorlar

• Anlayanlar var ama onlarda biliyor bunun nekadar yanlis oldugunu ama söylemiyorlar.

Yalanlan yasamak daha rahat.

Örnek olarak Seriat. Seriat ne getirdigini ne oldugunu bilmek icin, sadece komsu ve arap ülkelerine bakmak gerek ve gecmise ve nekadar pis birsey oldugunu biliriz.

Ama bunu bildikleri halde kabullanmiyan ve genede destekliyen yobazlar var bu dünyada.

• Sorgulanmadan yaşanan bir hayat yaşamaya değmez.

0|1
    0|0
  • tanrı diye bir şey beynini kullanabilen,sorgulayan her insan bunu görebilir.

0|0
    2|1
    • Fiil koymayı unuttun sanırım

• haklısın :( tanrı diye bir şey yok yazacaktım.

• bu senin yoruma tanrının müdehalesi olmuş olabilir mi :))) Yok sözcüğünü yazdırmadı sana

Aha sana mücize Aha tanrının kanıtı :)))

Millet tanrıyı böyle kanıtlıyor işte

• Kutsal kitaplarda mantık hataları var..

0|2
    4|1
  • kedi yemenin ne kadar mantıklı tarafı var peki :)

0|0
    0|0
    • etinin çok lezzetli olduğu flan söyleniyor .Belki ondan dır

Yükleniyor...