Futboldaki yapılan çirkinler ve Fenerbahçe düşmanlığı, ya siz?

Futbola yakışmayan insanlar takip edip Türk takımları olsun ve belli başlı takımlar olsun yani kendi tutmadığı takımın hepsi onun için önemsiz tek amacı saygısızlık ve çirkinlik yapmak. Özellikle her daim konu olan Fenerbahçe başta olmak üzere Avrupa maçlarında kendi takımları yoksa tüm Türk takımları kaybetsin umurunda değil. Ama boş yere konuşmak için Osmanlı, Konya kazansın diye de boş boş konuşabiliyorlar. Yoksa Beşiktaş, Fenerbahçe kaybetsin. Veya Beşiktaşlı biri Fenerbahçe'nin kaybetmesini istiyor veya Fenerbahçeli, Beşiktaşlının kaybetmesini istiyor ve bir ton sosyal medyanın 4 bir tarafında burası da geçerli olmak üzere çirkinlikler yapıyorlar ve böylelerinin ayıklanması gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle Fenerbahçeliyim ve doğal olarak böyle komik insanları görünce utanıyorum onların Türk olduklarından, Fenerbahçe'nin başına gelenleri az çok herkes biliyordur asılsız şike muhabbetlerini zaten 15 Temmuzdan sonra ortaya çıkanlar da kimin yaptırdığını da belli etti.
Ne güzel yapmışlar oh diyebilen varsa yazık gerçekten. Burada kalleş ile kardeş olanlar Türküm diye gezinmeyecek arkadaş !

Türkiye'nin en büyük spor klübü olan Fenerbahçe ye duyulan büyük nefret özellikle Galatasaraylılar ve Trabzonspor tarafından şaşırtıyor beni. Neden en büyük şimdi taraflı mıyım?

Her türlü arama moturundan aratabilirsiniz sıralamalar değişse de sadece Fenerbahçe'nin resmi sitesi geçiyor ilk sıralar da, zaten başka bir klübün çıkmıyor çünkü her türlü spor dalında bulunan Fenerbahçe %90 oranın da Türkiye'nin Milli takımında mücadele ediyor çünkü sadece Futbol'da değil Basketbol da da değil. Yelken gibi çok az seyirci kitlesi bulunan sporlar da Türkiye'nin en iyisi ve Futboldaki ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin bulunduğu spor dalların da yok bunun yüzünden en büyük Spor klübü olarak geçiyor ve neden bu kadar düşmansınız bunu da açıklayın küfürsüz bir biçim de. Şike gibi saçma sapan cevaplar vermeyi planlayan arkadaşlar varsa güldürmeyin kendinize lütfen.

• Kendi takımım dışında hiç bir takım umurumda değil, sövüyorum sevmediğim takımlara. İnternet üzerinden futbol holiganlığı yapıyorum.Futboldaki yapılan çirkinler ve Fenerbahçe düşmanlığı, ya siz?
    20% (1)9% (1)12% (2)Oy Ver
  • Avrupa da oynayan her Türk takımı bizim gururumuzdur ve böyle kötü yorumlar gördükçe üzülüyorum hallerine.Futboldaki yapılan çirkinler ve Fenerbahçe düşmanlığı, ya siz?
    60% (3)64% (7)62% (10)Oy Ver
  • Sadece Fenerbahçe düşmanıyım, kafayı sıyırdım iyice görünce dayanamıyorum çıldırıyorum.Futboldaki yapılan çirkinler ve Fenerbahçe düşmanlığı, ya siz?
    20% (1)27% (3)26% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
1ay Galatasaray atkısı ile gezen Trabzonlu arkadaş Fenerbahçe klübüne düşmanlık olarak bir birlik yaptıklarından dolayı konulmuş bir fotoğraftır.
Tabi ki tutulan takım farketmez her takımdan düşman var ama genel itibari ile bildiğiniz gibi söylememe gerek yok.

0|1
1|9

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum... Gerçekten Fenerbahçe nin yaşadıkları normal ya da basit şeyler değildi. Ki kendi takımını savunmak için bir annenın oğlunu bir çocuğun babasını belkide birinin son umudunu öldüremeselerde yüreğini hoplattılar... 3temmuz sürecine gelirsekte o sezon tüm takımları yendik, eğer hala şike demeye devam edeceklerse galiba onlarıda satın aldık, bunu kabul ederler mi? ...
    Son olarak, Dünyada Türk olmak gibidir Türkiye'de Fenerbahçe'li olmak diyorum...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bir ülkede en çok hangi takımdan nefret edilip üzerine oyunlar oynaniyorsa o takim o ülkenin en büyük takımıdır

0|1
    0|0
    • 1ay

Orası aşikar ben sadece taraflı olarak söylemediğimi belirttim gerçekler üzerinden.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 8

• Şahsen Fener düşmanı felan değilim ama sorduğun sorunun sebebini zaten yazdıklarınla vermişsin sen. Fenerbahçe' nin genel tavrı da bu zaten. Herkes bir yana fener bir yana, biz en iyiyiz, en büyüğüz vs vs.. Fazla kibir tepki çeker her zaman. Yoksa üç büyük takımın bir birinden farkı yok. Hepsi eşit derecede üçkağıtçı : ))

0|0
    0|1
    • 1ay

Futbolsa konumuz hepsi birbirinden büyük.
      Birbirinden üçkağıtçı demek ne demek ya? Bu düşmanlığı kesin her daim gündem de Fenerbahçe yani?

• 1ay

Ben büyük değiller demiyorum. Dediğim şu; ülke futboluna şöyle büyügüz böyle büyüğüz dedikleri kadar hizmetleri yok. Bak milli takıma. En iyi oyuncular hep Almanya' da yetişenler. Bizimkiler neden yetiştiremiyor sence? Düşündün mü bunu?

• 28gün

Bana en çok koyan şeylerden biridir Türkiyemizin inanılmaz forvet sıkıntısı ve tüm yetişenler yabancı ülkeler de ama Türkiye milli takımına hizmet ediyorlar Mesut gibi değiller ama tabi ki orada büyümüş ekmeğini orada yemiş, orada eğitilmiş Almanya da oynayacak ama Mesut milli marşlarını takmıyor Almanların ondan sevmiyorum mesutu. Yani Türkiye de yetişen Türk kalmadı artık bir Salih vardı yakın zaman da oda Roma da harcadı kendini. Başka da büyük takımlar da yok haklısın, Bursa da Enes Ünal var o nerede yetiştirildi bilmiyorum ama geleceğin forveti olabilir.

• Sorun güzel ve ince mesajlar veriyor en büyük fb diyene kadar iyide gidiyordun girme bu konulara yapma etme Türkiye'dede dünya genelindede spor kulüpleri %90 futbola bağlıdır maddi manevi futbolda en başrılı kimse en büyük odur bu böyledir ama bu konulara girmek mantıksız geçelim sende üstünde durma bence diğer söylediklerine katılıyorum ancak bu her ülkede var Barçalı Madrid'in kazanmasınımı istiyor avrupada sanıyorsun?

0|0
    0|0
    • 1ay

Girmenin mantığı değil ki yanlış bir bilgim yok benim. Google, yandex, bing tarzı arattığın da neden sadece Fenerbahçe çıkıyor diye açıkladım kesin bir bilgi verdiğime dikkat et yalnız zaten bunu bir çok kişi bilir en büyük "spor" klübü olduğunu yani demek istediğim dünya bakımından bize yakın olan takımlar barça yeni böyle bir takım her kulvarda Türkiyeyi yönetirken neden düşmanlığınız?

• 1ay

FM'yi bilir misin bilmem 2006 senesinden beri her sene oynamışlığım var. Ve ingiltere ikinci lig futbolcuları Oğuzhan, Mehmet Topal, Selçuk inan, Gökhan-Caner gibi Türkiye ligindeki en iyi Türk oyunculardan 2 kat daha iyi bu oyunda ve gerçekten ingilterenin yaptığı bu reklam bol keseden paralar oyunlara para vererek fazlasıyla reklamlar biraz koyuyor insana Türkler hiç bir yerde sevilmiyor Avrupa da yöneticilerin emriyle her daim her yerde hakkı yenir ve nefret duyulur futbol dahil ve hala da açılan konuları görüyorum var ya adamlar maç izlemeden konu açıyorlar görmüşsündür mehmet topalın yaptığı harekete penaltı verilmedi fenerbahçe şikeye başladı tarzı :)
      Her takımın muhabbeti olmuyor ama bu hafta 3 büyüklerin maçında 3 kırmızı çıkmadı diye birbirini yesinler daha dünya da bizi d... altsın.

• 1ay

Fmyi bilmezmiyim efsane bir serisi vardı 2008 olması lazım türkçe versiyon ya da biraz daha ileri tarih olabilir çok oynardım :)

• Ligde birbirimizi yesekte yurt dışında ay yıldızı temsil edeni desteklemek lazim. Fakat maalesef rakipler avrupada yenilsin de mutlu olalım diye pusuda bekleyen çok insan var
    Aramız bozuk olabilir ama kanımız değil

0|0
    0|0
  • Spor programları ve hakemlerin kaşarlanması bizi bu hale getirdi.

0|1
    0|0
  • B tabiki

0|1
    0|0
  • Sadece Fenerbahçe için demiyorum. Biz de sevmediğim şey şu. Birimizin tuttuğu takım başarı sağladığı zaman diğerinin gözüne sokuyoruz. Mesela Galatasaray UEFA kupasını kaldırdı bundan seneler önce halâ bunun davasını yapıyoruz ve şunu diyemiyoruz çünkü biz benciliz. Diğer Türk takımlarına da kupalar kaldırmak nasip olsun diyemiyoruz. Avrupa'da kupalar kaldıran Sevilla takımının taraftarları acaba aynı şeyleri yapıyor mudur? Birlik olmayı öğrenemedik bir türlü. Bencillik ruhlarına işlemiş insanların. Bir de kötü olanı aklamaya çalışmak cabası.

0|0
    0|0
    • 1ay

O zaten kalıcı bir durum, sadece takıntılardan bahsediyorum daha onları geçemiyorlar, Fenerbahçe şike mi yapmış asılsız çıktı tamam geçtim onu da Fetöcülerin yaptığı kesinleşti ve Fenerbahçe şike yapıyor diye konular açmak mantıklı mıdır sence?
      Daha Fenerbahçeyi gündemden düşürmeyen insanlar başarılar dilemeyi öğrenemezler maalesef.

• 1ay

Ben stadlar da bütün renkleri görebileceğimiz günlerin gelmesini diliyorum. Temennim herkesin birlik ve beraberliğin güzelliğini yaşadığı zamanın gelmesinden yana.

• 1ay

Avrupa da pek bir MU taraftarı tutuyor mu Liecester city mesela? Bu olay bize özel mi bilgin varsa merak ettim gerçekten.

• Turkiyenin en büyük kulübü Fenerbahçe cümlesinden sonra okuma gereği duymadim.

0|2
    1|1
    • 1ay

Okudun aşikar. "Spor" Klübü diyorum. Yani futbolda her sene şampiyon olup Avrupa da her sene kupalar kaldıran bir takım yok Türkiye de ama diğer Spor dallarında tek başına yarıştığı için söylüyorum bunu ve net bir bilgi yani. Yoksa küşkusuz Beşiktaş ve Galatasarayın büyüklüğü ortada çünkü Futbol da her daim bir çekişme ama bunu düşmanlığa yansıtmak yanlış olan. Bilinen bir bilgiyi söylemekle hata yaptım haklısın.

• Fenerbahçe'nin son 5-6 yıldır yaşadıklarını diyer takımlar yaşasaydı görürdüm şimdi hallerini. Fenerbahçe herşeye ramen yıkılmadığı için git gide dahada büyüdüğü için zaten herkes nefret ediyor düşman oluyor çekemiyorlar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...