Yaptıklarınız için karşılık bekliyor musunuz beklemiyor musunuz ?

Kimileri her yaptığı işin karşılığı olsun ister peki siz yaptıklarınızda karşılık arıyor musunuz ?

0|0
12|19

En İyi Erkek Görüşü

• nedense) son zamanlarda etrafa bakıldığında bolca görülebilen ilişki türleridir çıkar ilişkileri. kommensalizmden, mutualizmden, asalaklıktan, maddi çıkarcılıktan öte maneviyat çıkarcılığı vardır ki, diğer türlerine göre daha bir sömürücü, daha bir içten pazarlıkçıdır kanımca.

bunların her iki insanın da olayın farkında olduğu, yani alanın memnun, satanın memnun olduğu durumlar vardır ki bu durumlarda üçüncü kişilere bok yemek düşer. misal bir ortama kaynamak için popüler olan kişi ya da kişilere yalakalık yapan insanla, poposu yalanan zatı ele alalım. yalayan kişi bu şekilde bir yerlere gelebiliyorsa ve yalanan kişi de pohpohlanmaktan hoşnutsa, bu; karşılıklı ihtiyaç tatmini olarak bir çıkar ilişkisi adını alır. aynı şekilde okulda sadece sınav zamanı notları fotokopi çektirilecek inek kişiye sadece bu sebepten selam vermek de bu ilişkilere örnektir, eğer inek kişi de bu şekilde popüler olabileceğini sanmakta ve karşılıklı çıkar ilişkisine girmekte bir sakınca görmediyse.

sonuç itibariyle tiksindiren ilişkilerdir, insanı hemcinsinden soğuturlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Yapıyorsam içimden geldiği için yapıyorumdur, karşılık beklemem. Fakat yaptığım karşısında nankörlük yapmasın yeter.

0|0
    0|0
  • Aşk'ta karşılık beklemem ama karşımdaki insanın benim ona yaptıklarımı görebilmesi beni mutlu eder. O bana birşeyler yaparsa ayrıca bir mutlu olurum. Diğer konularda yaptığım şeyin konusuna göre değişir. Para kazanmak amacıyla yapıyorsam elbet bir karşılık beklerim.

0|0
    0|0
  • tanımadığım biri değilse karşılık beklemem ama tanıdıksa kıymet bilsin saygıdan ödün vermesin düşünceli davransın isterim maddi karşılık beklemem

0|0
    0|0
  • karşılık beklemiyorum ama bir karşılığı olduğu zaman da hoşuna gidiyor insanın.. en azından kıymetin bilinmiş gibi hissettiriyor..

0|0
    0|0
  • Hayatım boyunca o kadar çok karşılıksız iyilik ve güzel şey yaptım ki... hiç birinde karşılık beklemedim ama tabii bir teşekkür beklerim :)

0|0
    0|0
  • İyilik yap denize at..O attığını bir gün balıklar daha büyük bir şekilde sana getirir.

0|0
    0|0
  • bence karşılık beklemiyorum diyen insan yalancıdır ...

1|0
    0|0
  • hayır asla aramam.

0|0
    0|0
  • karsımdakinin benden cıkar için yaptıgını görüyorsam mutlaka cıkarsız hiçbirsey yapmam

gulmem bile şakasına.

0|0
    0|0
  • sende öyle bir soru sordun ki.balkonuna top kaçsa verdiklerini iyilik sanır bunlar.kaçı iyilik görmüş.aykırıyım olm ben.

0|0
    0|0
  • Eğer iyilikten bahsediyorsan iyilik karsılıklı olmaz yoksa iyilik olmaz.

0|0
    0|0
  • Karşılık beklemem ama hatır beklerim.

0|0
    0|0
  • Konuya göre değişir

0|0
    0|0
  • uykucu seni

0|0
    0|0
  • beklenti içinde yaşarsan asla mutlu olamassın mini

0|0
    0|0
  • Aslında bazen bir miktar arıyoz evet

0|0
    0|0
  • beklemeyiz biz

0|0
    0|0
  • Genelde beklemem ama bazen cok ufak seylere takilabiliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Sevmediğim insan için menfaatim yoksa zaten kılımı kımıldatmam. Sevdiğim insan için yaptığım şeyi de karşılıksız yaparım ama eğer ki karşılık görürsem de mutlu olurum.

1|0
    0|0
  • elbette beklerim . ama artık beklemiyorum , zira artık kimseye iyilikte yapmıyorum , böyle güzel .

0|0
    0|0
  • ister istemez evet cünkü genelde sevdigim insanlar için bir seyler yaparım ama bir sey yapmasam da onlar tarafından da sevilmeyi isterim elbet

0|0
    0|0
  • hiç çıkar ilişkilerim olmadı benim.bunu benim üzerimden yapmak isteyenlere mesafemi her zaman koydum ki ben sevdiğim şey her ne olursa olsun karşılıksız olmasına özen gösteririm.

0|0
    0|0
  • hayır beklemem ama bir teşekkür beklerim her zaman :)

0|0
    0|0
  • Manevi olarak evet.

0|0
    0|0
  • nankörlük olmasın yeter başka bir karşılık beklemem.

0|0
    0|0
  • erkekler_cok_bekliyor

0|0
    0|1
  • beklemem bekleyen insanı anlamam

0|0
    0|0
  • karşılık beklemem, ne önemi kalacak ki

0|0
    0|0
  • Karşılık beklemem.

''Bir menfaat için yapılan iyilik, iyilik sayılmaz.'' (Hz. Ali)

0|0
    0|0
  • Beklemem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...