Okumuş bir kadın evinin kadını mı olmalı çalılşmalı mı

Okumuş bir kadın evinin kadını mı olmalı çalılşmalı mı

0|0
20|37

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 36

• o sana kalmış bişey ,eğer erkek ev hanımı olacak bir eş istiyorsa bu nitelikteki kıza bakar,eğer çalışan bir kadınla evlenmek istiyorsa bu yönde kızlara yönelir.benim şahsi düşüncem evde akşamları bir kişi yorgun olmalı ki diğeri onunla ilgilenebilsin bunu değincede hizmet etsin anlamında demiyorum bide şu var çalışan kızların etrafında kız evli bile olsa asılanlar ,aklını çelmek isteyenler ve laf atanlar gibi olumsuzluklarda var

1|0
    1|0
  • Eğitimini tamamlamış bir kadın boşuna mı o eğitimi aldı hem çalışabileceği hem evinin kadını olabilecek ortamı oluşturmalı.

1|0
    0|0
  • çalışan evinin kadını olamaz diye bir kuralmı var ? ikisinide laikiyle yürüten birsürü kadın var. eşleri az bişey destek olsun yeter.

0|1
    0|0
  • çalışan kadın daima öndedir. ev kadınları ise erkeklerine endeğerli şeylerini feda eden fedakar insanlardır.

2|0
    1|0
  • okusun okumasın her kadın üretime katkıda bulunmalı calısmalı ekonomik olarak özgür olmalı. bir insan evde durarak yasamamalı..

0|0
    0|0
  • ev kadını olcaksan niye okudun o zaman?

2|0
    0|0
  • "kadının evinde yaptığı yemek temizlik onun bir görevi değil sana ikramıdır" (Hz. Muhammed s.a.v)

sözüne dayanarak 2 sinide eşiyle beraber müşterek yapabilir.

1|0
    1|0
  • boşa okumuş olur ozaman madem okumuş onu kullamalı

1|0
    0|0
  • çalışmalı tabi.

1|0
    0|0
  • mesleğine göre değişir...

bazı meslekler için kesinlikle çalışması gerekir..

çok da gerekli diilse, kendini yormasın

1|0
    0|0
  • İkiside olabilir şartlara göre..

0|1
    0|0
  • sadece eve 3 kuruş fazla girsind iye çalışsın demem.

çalışmak istiyorsa da "otur evde/çalışma" da demem...

herşeyden önce iki kişilik mesele bu.

oturur konuşurum..

huzurumuzun hangisinde olduğuna birlikte karar veririz.

insanlığa faydalı olabileceği bir mesleği varsa, çalışmasını da isterim mesela...

ama dediğim gibi sırf parası için cimri memur kafası ile düşünüp "çalış" da demem...

not: bekarım, belki de bu yüzden kolayca konuştum...

2|0
    0|0
  • Çalışmalı tabiki okadar emek vermiş evde oturmasi yanlıs emeğe yazık olur..

2|0
    0|0
  • çocuk olanada kadar çalışmalı sonra ara vermeli çünkü çocukları başkalarına bırakmak onlarda psikolojik sorunlara sebep oluyor, ana okuluna falan başladıktan sonra kadın tekrar iş hayatına girmeli çünkü herşeyden öte erkeğe birşey olsa ayakta kalabilmeli...

0|0
    0|0
  • ben çalışmasından yanayım ama çok yüksek gelirim varsa çalışmak istemiyosan çalışmayabilirsin teklifini sunarım. o da eve ve çocuklarımıza daha iyi bakabilsin diye. çocuğumu bakıcıya emanet etmem ben çünkü.

0|0
    0|0
    • Işyerinde kresimiz var

• bu düşünemeyeceğim kadar iyi bir cevaptı işte. öyle bir durum varsa mutlaka çalışmalı. kadın da insandır hatta şartlar tam anlamıyla eşittir. çocuk ihmal edilmeyecekse evde oturtulması haksızlığa girer.

• bu o kadının cevabıdır bizim değil,

kadın çalışmak istiyorsa evde onu hiç bir güç tutamaz,

evde olmak istiyorsa da kimse çalıştıramaz,

bunun okumakla alakası yok

1|0
    0|0
  • Çalışmalı evinin kadınıda olur çalışmak buna engel değilki.

0|1
    0|0
  • Çalışma 2. Planda olmalı. benim annem üniversite mezunu branş öğretmeni, bana para vermekten başka bir şeyini görmedim beni para vererek iyileştireceğini düşündü hep teyzem ise lise mezunuydu çocukları liseye başlayınca o da üniversite bitirdi şimdi doktora yapıyor bir yandan da çalışmaya başladı

0|0
    0|0
  • Çalışmalı bence

0|1
    0|0
  • Her ikisinide yapmalı

1|0
    0|0
  • okuduğu bölüme göre değişir ama iyi bir bölüm okumuşsa çalışmalıdır

1|0
    0|0
  • Kadınlarımız çalışsın ama akşamları mırın kırın etmesin kocalarına xd

1|0
    1|0
  • Çalışsın bana baksın..

1|0
    2|0
  • bu okumuş kadının kendi özgür iradesi yok mu ?

2|0
    0|0
  • bikere şunu net görmek lazım, okumak "sıradan hiçbir varlığı olmayan insanların" eli bir iş tutsun da zenginlerin işi görülsün diye icat edilmiş olan bir sistem günümüz itibariyle. ama 17. yy a kadar Türkler düzgün eğitim veriyordu insanların kendilerini geliştirmeleri için, Atatürk zamanında da öyleydi. Ama şimdi köle olmak için eğitim alıyoruz. dolayısıyla para varsa evde çocuklarla ilgilenmesi, para çoksa vakıf işleriyle uğraşması daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Benım gıbı olmasında , ne olursa olsun. dsads

0|0
    0|0
  • cok alemsın bunu cevabını en ıyı sen bılıyorsun mıllete mı soruyorsun galıba calısmaktan sıkıldın

0|0
    0|0
  • Okumak meslek kazanmak değil! Kültür edinmek demektir. Ev kadını olmak veya kariyer yapmanın okumayla bağdaşdırılmasını pek anlayışla karşılamıyorum...

0|0
    0|0
  • erkiyi istere çalışmamalı ! o sana bir bir başınıza bir şey gelipte sana ihtiyaç oldugu sürede sana okumuş olman sana el tutar!

0|0
    0|0
  • eğer çocuk sevgisi ve iale bütünlüğüistiyorsa maddi sıkıntı yoksa

çocuktan sonra evinde olmalı çocuklar anneyi çok istiyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 20

• boşuna mı okudu gitsin çalışsın.

1|1
    0|0
  • evinin kadını - cocugunun anası- ısının patronu :D

3|0
    0|0
  • Bu tamamen tercihlere ve şartlara bağlı ben mimarlık fakültesi mezunuyum kafama göre bir iş bulamadığım için çalışmıyorum.Çok şükür eşim masraflarımızı karşılayabildiği için iş konusunda seçici davranabliyorum..Ama çalışmam gerekseydi ev giderlerine benim de ortak olmam gerekseydi çokda seçici olmaz yorucu falan dinlemez çalışırdım.

0|0
    0|0
  • Ben mesela genetik mühendisi olucam napayım evde mi oturayım? Valla adamın genetiğini bozarım :D

1|0
    0|0
  • çalışacağı işe bağlı...

0|0
    0|0
  • Bu yaşta işe başlarsan biraz geç ama çalışmak en güzeli.

1|0
    0|0
  • neden okudun o zaman diye adama sorarlar..

1|0
    0|0
  • Okumus okadar calıssın hem calısmak daha guzel :) tabı ıkısı olursa ne mutlu sıze :))

1|0
    0|0
  • Evinin kadını işinin patronu olan kadınlarda var.. sadece birine adarsan hayatını çok sıkıcı olabilir.

0|0
    0|0
  • Çalışan kadınlar sokak kadınımı :D

2|0
    1|0
  • Evinin kadını olmalı.

0|1
    1|1
  • bebek yoksa çalışmalı bence.

0|0
    0|0
  • Çalışmalı.

0|0
    0|0
  • Çalışmalı ama namusuyla.Çocuğu olunca da mecbur kalırsa ona bakmak için işten çıkmalı.

0|0
    1|0
  • Çalışmalı tabii ki. Boşuna mı okudu?

0|0
    0|0
  • neden sadece ikisi

0|0
    0|0
  • okusun okusun evde sıkıntıdan patlasın

0|0
    0|0
  • canı nasıl istese öyle olsun

0|0
    0|0
  • Tabikide çalışmalı.

0|0
    0|0
  • Boşuna okumadı heralde çalışsın erkeğe muhtaç olmasın. Yoksa ezilir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...