Televizyon programı hazırlasaydınız nasıl bir içerikte olurdu?

Sınırlı bir bütce ile Televizyon progamı hazırlamanız için teklif gelse nasıl bir içerikte program hazırlardınız.

Kendinizi en kolay, en rahat ifade edebileceğiniz içerikte bir program nasıl olurdu ?

Örnek, Refika'nın mutfağı.

link

• Talk Show
    31% (18)30% (10)31% (28)Oy Ver
  • Yemek programı
    9% (5)9% (3)9% (8)Oy Ver
  • Yarışma programı
    19% (11)0% (0)12% (11)Oy Ver
  • Belgesel
    14% (8)48% (16)26% (24)Oy Ver
  • Diğer
    27% (16)13% (4)22% (20)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
35|31

En İyi Kız Görüşü

• Reality show.

Bir kaç deliyi bir eve kitlerdim, evde bol kamera, izleyip eğlensin Türkiye.

Hatta, komedi olsun diye, ırkçı Türkleri ve Kürtleri aynı eve kitlerdim.

Nekadar komik olurdu.

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• program adı--> ilişkiler üzerine sohbetler

ilişkilerle ilgili bir belgesel hazırlardım; fiziksel,kimyasal,sosyolojik yönden irdeler insanlarla söyleşi yapar,bilimsel ve ruhsal etkilerini araştırarak bu konuda insanları bilinçlendirme amaçlı.

*kadın erkek ilişkisi,

*aile içi ilişkiler

*çocuk,ergen,ebeveyn ilişkisi,

*öğretmen ,öğrenci ilişkisi vb.

en çok ilgi çekecek olan kesinlikle'' kadın erkek'' ilişkisi olacaktır sanırım...

1|1
    1|0
  • hepsi karışık olurdu heralde ama daha çok yaşamla insanların düşüncesi ile ilglili aşkla, eğitimle,müzik,moda,kitap yani çok şey olurdu we renkli olurdu komik olurdu esprili bir program :)

0|1
    0|0
  • Doktorlar gibi ama insan ve çocuk psikolojisi üzerine bir program yapardım...

2 bölüm olurdu.

1. Anne ve Çocuklara yönelik

2. İnsan ilişkilerine yönelik olurdu.

Çocuk bölümünde çocuklarla ilgili herşey olurdu. Hatta annelerin sıkılmayarak çocuklarıyla oynayabilecekleri değişik oyunları bile tanıtırdım... kabul etse konuğum olarak sadece Sabiha Paktuna Keskini isterdim...

İnsan ilişkilerinde de herşey yer alırdı. Ailenizle olan problemler, eşinizle yaşananlar vs...zengin bir içerik olurdu :)))

0|1
    1|0
  • az bütçeyle çok reyting alabileceğim program olarak yarışma seçerdim sanırım. her yaşta izleyiciye hitap edebilir iyi bir yarışma

0|1
    0|0
  • Ben iliskiler üzerine bir program yapmak isterdim. Yabancı versiyon bir belgesel izlemiştim baya iliskileri bilimsel olarakmirdeliyordu. İnanılmaz enteresan bulgular ve sonuclar vardı...ya da söyle dunyayı gezmeme sebep olacak bir program yapmak isterdim...misal geleneksel evlilik törenleri. Öyle ilginc olacak ki kabile düğününden avrupaldaki gizli kalmış geleneklere kadar hepsini resmedecek...

0|1
    1|0
  • yarışma

kıpır kpır olurdu:))

0|1
    0|0
  • olacak o kadar tarzında ülke ve dünya gündemiyle dalga geçer tarzda birşey yapardım garanti nihat doğan en güzel malzemem olurdu israil içerikli açıklaması ile oynar dururdum:))

0|1
    0|0
  • Belgesel/Yemek programını kafadan eledim. Geriye 2 seçenek kaldı. Yarışma programı diyorum. Çünkü sunması talk showdan çok daha kolay diye düşünüyorum.Eğlencesi de fazla olurdu :)

Aslında evlilik programları da tuttuluyor bu ülkede. Sunucu olabilirdim orada :)

0|1
    0|1
  • Vedat Milor'un yerine geçerdim tabii ki :D ama sırf yemek değil ona ek olarak gezi tırmanış extreme sporlar filan yapardım yedikten sonra da ne iyi gider di mi o.O :D

0|1
    0|0
  • İnsan psikolojisi üzerine program olabilir.Her gün bi' konu ele alıp insana hayata dair konuları yorumlama,tartışma şeklinde olabilir.Ne bilim işte iyi evlilik nasıl olmalı? Çocuk nasıl yetiştirilmeli? buna benzer konular.Ayrıca telefon bağlantıları da olabilir.Sorunlara çözüm şeklinde gidilebilir..Bence yararlı bi' program olurdu.

0|1
    0|0
  • derya baykalın programı tadında bişey hazırlardım. boynuma ipe dizdiğim brokoli kolyesini asıp, dantel ören becerikli kadının yanında bi yandan nasıl ördüğünü sorarken bi yandan 3er 5er ağzıma brokoli ve karnabahar atardım. aynı anda telefonla canlı yayına bağlanan hanımın doktora sorduğu soruyla alakalı yorum yaparken bi yandan da doktorun cevabını yorumlardım. 10 parmağımda 10 marifet.

0|1
    0|0
  • Ne yapardım ..Hımm liste kabarık olurduu.Ama hemen uygulayacağım tek şey evlenme programları ve sansasyonel trajedi programlarını kaldırmakla başlardım...iiiiyy hepsii..

0|1
    0|0
  • D. Human Planet'in Türkiye'de yaşayan planktonlar versiyonunu çekerdim. Zira bkz: link

0|1
    0|0
  • Gezi programı olabilirdi . Bütün illeri gezerdim...

0|1
    0|0
    • Biraz daha ayrıntı alsak...

İllerin neleri hakkında olurdu ? İnsanları mı, Turistik Yerleri mi, Yerel lezzetleri hakkında mı ?

• Yemeklerini- kültürünü- turizmini -yaşayışı hepsi işte ...

• kesinlikle talk show

0|1
    0|0
  • Yarışma programı olurdu.

0|1
    0|0
    • Nasıl bir yarışma programı ?

Hazır formatlardan mı yoksa Özgün bir program mı ?

• Güncel konularla ilgili hem eğlenceli hem de çevremizle,genel kültürle ilgili bir yarışma.

• C dedim çünkü Kenan Işığın sundugu yarışmalara bayılıyorum öyle isterdim

0|1
    0|0
  • Talk show yapardım

0|1
    0|0
  • bir radyo programı var aklımda ama lanse etmek istemiyorum nedeni hayalim iletişilm okumak ins dgs 2+2 yaparsam ilk projem bu olacaktır

0|1
    0|0
  • yarışma programı hazırlamak isterdim hem insanların eğlenmesini hemde bilgi sahibi olmasını isterdim :)))))

0|1
    0|0
  • zannediyorum bildiğim tek sey cocuk gelişimi ile ilgili olurdu :)

0|1
    0|0
  • Talk Show

0|1
    0|0
  • yemek programı. vedat milor gibi. ne yiyor ama adam

0|1
    0|0
  • insanlara farkındalık sağlayan, onları düşündüren bir program olsun

0|1
    0|0
  • Sinema ile ilgili bir program olurdu.

0|1
    0|0
  • Rtük kaldırırdı.

0|2
    1|2
  • Benim yapcğım programı RTÜK kaldırır

0|1
    0|0
  • Talk Show.

0|1
    0|0
  • belgesel

0|1
    0|0
  • belgesel.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 31

• Gönüllülerle birlikte belgesel çekimi, ama öyle masaimara maymunları falan değil, toplumların kültürel yapıları , uçlarda yaşayan insanlar, mesela nepalde tapınakta hizmetli olarak ya da bir afrikalı şamanın yanında biyici yardımcısı olarak. Belgesel tadında bir yarışmaya bile çevrilebilir.

0|1
    0|0
  • ben diğer diyorum =) karşıma benim kafadan bi kişiyi bulurdum açtırırdım kamerayı yakardım sigaramıda ve hayatımızdaki kısıtlamaları özgürlüğün engellenmesını geleneklerı saygı kavranı insan ilişkilerini düşünceleri akımları ideolojileri zıtlıkları kültürü kısacası insanlara kısıt getiren her şeye muhalefetlike dip insalara farklı dusunmeyı asılamaya calısırdım zincirleri kırdırmaya tabuları yıkmakya çalışırdım

0|1
    0|0
  • tiyatro içerikli bi konsept(aynı gece kaldırıldı:D

0|1
    0|0
  • Program hazırlamazdım.

Sadece bir yazı hazırlayıp 1 saat ekranda onu gösterirdim.

" Bugün 1 saat Tv izlemeyin ve o saati kendinize ve sevdiklerinize ayırın. "

0|1
    0|0
  • Belgesel ya da siyasi bir program açıkcası kendi dünya görüşümü aşılamaya çalışırdım (birçok kişiye belki doğru gelmese de)

0|1
    0|0
  • Belgesel olurdu .

0|1
    0|0
  • Kesinlikle parapsikoloji üzerine bir program olurdu, insanlar acayip merak ediyor böyle şeyleri.

0|1
    0|0
  • Biri bizi tokatlıyor..

0|1
    0|0
  • Birilerinin yalakası olmamak ilk önce sonra'da sanırım müzik programı olurdu Canlı yayın tabi ki her hafta gerçek sanatçılar konuk alırdım gerçek diyorum artık halkımız soytarılara prim verir oldu ben ise gerçek sanatçılara iyi bir prim vererek bu işi bağlardım ekranada halkı bağlardım

0|1
    0|0
  • Müzik programı yapardım sanırım...

0|1
    0|0
  • herkesın bı hayalı var buda benden ; meslek ve mezunıyet dunya mutfagı hobı gezmek, ama dag tepe bayır!fotografıda severım (cekmesını)dunyayı gezer ıken her kasabanın yerel yemeklerını yapan restrontlara gıdıp ordakı ustalarla beraber yapmak ve bunları yerel tatlar adında bır program ıle sunmak harıka olurdu

0|1
    0|0
    • Hocam sınırlı bütçe ile dunyayı gezmek zor olmayacak mı?

• ben gezer ıken fazla para harcamıyorum,deneyimlerime guvenerek soyluyorum bunu!bir kere ozel aracımla yada ucak kullanmıyorum.mumkun mertebe yuruyerek veya gıdecegım yer ıle bulundugum yer uzun mesafelı ıse toplu tasım otobus,tren vs.yıycek olayına hıc degınme o daha ucuz ,cunku anadolu da bır kasaba yada koyden gecer ıken ıkramda bulunan o kadar gözü gönlü tok insan varki sureklı ikram ile karşılaşırsın hele böyle bir program yaptığını söylesen soz konusu restoranlarda zıyadesı ıle doyarsın

• Teşekkür ederim.

Sağlam açıklama. .:)

• crime&investigation veya hayaletli-lanetli yerlerin hikayeleri tarzında birşeyler olurdu

0|1
    0|0
  • Net Geographic deki Köpeklere Fısıldayan Adam Tarzında bir belgesel isterdim.

0|1
    0|0
  • müzik olurdu cünkü müzigi cok seviyorum :D

0|1
    0|0
  • belgesel olurdu.

0|1
    0|0
  • Erotik filmlerde oynayan kimselerin neler hissettiğini tartışmak üzere yapılmış bir program yapıp sunucusu olurdum. Programın ismi de "Seks Hezeyanı" olurdu. :D

0|1
    0|0
  • Ben heralde "Ancient Discoveries" serisi gibi bir seri hazırlardım. Bilen bilir.

0|1
    0|0
  • Rock Market gibi bi' program olurdu, bilen bilir...

0|1
    0|0
  • rob eoss gibi bir resim yapma programı yapardım..bonus saçım yok ama onuda perukla geçiştirirdik.

1|1
    0|0
  • free.

0|1
    0|0
  • talk show yapardım saçma sapan muhabbetleri olan herkesi tv ye bağlayan bir program

0|1
    0|0
  • komedı dukkanı gıbı bır program

0|1
    0|0
  • diğer dedim çünkü gezelim görelim tadında bir program yapardım...

0|1
    0|0
  • Teletabilerin üremesiyle ilgili bir belgesel hazırlardım.

0|1
    0|0
  • insan belgeseli cinsellikle ilgili

0|1
    0|0
  • Webmaster ve Seo üzerine olurdu mesela

0|1
    0|0
  • Benim yapacağım programı RTÜK kaldırır.

0|1
    0|0
  • Türk tarih ve kültürünü içeren bir program olurdu.Zaten bir sürü gereksiz program var.

0|1
    0|0
  • Yarışma programlarını seviyor bu millet.

Sadece hikayesi olan insanları toplamak şartı ile

0|1
    0|0
    • Sınırlı bütçe şartını baya zorlar ama...

Sponsor bulmak lazım :)

• blomberg'deki yarışma programı var. Hani kelime buldukları (şimdi konsept değiştirdiler)

bence çok fazla bütçesi olmayan bir program ama özgün bir yapısı var.

ve bence başarılı

• her türlü belgesel

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...