Üniversite mezunu olmak mı yoksa İnsanlık üniversitesi mezunu olmak mı daha önemlidir?

Günümüzde takıntı haline geldi eş seçimlerinde illaki üniversite mezunu olmalı benim eşim.

Tamam ne güzel eğitim kültür kariyer bunlar çok güzel şeyler evet.

Lakin günümüzden bahsediyoruz.Saygının,sevginin,ahlakın,edebin,hoşgörünün olduğu bir toplum,pardon olmadı hatta kaybolduğu bir toplum.

İnsanda bunlar kaybolunca üniversite mezunu olmanın ne anlam ifade ettiğini hangi prof. açıklayabilir ?

İnsanlık üniversitesinden mezun olmak lazım önce olgunluğa erişmek için...

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• bende seninle aynı fikirdeyim ve sana bununla ilgili bir hikaye anlatıym adamın biri oğluna hep, "sen adam olmazsın" dermiş... Hikaye bu ya, nasıl olmuşsa çocuk da derslerine çok çalışarak Vali olmuş. "Gidin alın babamı getirin" demiş. Korumalar arabayla gidip babasını getirmişler. Oğulu, "Bak baba, sen bana büyük adam olamazsın dedin ya, bak işte oldum" demiş. Baba da cevap vermiş, "Oğlum ben sana büyük adam olamazsın demedim ki, ben sana adam olamazsın dedim. Benim dediğim gibi biri olsaydın babanı ayağına çağırmazdın." demiş böyle bişey işde :)

1|1
    1|0
    • İnce düşünüp anlam kıtlığı yaşayanlara güzel örnek.Teşekkür ederim soruya ışık tuttuğun için :)

Allah tecellileri kullarıyla gösterir anlayana...

• rica edrim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• ikiside olsun bence :)

0|0
    0|0
  • Biri olunca diğeri olmuyo diye bir kural yok, ünide okuyan insanlarda bu özelliklere sahip olabilir, okuyamadın diye kompleks yapma bence

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Okuyanlara tepkili olan insanların, her okuyanı insafsız acımasız bir mahluk kalıbına yerleştirmesi sonucu toplumu en ufak parçacıklara bölen sizler mi İnsanlık Üniversitesinden mezunsunuz?

2|0
    0|1
  • anlıyorum senide yinede üniversiteden mezun olmak lazım aç karınları daha rahat doyurabilmek için

2|0
    0|0
  • Profesör olup cahilliğin dibine vuran insanlar gördükten sonra üniversite mezunlarını aldıkları eğitim seviyesine göre değerlendirmiyorum

0|0
    0|0
  • seni tebrik ediyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...