Herkeste bir Aşk acısı var neden böyle oldu?

Çevreme bakıyorum da kimi görsem, bir aşk acısı çekmekte...

Sosyal paylaşım sitelerinde kimileri gezi parkı olaylarını desteklerken, kimileri de hükümeti destekleyen gönderiler paylaşmaktalar. Bu bahsettiğim kişilerin sayfalarında ise Aşk acısı ve geçmişe olan özlem dolu sözlerini görmekteyim. Bu sadece sosyal paylaşım sitelerinde değil özel yaşamda da böyle. O an aklıma gelen tek soru biz ne kadar değişmişiz? Eskilerin sevdalarına bakıyorum da 4 yıl askerde kalan adamı her gün gözü yollarda bekleyen yarin torunları, şimdi kucaktan kucağa geçer olmuş. Öte yandan sevdiği kadın için bütün sülaleyi karşısına alan anadolu yiğidinin, saçları ensesinde justin bieber tipli torunları ise " bu hatunu nasıl götürüm " zihniyetine bürünmüş. İşin özü eskiden gavur diye yaftaladığımız ecnebilerden pekte bir farkımız kalmamış.

Not: Lafım olayın cinsel boyutuna değil, güven ve sadakat yönünedir.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Ask ile bakmak gonulle bakmak demektir.-Goz sadece bir fonksiyon yurutur, icini dolduran, sanata donusturen gonuldur.Gonlumuzde ask varsa gozun gordugu guzeldir.

Ask tek kisilik salt sır-dır.İki kisiye musade yoktur, tekildir.Sevilen hic bir zaman ask icinde degildir -seven vardır sadece.Ask tekil oldugu icin sırları da, acıları da, atesi de tekildir.Yani ates tek kisiyi yakar.goz yası da tek kisiden akar.

Eskiler kırılanı atmaz, tamir ederlermis ve -ah mine'l ask! derlermis (askın elinden) artık, -ah bine'l ask! (ask a ulasmak ) diyoruz.

2|2
    0|0
    • Aşk üzerine tez mi yazdınız hanımefendi, güzeldi ama

• level 1 degisik :)

• peki madem :)

Kızlar Ne Diyor 6

• İşte orada bir yerde eski aşklara hasret bi' sürü insan var.

Birileri de üzerini şekerle kapladıkları zehirleri insanların sosyal hayatlarına sokuşturma peşindeler.Eskiden nasıl bir çilek yerdik minicik ama tadı yerinde olurdu,şimdiki çilekler kocaman ama tatsız ot gibi.Şimdi ki aşklarda aşktan yoksun.Kuru kuruya bağlanmak,üzülmek,acı ve bunun tek taraflı cinsel menfaatinde insanlar.

Aşkın her şeyden çok zevk verdiğinin farkında değiller,bir gülüşün bir orgazmdan daha tutku dolu olduğunu bilmiyorlar.

Floransana alışmış bir neslin güneşi kör edici bulması bu,bu yüzden gözlerinde güneş gözlükleri.Geceleri neon lambalar altında sahte bir aşkı kovalayıp gün doğduğunda üzülüyorlar...

1|1
    1|0
  • artık zaman çok hızlı akıyor, 10 sene önce bile daha farklıydı her şey veya benim çocuk olmamla alakalıdır da bugün kimsenin beklemeye sabrı kalmadı bence. o aşk acısı çekiyorum diye ölüp bitenler yeni yetmeler gibi gibi..

ayrıca bir yandan da açgözlülük, tren kaçıyor hissi ve bunu tetikleyen etkenler var. sadakat = aptallık diyen çok adam ve kadın var etrafta, buna geçmişim için kendimi de dahil ederim. biraz görüp geçirince ne aşk acısı çekiyorsun ne de skor peşinde koşuyorsun, arada bir yerlerde takılıyosun işte gibi geliyo bana. yine de kesin konuşmıyım şimdi :p

0|1
    0|0
  • gönül işte rahat durmuo kii.bir kerede doğru isabet yapsaa..kaza kurşunu gibi mübarek

0|1
    0|0
    • Bu kafayla olanlarda zor ama.

• İnsanlara güvenmemeyi her zaman tercih ettim :)

• oda bir tercih tabii.en azından üzlmezsin :)

• Zaman,nesil,ozgurluk iste. İnsan biri icin degilde kendi icin saygi kelimesini kullanabilmeli.

0|1
    0|0
  • kendi kafama göre takılıyorum aşka inanmadığım için öyle acılarım da yok

0|1
    0|0
    • Aşka inanmıyorsanız bir ilişki yaşamaya da ihtiyaç duymazsınız değil mi? En azından duygusal bir ilişki olmaz

• insallah deyisdi.. o yuzden/

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Geçmişte sadakat varmış,aşka,sevgiye,sevgiliye.Geçmişte özlem varmış;bir sese,bir saniyelikte olsa yüzünü görmeye.Geçmişte kalp varmış ; içine sadece sevdiğinin girebildiği ve diğer tüm kapılarının dışa kapalı olduğu koca bir kalp işte.

1|1
    0|0
    • Eyvallah mirim güzel yazmışsın

• kokten sarılmaya basladıgında yeni dal cıkaramaz agac

• tek başına dal çıkaramaz ki ağaç.Toprak,ışık,yağmur ve mevsimler olmadan.Aynı insan gibi bir çok şeye açtır ağaç.Mevsimi değildir solar gider sarmaşık sonra ağaç yapraklarını döker ve mevsiminde yine açar.

• akıl başta deılken aşk geliyor akıl baştayken ise aşk ypok iş işten geçmiş oluyor pişmanlıklar kıymet bılmemezlıkler keşkeler alıyor omrunu

0|1
    0|0
    • Değişik bir bakış açısı ama doğru.

• ılk aşk herkezın ya da çoğu kısının karsına daha yaş 18 olmadan sorumluluklar başlamadn olgunlaşmadan çıkar karsına oda aşkla ne yapcanı nasıl davrancanı bılmez yanı ergenlıkle beraber gelır kanı hızlı delı dolu ıken cogu kayıp etmelerın sebebı budur bence

• Kirlenen her duygu ve duzende insan saf temiz kalan duygularin gercekten ozledigi icin ask acisi cekmeyi seviyor.

Yada sevdigini saniyor.

Yada sevdigini sandigini saniyor

0|1
    1|0
Yükleniyor...