Babamın evine ilk küsüp gelişimde yuvamı dağıttılar...

Babamlara gezmeye gelicektim, geleceğim sabah eşimle kavga ettik, birbirimize kırıcı sözler söyledik. Sonra eşim babam hep yapıcı olmaya çalıştığından babamı arayıp beni şikayet etti. Babamlara gelince babam birde sen anlat dedi ve anlattım. Babam bana vurup vurmadığını sordui, vurdu dedim. (bu ilk dayak değildi..)

Sen gitmiyorsun, bu defa bu sizinle çözülecek bir olay değil, her defasında aynı sonuç oluyor, bir büyüğü gelsin biz oturup tatlıya bağlayalım dedi. Eşime aynısını söyledim babam böyle böyle dedi dedim. Eşimin eniştesi beni arayıp gelirsen gelirsin gelmezsen bu akşam evi taşırız kaynananın yanına, eşin orda kalır sen de ne yaparsan yap dedi. Enişte ben gelmediğimi söylemedim sadece babam biriyle oturup konuşmak istiyor dedim biz gelemeyiz dedi ve kapattı. Ertesi gün komşularım aradılar beni evimi taşımışlar. Üstelik kaynanamların evime aldığı hiçbirşey yokken hepsini babamlar almışken, toplayıp götürmüşler...

Babama söyledim. Ya gelirler konuşurlar ev yine taşınır yerine, ya da açsınlar davayı, sana değer verip de gelmedikten sonra senin onun yanında işin yok dedi. Bugün başka bir akrabasıyla konuştum eşimin, gelip beni de almayacakmış, dava da açmıyorlarmış. Bende bebeğimle babamın evinde kaldım... O kadar çok şey geçiyor ki aklımdan ama kafam çok bulanık.. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ne yapılabilir... ? :(

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Önce bir sakinleş. Aceleye ihtiyacın yok.

Eşini en iyi sen tanırsın. Bana göre adam akkılı bir dayağa ihtiyacı var, sonra ( yani dayağı yedikten sonra) bakalım kim onun nazını derdini çekiyor.

Evini taşıdıklarına göre Sen savcılıktan suç duyurusunda bulun. Senin onayın olmadan Eşin denen o it dahil kimse evini taşıyamaz. Peşinden de boşanma davası aç .

Kesinlikle Ben ne olacağım diye düşünme. Sokakta kalsan bile sana el kaldırmış, seni dövmüş bir OOOO..çocuğuna muhtaç değilsin. Onun nazını kahrını kimse çekmez ve Anasında çıktığı yere tekrar girer. ( Sinir bastı vala, adres ver bir uğrayayım). Sen bu durumu bir fırsat olarak değerlendirmeyi bil. Bak demedi deme: " Gelip sana köpek gibi yalvaracak. İlk başlarda ailesi ağır basacak ama, sonradan hiç kimseyi dinlemeyecek. Ve ozaman da sen Babana yakın bir yerde ev tuturup, eşyanı taşıttırıp Şuttttt ve Goooooooolllll'ü atacaksın. Ama sabırlı ol. Her işte bir hayır vardır. Yüz verirsen hayatını zehir eder ve yaşamak senin için işkenceden ibaret olur.

1|0
    0|0
    • Yorumunuz bana güç verdi.. Allah razı olsun.

• Şu an beklemediğin bir durumla karşı karşıyası. Kafanda bin tane soru vardır. Çocuğunun geleceğinden tut da..Ben nasıl başaçıkacağım ? sorusuna kadar. Bazen zamana ve oluruna bırakmak lazım. Öyle kolay değil bu işler. Yukarda Allah var verir bir bir belalarını.

Dediğim gibi her işte bir Hayır vardır. Bu kadar kolaydıysa, pamuk ipliğine bağlıydıysa, inceldiği yerden kopmuş. Sen tatlı canını üzma. Kimseye de sorup soruşturma. Umursama, ilgilenme, ararsa açma, mesajlarına cevap verme ki, ne denli kö

Erkekler Ne Diyor 9

• sana değer vermeyen biriyle hala evli kalmayımı düşünüyorsun bu kadar nefret duyamaz bir insan eşine senden aşırı nefret etmiş anlaşılan ne yapmış olabilirsin bu nefreti kazanacak bilemem ama geri dönüşü yok diye düşünüyorum sende değerin olmadığı biriyle olma bence...

2|1
    0|0
  • önemli olan o tartısmadan sonra o evden cıkısın nasıl bı cıkısın vardı.. ne soyleyerek cıktın.. tabıkı bu sekılde davranmaları cok sacma ama sanırım olayı kafalarında bıtırmısler..

0|0
    0|0
  • Üzücü bir durum burda hata ikinizdede var senin hatan babanin sozunu dinleyip kendi kararlarlarini verememen cunku bu yuva senin yuvan senin karar verip uygulaman lazim.kocanin hatalarida var 1.sana vurmasi gayet mantiksizca 2.olarakta onunda ailesinin sozunu dinleyip evi tasimasidir bu aile sizin cocuguzda varmış allah bagislasin benim onerim disardan birisi müdahale etmeden ikinizin bir araya gelip konusmaniz olacaktir.iyi gunler.

0|0
    0|0
  • Sen eşini ne kadar süre tanıdın ve evlendin ?

0|0
    0|0
    • 2 sene tanıdım. Ama şunu anladım ki değil 2 sene 12 sene de tanısan evlendikten sonra tanıdığın kişi o kişi olmuyo...

• :( maalesef :( ALLAH yar ve yardımcın olsun kardeş...

• ''Bekara karı boşamak kolaydır.'' sözü geldi aklıma. Elim kolum bağlandı. Zor karar ama işin içinde dayak varsa, o evliliken bir şe beklenmez.

0|0
    0|0
  • ne yapacagın bellı baban solenmesı gerekenı solemıs baba olarak bence babanı dınle sonucta senı sureklı doven bırıyle nasıl bır hayat yasamayı beklıyorsun

0|0
    0|0
  • Babana helal oLsun adam gibi adammıs Kocan 5 para etmezz babanı dinle gitmeee bence onlar glir ayaklarına kapana na dek

0|0
    0|0
  • Ohaa ya pes dogrusu...

0|0
    0|0
  • adam seni dövmiş dayak yemişisin baban en doğrusnu yapmıs

bırak ne halleir varsa görsünler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• çok üzüldüm be canım. Yine söylüyorum Allah herkese hayrlısını versin. yazık.. Öncelikle tam bir çingenelerin içine düşmüşsün ya ! böyle iğrençlik olmaz. onlara ne senn evinden köyünden . böyle kepazelik olamaz. zamana bırak derim. elbet bir tarafları tutuşacak. sen bebegnl kal babanın evinde. ki adamcagız göndermem diyormuş haklı olark. Sus bana kalırsa. bırak ne bok yerlerse yesinler. bir susarlar ıkı susarlar üçte konuşurlar merak etme. eğer böyle devam ederse boşanmaktan başka çaren yok. o sülale değişmez. yuh olsun

1|0
    0|0
  • Çok üzüldüm ya sana dayak atması zaten başlı başına bir ayrlık sebebi bir de bebeğin varmış ya. Böyle biriyle hala barışmak istiyo musun ki

0|0
    0|0
  • sizi çok iyi anlıyorum.allah yardımcınız olsun.yapılacak tek şey.boşanmak ve haklarınızı sonuna kadar savunmak.çocuğunuzu vermeyin babasına.belki zor olucak hayat sizin için ama bebeğinizin sorumluluğu var.üzülmeyin.yada bunu kimseye belli etmeyin.ne soğukkanlı kadın desinler.o derece umrunuzda olmasın kendinize güvenin.

0|0
    0|0
  • canım ya cok üzüldüm :( bu ilk değil diyosun şiddetli gecimsizlik varsa ayrıl zaten hiç durma eşyaya filanda bakma şükretki arkanda baban var sana sahip cıkıyor dik durmaya calış o enişte niye karışıyo kim oluyo ya siznirlerimi bozdu kesin eşine vermişlerdir gazı bak böyle yaparsak nasıl tıpış tıpış gelecek diye Rabbim nasıl biliyorsa öyle yapsın onları yuva yıkmak ne demek... bir müddet eşinle diyaloga gecme vicdanı sızlayıp seni arayacaktır.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle, bugün konuştuğum akrabası da öyle dedi, evi de sözde benim gözüm korksun da gidip kaynanamlarda bile olsa yaşamaya razı olayım diye taşımışlar...(mış)

• şimdi onlar senin kıstırıp geri dönmeni bekliyorlar sakın yapma böyle bir hata gör bak dayanamıcak eşin yanlışyaptığını anlayıp yuvasını yıktığına pişman olucak ki zaten bebek var dayanamaz sen dik dur eşimi seviyorum ama yapılanları hazmedemiyorum filan dersin tabi seviyosan eşini

• Öldürürm ben o adamı keşke bana öyle bir p...ç denk gelse var ya hayatta en çok istediğim bana böyle bir adam denk gelsin bıçağı parçalarım kimse bana tokat atamaz.

eşyalarımı da kimse kaynanamın evine taşıyamaz silahla dalarım o eve. benim paramla aldığım eşyaları onlar kendi evlerine taşıyacaklar öyle mii? gebertirim onları

bence polislere derdini en başından anlat babanda destek olsun eşyalarımı aldılar de tokat attı bana de ne varsa anlat hadi geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • eger ailen sana destek olucaksa sen en güzeli dönme birdaha o eve. çünkü kıymetini bilmiyolar bence, yazık olan bebegine olmuş daha minicik bebek günahsız. ama napıcaksın. dayak varmış bide işin içinde Allah kourusun birgün sinirlenir öldürür bile seni. dua et namaz kıl,Allah a sıgın. elbet sana bir çıkar yol gösterir, hayırlı kapılar açar. ama ailenin durumu varsa sana bakacak, dönme o eve. bilmiyorum çok mu seviyosun eşini ama diren bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...