Futbolda orta yapmak ne demek?

Bide kapalı açık oynamak falan anlatirmisiniz adam gibi?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• orta yapmak dediğimiz şey senin düşündüğün gibi içeri öylesine bir top atmak değil, basitçe, kafanı kaldırıp bakmak, içeride kim nereye koşuyor görmek ve en uygun pozisyondaki arkadaşına topu ulaştırmak amacıyla topa kesme bir vuruş ile gerekli kavisi vermektir. Açık oynamak ise diyelim defans görevindesin. Gerektiği zaman ileriye yani orta sağaya yardıma gidip gelmektir. ya da bekler ileri geri'dir. Kapalı ise sadece bulunduğun yerin daha ilerise müdehale etmeyendir. Herkes kendi bölgesini kullanır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Orta sahadan kale yakinindaki toplu futbolculara topu atmak. yani ortaya atiyor forvet gol atar savunma uzaklastirir böyle. kapali oynamak ne tam bilmiyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Genellikle kenarlardan olmak ile beraber, topu pozisyon yaratacak sekilde kale önüne atmak.
    Sabri gercegi en güzel örnektir <3
    https://youtu.be/mEIyLWbZOo0</a>

0|0
    0|0
  • 1-2 maç izlemelisin

0|0
    0|0
  • izle anlarsın

0|0
    0|0
  • ortaya tum futbolcuların ıp gıbı dızılıp ortada sevişmeleridir.. ortada yaptıkları için orta yapmak denır.. kağalı ve açık oynamak ıse bu durmun taraftara açık veya kapalı yapılmasını anlatır

0|0
    0|0
  • Neden futbola ilgi duymaya başladın?

0|0
    0|0
    • 1ay

Komik mi? Dalga geçmek için sormuyorsan ben zaten izlemeyi seviyorum , tuttuğum takım ailem gibi izlediğimi anlayacak kadar da anlıyorum korner , ofsayt , penaltı , serbest vuruş onlar gibi şeyleri bilmeyen bir insan değilim :)

• 1ay

18 yaşındayım ve şimdiye kadar tek bir kişiyle bile çıkmayı bırak flört ettiğimi bile hatırlamıyorum :) Bir erkekle , erkeklerin gözüne girmek gibi bir istekle gram alakası yok ve her futbol seven kıza ' erkekleri etkilemek için ilgili gibi davranıyor ' demeniz çok aptalca ve bencilce çünkü futbol sadece erkekler için olan bir şey değildir , öyle bir kural yok :)

• 1ay

sadece merak ettim :)

• orta işte adı üstünde.

0|0
    0|0
  • Topu gol atacak kisiye havadan gidecek sekilde gondermek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...