Kadınların duygusal doyumsuzluğunu nasıl çözebiliriz?

Sadece Bayanlardan Cevap İstiyorum... Biz erkekler hep aynı düşünüyoruz :)

Merhaba arkadaşlar.

özellikle bayanlar lütfen cevaplasın.

1. kadınların duygusal doyumsuzluğunu bir erkekler nasıl çözebilriz.

2. evde akşama kadar oturan kadın. akşam eve yorgun argın gelen kocasının başının etini yemek zorunda mıdır ?

3. giyimine kuşamına dikkat et. evli bir kadınsın ve namahremin tamamen bana aittir diyen kocaya bu kadar sıkma beni elimden geleni yapıyorum zaten diye cevap vermek yerine peki hayatım demek bu kadar mı zor?

4. arada dargınlık olmasın diye gönül almaya uğraşan hep erkek mi olmalı ? kadın bu konuda neden burnundan kıl aldırmıyor ? üstelik haksız dahi olsa?

,evet cevapları alalım lütfen?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• 1) mümkün değil çözemezsiniz. bir erkekle bir kadının beyninin çalışma biçimi çoğu alanda farklıdır. hormonel yapınız nedeniyle anlamanız mümkün değil. ama saygı duyabilir, biraz daha anlayışlı olmaya çalışabilirsiniz.

2) durduk yere bir baş eti yenme söz konusuysa ilgi isteniyordur. eğer kadın iş dönüşü size ilgi göstermesine rağmen, siz ona karşı ilgisiz kalıyorsanız kadın haklıdır. fakat kapıdan girdiğiniz gibi tartışmaya başlıyorsa ve sizin işten yorgun gelmiş olmanıza saygı göstermiyorsa ve kendi de ilgi ve özeni göstermiyorsa siz haklısınız.

3) bir kadına asla "yaptırım" içerikli cümleler kurmayın. eğer karakterli bir kadınsa çoğunlukla ters teper. onun yerine birşeyi yapmaya "teşvik edin". çok daha az sıkıntı çekersiniz. mesela kıyafet konusunda, "bunu giymeyeceksin" demek yerine, "bu sana daha çok yakıştı bence, gözlerini daha bir ortaya çıkardı, şahane durdu" şeklinde motive edin. tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

4) seven kadın haksız olduğu yerde alttan almayı, özür dilemeyi bilir. yapmıyorsa ya artık usanmıştır ya da daha başından bir şekilde kontrolü onun eline vermişsinizdir. İkinci seçenekse geçmiş olsun, geri alma durumu söz konusu değil malesef.

Dipnot: Siz bir kadını ne denli mutlu ederseniz, o sizi mutlu edebilmek için iki katı efor sarfeder. Bence herşeyden önce kendi davranışlarınızı biraz değiştirmekle işe başlayın.

Saygılar,

bir kadın :)

1|0
    0|0
    • bayağı kapsamlı bir cevap oldu teşekkür ederim :) yalnız anlatmakta eksik kaldığımı düşündüğüm noktalar var sanırım. ben eşimi o da beni deyim yerindeyse psikopatlık seviyeisnde seviyoruz. onun da bana karşı benim de ona karşı dayanılmaz kıskançlıklarımız mevcut. dizginlemeye sıra gelince o dizginleri benim elimden asla alamaz :)

• herşey devamlı güllük gülistanlık olursa da bir yerden sonra can sıkıcı olur arkadaşım :) dediğim gibi ufak tartışmalar aşkın tuzu biberidir. zaten seven insanlar barışabilmek için kavga ederler :) bence sen hiç sorunlarla boğuşuyorum diye şikayet etme, şansının ve eşinin kıymetini bil. herkese böylesi nasip olmuyor. Can sıkacak birşey yok yani, normal o kadarı :) Bir yastıkta kocarsınız umarım, mutluluğunuz daim olsun :)

• ALLAH razı olsun teşekkür ederim :) darısı başınıza inşallah...

Kızlar Ne Diyor 5

• 1- Kadınlar sevgiye doyumsuzdurlar ara ara sevdigini belli ediceksin ondan anlamıyorsa seni seviyorum de

2-Kadınlar aksama kadar evde oturmuyorlar bu yanlıs bir algı.Bir de kadınlar cok narin varlıklardır hemen yorulurlar,dayanamazlar.Empati kurmak için 1 günlüğüne evin her işini sen yapmayı deneyebilirsin

3-O aranızdaki bir sorun :D

4-İlişkiyi nasıl baslatırsan öyle gider.Kavga edişinizde sürekli gider özür dilersen ki haklı olsan bile 2. kavganıza yine senden özür dilemeni bekler.

0|0
    0|0
    • basit bir örnek mesela ? telefon la görüşürken arkadan iş icabı veyahut başka bir sebepten dolayı arama mevcut olur ve bende derim ki hayatım 2 dk müsade arayacam seni. şu işi halledeyim. aldığım cevap genelde... nedne sürekli bana denk geliyor arkadan aramalar ! ve devamında ki bayan tripleri ve tartışmalar ! buna ne demeli sizce ?

• hayatının merkez üssü kendisini koymuş ama bu şekilde hayat geçmez anlayışlı olmalı ben olsam senin yerinde öyle bir cevap alsam eve gidene kadar hiç aramam onu bişe derse fırça yiyoruz bunedir derdim

• eve gidene kadar aramadım zaten. normal de yapım o kadar serttir ki. inanın nişanlanana kadar kendimden başka kimseyi takmazdım. bu tarz bir durumda bekar ken karşılaşıyor olsam kapı orda senle mi uğraşacam derdim. fakat evliliğin verdiği sorumluluklar çok farklı... mecbur olarak bazı şeyleri alttan almaya idare etmeye uğreaşıyorsunuz... ve ben konuştuğumda ağır konuşan bir insanım gözüm bişey görmüyor... o zaman da dha çok kırılıyor ve ağır oluyor işler... dolayısıyla bu işin başka bir çözümü

• 1.Asla çözemezsin kadının doğası hep daha fazla ister :)

2. Merak etme kadın eğer dırdırcıysa çalışıyo da olsa bu sefer işte yaşadıklarını anlatarrak başının etini yer.Yani sorun evde oturması değil.

3.Senin söylediğin tarzda yaklaşım kadına güvenmiyomuş ve sanki kadın gerizekalıymışta düşünemiyomuş gibi bir izlenim verir.Bu yüzdende kadın tepki verir. Yetişkin bir insan böyle bir usluptan hoşlanmaz!

4. Dargınlık olmasın diye 2 tarafta uğraşmalı. Önemli olan hatalıyım hatasızsın demek değil. Herşeye rağmen özür dilerim diyebilmektir.

0|0
    0|0
  • senin hatun çabuk salmış kendisini monotonlaşmış ayrıca sana bu şekilde davranarak ipleri eline almaya çalışıyor.yapacağın şey biraz takmamak tavır almak özür dileme hiç bişe söyleme var mıyokmu gibilerinden biraz davran anlasın hatasını gelip o sorsun neyin var diye.bunları tecrübemle söylüyorum bende aynısını yapmıştım eski eşim aynı senin gibiydi ben ittikçe o yaklaştı sonra bir baktım bir zaman sonra ayrılmışız.değer verdiğini gösterme bir alttan alma bişe konuşma sus ilgilenme bide böyle dene yüzleş bakalım ne olcak

0|0
    0|0
    • sanırım siz de benm skntılarımı yaşamış tecrübeli biri olarak cevaplarımı bulabileceğim birisniz... teşekkür ederim cvaplar için.

• sevgi farklı bişedir anlaşmak tahammül farklı bişedir.senin hatun ipleri kendi eline almak istiyor bu birincisi ikincisi hep sen özür dilemişsin o senden beklio şimdi ne olursa olsun ya bir yapma sende bir sus çeneni tutmayı dene tavır al biraz ama sesli değil sessizce bir düşünsün bu adamın neyin var desin gelip sorsun al karşına sıkıntılardan bahset rahatsız olduğun şeyleri istediğin şeylerin altını çizerek konuş tabi kavga etmeden seslerinizi yükseltmeden.bu şekilde çok yüzgöz olmuşsunuz

• tartışma konusunda yüz göz olduk evet. tartışmak çok laçka bir hal aldı artık. ve ben şahsen bu konuda ilerleyen zamanda bir bıkkınlık olacağını düşünüyorum. ha bu ayrılık demek değildir. ölüm kalım olmadıktan sonra benim eşimdir. çocuklarımın anası olacaktır inşallah... ben yapı itibariyle biraz despot luğu seven bir insanım. karadenizliym yapımızda var :) konuşma işini pek çok kez yaptık ama huy aynı. en ufak kavga da tekrar su yüzüne çıkıyor. başka ne tür bir çözüm olabilr srn için?

• NE KADAR SÜREDİR EVLİSİN

0|0
    0|0
  • 1. empati kurarak

2. evde akşama kadar oturmuyo o evin bütün iradesi yemeği temizliği aile yönetimi hepsi ona ait tavsiyem bir gün yer değiştirmeniz eminim asla yapamazsın. oda senin işini yapamaz yani ikinizde işlerinize saygılı olun :)

3. sen bu kadını öp başına koy. bu yaptığın kadını küçük düşürme ve haksızlık ama kabül ediyosa bunu, ben bişey diyemem. üzerine gitme sen onun sahibi değilsin oda mal değil.

4. bu bir karakter meselesi kadınla alakası yok. onunda alttan alması önemli hep tek taraflı olmaz.

0|0
    0|0
    • bu kadar kadınsı konuşmak yerine biraz tarafsız olarak olaya bakabilseydiniz daha mantıklı cevaplara yazabilridniz. kimse kimsenin malı olmamıştır olmayacaktır da... bu tarz feminist düşüncelerin şu an ki konumuzla alaksı yok malesef. yine de düşünceleirnze saygı duyarak teşekkür ediyorum.

• 3. seçenk için yapmış olduğunuz yoruma istinaden söyledim zaten.. eşim başımın tacıdır... malım değil... kaldı ki herkesin inancı kendi insiyatifindedir... benim inancım gereği eşim de buna sadık kalmalıdır... ve bunlar sonradan ortaya mevzular değildir. daha ortada fol yok yumurta yokken ben bunları bunları senden yapmanı isterim şunları şunları yapmanı da istemem dediğim konlardır.

• peki saygılar.

Erkekler Ne Diyor 4

• 4.yü cevaplamak istedim panpa kusura bakma ...

Eşitlik eşitlik derler konu aşka cinselliğe gelince hep erkek yapsın etsin derler neden onlarda kuku var anasını satım dünya onların kukularının etrafında dönüyomuş gibi davranıyolar ayar oluyorum hayır bana çok matah bişey olsa içim yanmıycak cinsellikte yok abicim kızılay kan merkezinde kan verirmiş gibi yatmaktan başka icraatlarıda yok..

0|0
    0|0
    • söylediğinin haklı yanı var elbet ama burda benim sorduğum hiçbir soru içeriği cinsellikle alakalı değil. ve şu da var ki o söylemiş olduğun tarz da insanlar zaten evliliği ciddi arkadaşlık yapmayı düşünecek kapasite de olmayan bayanlar... neyse konu dağılmasın :)

• Yo yo ben sadece 4.yü cevapladım zaten uğraşan hep erkek oluyor dedin ya onun sebebi dolaylı yoldan cinsellik olduğu için kadınlar kılını kıpırdatmıyor demeye çalıştım .

• Kadinlatun erkeklerini vazgecilmez bir parcasidir..o parcayi duzgun sekilde.kullanirsan ariza vermez..seni daha verimli kilar...kadinlar geelde.sevdikleri insana sorun cikartirlar..kisknclik onlatin bir diger adidir ..sadece oturup konusun..sorunlarinizi cozerek halleymeye calisin.ort bas etmeyin

0|0
    0|0
  • uzay boşluğunda yaşaman lazı dostum.

+5

0|0
    0|0
  • şimdi seni taşlayacaklar, bunların hepsi sosyetiik nerde analarımız gibi kadınlaarr :D

0|0
    0|0
    • ne geliyorsa başımıza sosyetik düşünenler yüzünden geliyor zaten :) batı medeniyeti dedikleri şeyi iyice yerleştirdiler içimze... varsın taşlasınlar belki bir hanım arkadaş çıkar da tarafsız yorum yapar :)

• aklı olan evlenmez zaten arkadaş :) ama bizler TÜRK üz işte.. bizim atalarımızdan gelen örf ve adet neyi gerektiriyorsa ona göre yaşıyoruz... varsın elin hans i paçavra gibi partner değiştrsin bize bir tane yeter evelallah :)

• eyvallah kardeşim çok doğrusun, bize 1 yeter :) Örf ve adetleri bozmak külrtürümüzü bozmaktır. Kırmızı kurdale o bele bağlanacak :)

Yükleniyor...