Şarkıların melodi diline inanır mısınız? Sizce bir şarkıda müzik mi daha önemli sözler mi?

Bence şarkılar türkçe veya yabancı farketmez sözlerinin yanı sıra melodilerinde de bazı mesajlar içerdiğine inanıyorum... o yüzden ben bir şarkı dinlediğim zaman özellikle de zaten yabancı dinlerim tamam sözlerine çevirisine de bakarım ama benim için melodisi daha önemlidir, çünkü melodi de kendimce beni rahatlatan mesajları almaya çalışırım bu mesajlar kişiden kişiye değişebilir... mesela ben bu şarkıda link acıları geride bırak, bugün yeni bir doğuş olacak, hayatına tertemiz bir sayfa açacaksın tarzında bir mesaj alıyorum... tabi bu dediğim gibi kişiden kişiye göre değişebilir... bence müzik evrenseldir, dili, ırkı, siyaseti olmaz... haydi siz de bir şarkı paylaşın isterseniz ve bu şarkıdan ne mesaj aldığınızı yazın...

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• şarkıya,yoruma göre o kadar değişiyor ki bu durum.

0|1
    0|0
    • değişir tabiki ama bence müzik daha ön plandadır, tabiki ikisinin bir arada olması en güzeli ama mesela yabancı müzik dinlediğimde açıkçası sözlerine bakmama rağmen ne dediği beni ilgilendirmez her zaman melodinin diline bakarım bence bu daha mantıklı zaten güzel sözler anlamlı sözler duymak istiyorsan şiir okumak daha mantıklı bence

• ben de genel olarak yabancı dinlerim.sözlerin anlamlarından ziyade onların oluşturduğu tını daha etkili oluyor evet.çoğu kez bilmesem de şarkı da ne geçtiğini ortada hüzün mü,aşk mı,ayrılık mı...vs olduğunu kestirebiliyorum.

• çok doğru aynen öyle...

Kızlar Ne Diyor 4

• sözleride önemlidir ama söz genelde 2. plan da kalıyor benim için müzik daha önemlidir

0|1
    0|0
  • Müzik daha önemli.

0|1
    0|0
  • sözler önemli ..

0|0
    0|0
  • Bazen müziğini beğenmesem de sözlerini çok beğendiğim için dinlediğim oldu. Söz çok önemli benim için.

0|0
    0|0
    • git o zaman şiir oku :) ama işte asıl duyguyu kamçılayan müziktir, müziğin enerjisi çok daha fazladır

Erkekler Ne Diyor 1

• Mesele sade söz olsa şarkı değil şiir okurduk.Şarkı sözle müziğin birleşmesi oluyor.İkiside ortak değerde.Ama yinede bazen söz bir tık ileri çıkabiliyor.

0|0
    0|0
    • olabilir sen böyle düşünebilirsin ama ben şu şekil düşünüyorum, şimdi şiir de insanı etkiler farklı duygular verebilir ama müziğin yaydığı enerji daha yüksektir, daha fazla duygulandırır, daha fazla gaz verir, eminim bu bilimsel olarak ta böyledir...

• valla bence manyak oluyor bir dene mutlaka :))

Yükleniyor...