Diyet nasıl olmalıdır?

Merhaba,

Çok kiloluyum, düzenli olarak spor yaparım da.
İnternette olan şu diyet listelerine hiçbir zaman kanım ısınmadı. Hani şu saatte şunu yiyeceksin, öğlen şunu yapacaksın.

Bunu yapamam ben. Özel olarak diyette nasıl davranmalıyım açıklar mısınız?

(Ekmekten mi uzak durmalıyız, yoksa az mı tüketmeliyiz, yağlı yiyeceklerden ne denli uzak kalacağız? Sofradan aç mı kalkacağız tok mu, yani temel esasları göz önüne alarak özetler misiniz?)

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle yağ yakimini faaliyete gecirmen icin dusuk inisulin olmaai gerekir bu nedenle seker ve basit karbonhidratlari keseceksin ekmegin hic bir turu bulunmasin sofranda caya kahveye seker yok nescafe 3 u 1 arada bile yok meyvelerde sinirlidir evet vitamin ve lif deposu meyveleride gunde bir ogunle sinirlaman spordan once tuketmen iyi olur haricinde protein agirlikli beslenmelisin yaglardan kurtulmak icin tuketecegin makro besin proteindir ve islenisi sindirilisi bakimindan daha cok kalori harcar daha uzun sure tok kalirsin ayni zamanda kas kaybetmenide engeller ekmek ve tahil gruplarininda hic birisni kullanma pirinc makarna patates ve benzerleride yok kalitesiz aycicek ve misir yagini tuketme saglikli yaglar yag olarak depolanmaz ve metabolizmani hizlandirir zeytin yagi findikyagi hindistan cevizi yagi balik yagi keten tohumu yagi kuruyemis (ceviz, badem) icerisindeki yaglar hayvansal yaglar kismen tuketilmeli tereyagini kahvaltida tuketebilirsin aslinda yaglar kotu degiller ve dogru kullanildiginda zayiflamayada yardimci olurlar yagi degil karbonhidrati keseceksin sana diyetler arasindan ketojenik diyeti oneririm ve sporu aksatmadan devam ettigin surece ketojenikle kas gelistirip yag yakabilirsin kalorini zamanla dusur once 300 kalori sonra 400 ve 500 sekilde yavas dusurursen metabolizman yavaslamayacaktir kalori acigini daha cok egzersizle ve cardio ile yap hiit cardio yag yakiminda en etkili cardio cesidir beslenmede en onemli olan makro degerlerdir kac gram protein kac gram karbonhidrat kac gram yag aldigin onemli eger agir bir spor rutinin varsa agirlik calisiyorsan kg basina 2 gr protein alman gerekli karbonhidratida 50 gr im altinda tutmaya calis dusuk karbonhidrat diyetleri herzaman daha hizli yag yakimina yardimci olur ve bol su tuketmelisin aklina takilan baska bir soru olursa sorabilirsin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kalori hesabı yap insan vücudu günlük 2000 kalori harcar ortalama sen 2000 kalori altında almaya çalış 1200 kalori ile beslenirsen kilo verirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şeker kesilmeli. Çaya dahi olsa olmaz. Kola vb. zaten artık unutun. İçilmeden de duruluyor. Yağlı yiyecekler de yok. -,- Azıcık koyarsınız ama. :p Elbette ekmek azaltılmalı ve aslında kesebiliyorsanız kesin ya da yerine lavaşımsı ne bileyim kepek ya da çavdar ekmeği filan yiyin ama az az. Hani yemeden doyamam mantığı var ise. Abur cubur yeniyor ise yenmemeli. Hım diyelim ki çizgiyi aştınız. O zaman dengelemek için yakın yediğinizi. Ne bileyim koşuya çıkın filan hareket edin..
    Ve doktora gidin. Şimdi biz ne desek olmaz yani vitaminsiz kalıp yağ yerine kaslarınızı eritebilirsiniz belli olmaz... Yağ oranınızı kas oranınızı vs. ölçsünler doktor ile birlikte karar verin.

0|0
    0|0
    • 1ay

Karbonhidratı neyle dengeleyeceğim ekmekte bulunuyor dye biliyorum :S

• 1ay

Haşlanmış patates filan yiyin.

• Ya benim gördüğüm kadarıyla ekmekten uzak kalıyorsun bir kere, yağlı yiyecekler fastfood vs zayıflamak istiyorsan bunları zaten bir hayatından çıkarman gerekiyor aç kalmana hiç gerek yok sağlıklı şeyler yedikten sonra bir de günde en az 2 buçuk litre su içip yürüyüş yapman gerekiyor

0|0
    0|0
  • Kararlılık önemli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• kardeş çok basit. netten günlük kalori ihtiyacını öğren ve miktardan en az 500-600 az kalori al 1 ayda 5-6 kilo garanti. ama yediğin herşeyin kalorisni netten takip et.

0|0
    0|0
    • 1ay

işte böyle şeyleri yapamıyorum düz hesap gidebilirim ancak.
      Sürekli böyle takip takip , kafayı yerim :D

• 1ay

p90x i duydun mu , 90 günlük bir program. 90 günün sonunda hem zayıflamış hemde kas yapmış oluyorsun. çünkü programda hem koşu var hem ağırlık kaldırma şınav çekme barfiks vs. var. Süresi yaklaşık 1 saat. Tabi seni haşat ettiği için durdur başlat durdur başlatla , dinlen vs. 2 saati buluyor senin.

Ben p90x'e başlayayım diyorum. Senin dediğin şey aslında bana yabancı gelmedi çünkü p90x'e göre bir kalori hesabı var. O kaloriye göre yiyeceğinizi alın diyordu. Ben şöye bir benzeşme kurdum.

Günlük kalori ihtiyacının hesaplandığı sitede günlük olarak ne yaptığını soruyor , çok mu yoruluyorsun yoksa masabaşı işmi vs. diye. ona göre kalori hesabı yaptırıyordu.

Bu p90x'dede hesap var. nasıl olsa yapılan spor belli bunu esas alarak , bir hesap yaptırıyor ona göre aldırıyor. Deneyen herkes p90x çok yorucu zor olduğunu ama hem zamandan kazandığını hemde çok işe yaradığını söylüyor. yabancılarda videolar vs. var.

Sen önerir misin?

• 1ay

yav kardeşim boşkoy o sebepsiz şeyleri sen benim dediğimi yap gerisine karışma

• ozelde bir doktordan program isteyebilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...