Tekvandoya gidiyorum kendime günlük spor programi hazirlamak istiyorum bana yardim edebilecek biri varmi?

Ben nerdeyse 2.5 yildir tekvandoya gidiyorum ama öyle ciddi bir sekilde gitmiyordum ama Şu an bir 2 aydir hastayim ve 2 haftadir hiç gidemedigim için acayip özledim, spor yapmayi seviyorum fakat daha önce düzenli bir sekilde yapmiyordum ama Şu an düzenli ve düzgü sekilde spor yapmak istiyorum bide tatil vardi arada bir kaç kilo aldim onlari eritmek de süper olacak yani kendime nasil spor programi hazirliyabilirim hepinize simdiden çoook tesekkür ederim biraz uzun oldu ama kusura bakmayin😊😊

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• ilk 1 ay tüm kas bölgelerinden 1 er veya 2 şer hareket olmak kaydıyla vücudunu hazırlamalısın. 12x3 tekrar x set olacak şekilde. antremandan önce 5 -10 dakika arası ısınmak için kordiyovasküler hareketler yap antremandan sonra ise bunu 15 dk yap ilk başlarda sınırlarını zorlama bıkkınlık olmasın yavaş yavaş 15 dk yı her hafta 20 22 24.. diye arttır. max 40 dk olsun.

1|0
    0|0
    • 1ay

haftada en az 3 hatta 4 defa spor salonuna gitmelisin. program yazmak isterim ama saat geç oldu ve ellerim ağrıyor. bilgili bir hocanın seni çalıştıracağı güzel bir salon bulman iyi olacaktıe.

• 1ay

burdan ne kadar konuşsakta vücudunun durumunu bilmediğim için seni yanlış yönlendirmek istemem

• 1ay

Ben 3 sefer doktora çiktim ve herseyi kontrol ettiler kulak bogaz sinüslerimi filan ama hiç bir sey çikmadi sinüslerim doluda olmuyor bilemiyorum yani kan filan alicaklar bir kaç gün sonra ama bakalimm, tesekkürler😊

En İyi Kız Görüşü

• 11 yasindan 18 yasina kadar taekwondo yaptim siyah kusak 1. Dan a kadar ve taekwondo sporu zaten kardiyovasküler bir spordur haftada 5 gun yapsan bile gun icinde metabolizman hizli olacaktir birazcik beslenmenede dikkat edersen fazla kilon kalmaz diye dusunuyorum basladigimda yasim kucuk oldugu halde 45 kg dim 33 kg a kadar dustum ve ben sadece salon sporu yapmadim musabiktim 4. Ay sari yesil kusaktan siyah kusaga kadar her ay musabakalar olurdu ve hergun antrenmana giderdim maca hazirlaniyor olurdum cok yogun bir tempomuz vardi gunde 4 saat antrenman yapmasam boslukta hissederdim milli olmak hayalimdi cok calistim ve milli takima girdim tabi seninde benim gbi profesyonel sporcu olmana gerek yok ama en azindan kendin icin salon sporu yapiyorsun yinede taekwondoda disiplin ve istikrar sarttir haftanin az 4 gunu idmana katilman baslangcta isinma ve esneme sonrasinda ellik calismasi ve salondakilerle degisimli musabaka yapmalisin eger antrenorun calisma programini bu sekilde duzenlemiyorsa onda bir sikinti vardir

0|0
    0|0
    • 1ay

Vaaay be cidden tebrik ediyorum seni ayakta alkiiis🌟 Benimde hayalim siyah kusak almak. Söyleki ben yurt disinda yasadigim için diger antrenörleri bilemiyorum ama benim antrenörüm filan hiç bir sekilde spor programi filan hazirlamadi bana ya da diger arkadaslarima ama bende yarismalara filan cidden çok katilmak isterim ama sen beni çok çok motive ettin çok tesekkür ederimm. Peki karbonhidrat beyaz ekmek filan hiç bir sekilde tüketmemem lazim dimi😊😊

• 1ay

Tesekkur ederim umarim sende hayalini gerceklestirirsin fakat gittigin salonu bence degistirmende yarar var hic kusak imtihanina girdinmi 2.5 yilda en az kirmizi kusak olmus olman gerekirdi bizim antrenorumuz kisiye ozel degil hepimizi ayni programla calistirirdi ve toplu antrenman yapardik daha cok musabik sporcularla beraber ayni seansa girerdik ve bizim seanslarimiz minikler yildizlar ve gencler olarak bolunurdu musabaklardada bu sekildedir ve yasina gore genc kategorisine giriyorsun isin zor gbi gozukuyor musabik bir sporcu gbi yetissen bile genclerde musabakaya girecegin icin karsina en az 8 10 yillik sporcular cikacaktir :( evet basit karbonhidrat tuketmemelisin beyaz ekmek, hamurisleri, unla yapilan hersey dahil, pirinc, tatlilar ve seker ilave edilmis icecekler tuketmemelisin

Erkekler Ne Diyor 2

• 2.5 yıldır gidiyorsun ama nasıl yazıldığını öğrenememişsin

1|0
    0|0
    • 1ay

Taekwondo olarak yaziliyor nasil yazildigini biliyorum fakat tekvando kelimesi daha çok hosuma gittigi için onu kullaniyorum.

• 1ay

Geçmiş olsun bu arada

• 1ay

Tesekkürler tesekkürler 😊😊 yardim içinde hahah tesekkürler😊😊

• Tekvandonun yanında kardiyoda iyi gider ozaman sana günde 1 saat tempolu yürüyüş iyi olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• maalesef

0|0
    0|0
Yükleniyor...