Vücut şekillendirme hakkında?

Geçirdiğim bir hastalık sonucu epey zayıfladım, 43 kiloya kadar düştüm. Ama Allah'a şükür şimdi iyiyim ve kilo alıyorum. şu an 52 kiloyum , 2,5 ayda 9 kilo aldım. 4-5 kilo daha alacağım (boyum 173).
Ama vücudum biçimsizleşti. Hala zayıf olmama ramen belim kalın, kalça ölçüm 92, belim 72 cm. Kol ve bacaklarım ince. Aldığım kiloları bacak ve kalçamdan almak istiyorum ama egzersiz yaparken kalori yakarsam kilo almamı yavaşlatmasından, hatta daha da zayıflamaktan korkuyorum. Bir yerde yeterli kilo olmadan squad yapmanın kalçayı daha da küçülttüğünü okudum bir arkadaşım da çok kalori yaktırdığını söyledi.
Bu durumum için hangi egzersiz hareketlerini önerirsiniz? Spor yapan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• squat en temel hareketlerden biridir. ve nasıl, kaç tekrar yaptığına göre zayıflar veya kilo alırsın. squat yapmanda bir sakınca yok ancaak hangi squat hareketinin nasıl yapıldığı gerçekten bilen hocalarla çalışmano tavsiye ederim. aksi halde sakatlanabilirsin. kilo almak istiyorsan hareketleri yavaş yavaş yap. beslenme programı da çok önemlidir. sporun verimli olabilmesinın yolu %80 i iyi beslenmekten geçer.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bolgesel egzersizlerin zayiflamak ya da kilo almakta tek basina bir etkisi yoktur squat ve benzeri hareketler iyi bir beslenme ve yeterli proteinle bacak ve kalcani gelistirir kucultmez egzersizle zaten kucunulmez bu sacma teoriler gecmiste kaldi dengeli beslenmeden spor yapiyorsan ve bir kas grubunu cok fazla dinlendirmeden calistiriyorsan kaslarin yikima ugrar ancak boyle kuculur fakat yaktigin yag olmaz kas olur bu yuzdende bicimsiz bir vucudun olur Şu an vucudunun bicimsiz olusuda kas kaybettigin icin bence derhal iyi bir salona yazil ve iyi bir egitmenden yardim al egitmenin tum vucudun icin verecegi egzersiz programini yeterli kalori ve protein alimiyla gerceklestirirsen saglikli bir kas kutlesi kazancaksin vucudunda forma girecektir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Spor salonuna gitmeni uzman eşliğinde bu şekillendirmeyi yapmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Bu konuda bir uzmandan yardim alman daha mantikli hayatini degistircek kararlari bu konuda bilgisi olmayan ben ve benim gibilere birakma lütfen kendin icin bir iyilik yap ve randevunu al hadi hemen :-) iyi geceler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...