Ülkenin Son 12 Yılda Aşama Kaydettiğine İnancınız Var mı ?

Arkadaşlar Akp İktidarı Başladığından Bu gune kadar sizce Başarı Var mı,Olumlu olumsuz cevap alalım

0|0
18|37

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru yaptığı şeylerde var ama tabiki yanlışlarıda var bence artıları eksilerinden bir tık fazla.Saniyilşme bakımından çok iyi yatırım olarakda öyle.2010 krizini önceden fark edip rotayı doğuya çevirmesi en önemli artısıdır bence bir çok uzman tarafından türkiyenin ekseni kayıyor tartışmalarına neden olsada bu olay bence başlı başına bir öngörü ve başarıdır.2010 yılında kriz batıdaydı batıyla iş yapılmasına devam edilmesi durumunda türkiye bundan çok zararlı çıkacaktı. zaten bizim batıyla ticaret yapmamız çok saçma batı dünyası her alanda türkiyeden önde bizim onlara mal satmamız çok zor ama doğu için bu geçerli değil doğuda ki ülkeler gelişme konusunda çok geride kalması ve büyük bir kısmının dinin islam olması onların türkiye bakış açısını farklı kılıp bizim ürünlerimizi almaya teşvik etmiştir.Son yıllarda diğer islam ülkelerinin türkiyeyi rol model kabul etmeside başarıdır.Bir çok kesimin karşı çıkmasına rağmen Nükleer santrallerin kurulması halinde buda büyük bir başarı olacaktır.Enerjide dış bağlılığı azaltmak ve bitirmek için çok büyük bir adım.Askeri techizat bakımındanda dışa bağlı olan bir ülkeydi türkiye şimdi ise kendi projeleri var ve bunların birçoğunuda geçekleştiriyor.Artık silah ithal eden değil silah ihraç eden bir ülke olduk buda bir başarıdır.En büyük eksiside şudur ki EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.Bugün onu başbakan halka olan yaklaşım tarzı çok yanlış bir çok konuda düşünmeden konuştuğunu düşünüyorum halkın %50'inden oy almış olabilir ama unutmasın ki %50'nin değil %100'ün başbakanlığını yapmaktatır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Gerilemekte oldukça başarı kaydetti. Amerikan askerlerine, NATO'ya kapılar açıldı, füze kalkanlarına yer sağlandı, komşularla "0"politika benimsendi ve sıfır komşumuz kaldı, kardeş kardeşe düşman edildi, "Sayın" kelimesinin anlamı değiştirildi, Bebek katili "Sayın" oldu, katiller serbest bırakıldı, vatan severler tutuklandı, kısaca bizler ileri demokrasiyle tanıştırıldık!

0|4
    0|1
    • Eksi veren kişi bunu yazan hanımın yazdıklarına yanlış diyebiliyormuymuş acaba.

İlave yapayım;

Ekonomi alanında yapılan büyük hatalar pazarlama hileleriyle marifetmiş gibi halka sunuldu. Üretim ve imalat yerine dışarıdan alıp tüketen bir ülke haline geldik.

Dış politikada Amerikan Kuklası olmaktan ötesi hedeflenmedi. Efendiye itaat edildi.

Eğitimde din odaklı bir sisteme doğru kararlı hamleler atıldı. Aklın yolundan fazlasıyla uzaklaşıldı.

Sağlık paralı hizmete yönelik oldu.

• Bu soruya yorum yapmicaktım ama profil resmini görünce objektif baktığını düşündüğüm için geldim.Şimdi hep kötüyü görereklede biyere varamayız sağlık konusunda iyileşme var ben akpnin dış politikasını beğeniyorum.Ama bunların yanında akp yönetimi zenginle fakir arasındaki uçurumu açtı orta direk denilen yapı tamamen yok olmuş durumda bir kaç aşama mutlaka kaydedilmiştir fakat bu Türkiye'yi var eden adamın (Mustafa Kemal Atatürk)ilkerini yoksayan bir hükümet bütün aşamalarda gelişme sağlasada bana göre asla başarılı sayılamaz.

4|1
    0|3
    • birincisi puan vermedim eksilerin var ne demek ya nasıl bir tutum hocammısın

1.böyle düşünüyorum ve kimseden onay beklemiyorum

2.dış politika derken ölene kadar ırak meselesinimi aklımızda tutalım

3.herkezin siyasete bakış açısı farklı yapılan bişeyi herkez farklı görür ben böyle görüyorum sen öyle ötekileştirme.

• sorunda burda bacım tek bir açıdan bakıyorsun. tuvalet penceresi gibi dar bir alandan herteri göremezsin dışarı çık ve kafanı çevir çevrene bak neler varmış göremediklerin...

1. düşününecek bir şey değil. tartışmaya açık hiç değil. gerçekler var.

2. diğerlerini görememişin işte pencere dediğim bu. sadece sana gösterileni görebiliyosun. yoksa diğerleri için bir cevap bulamadınındanmı? :))

3. kaybediyorsan iftira at ve suçla aksi kanıtlanana kadar haklısın akpnin politikası afferim iyi öğrenmişin

• Çok demokratik bir ülke olduk.Dün çağlayanda sadece gösteri yapan avukatlar gözaltına alındı düşünün artık ülkenin geldiği noktayı.Senin hakkını savunan insanlar bile içeri tıkılıyorsa kimsenin duble yollardan,devolasyondan,borsadan,metrobüslerden bahsetmeye hakkı yok.

2|3
    1|2
    • Yasal olmayan eylemler yapılıyorsa polisin suçu ne ? Polise taş atan zihniyetler çıkıp sonra demokrasiden haktan hukuktan bahsederler.Kamu binasını işgal eden ve kamu alanını işgal edip neyse ağar konuşmak istemiyorum konuşsam çok şey derimde kimsenn kalbini kırmak istemyorum .Gidip valilikten eylem iznini veya miting yap git izin al eyvallah .Yahu çekemiyosanız gidin parti kurun sizi tutan yok yüreğiniz varsa sandığa buuryn alın size demokrasi

• Birinci benimle konuşurken uslübuna dikkat et.İkincisi demokrasi sadece sandıktan çıkan çoğunluğun değildir bunuda o kafana sok.Son olarak Anayasanın 34. maddesini oku öyle karşıma geç konuş.Şimdi çekiebilirsin.

• @kirshir ...demokrasi dediğin sandıkta olmuyor hile-fitneyle gelen birisi gibi...ayrıca atatürke ayyaş diyen bir akp o*sunu destekleyen atatürkçüler var çok gülüyorum onlara resmen avanaklar...kamu malına ıvıra zıvıra gelene kadar polis başlattı kardesım bu işi sen durup dururken birine tokat atarsan o sana karsı koymasın eyvallah paşam mı desin...olayları bilmeden atıp tutuyonuz gözunuzu acın biraz

• vardır bir kaç şey. ama olumsuzların yanında görünmez bile..

1|2
    2|4
  • çok aşama kaydettiler.başarısızlık üzerine ama.başarısız olup bunu gizlemeyi başaran tek iktidar akp olsa gerek.hepsi dindar sözde ama şeytana hizmet eden köleler.

1|3
    0|2
  • 2002’deki 130 milyardan, 2012’de ...337 milyar dolara çıkmıştır ve çıkış devam etmektedir.Ülkemiz hiçbir dönemde bu kadar dış borç yükü altına girmemiştir.IMF olan borçlar,vadeleri geldiğinde yabancı bankalardan alınan yeni döviz borçlarıyla kapatılmıştır,olay bundan ibarettir.

1|2
    1|3
    • eksi vereceğinize yoruma cevap yazıcak yiğit yok mu

• ayrıca dunya bankasından son odenen borcun bır bucuk katı yıne borç alınmıştır nereye kullanıldığı bildirilmemiştir

• eksileyenler bunlarıda bilsin

• Olumsuz gelişmeler olumlulardan daha fazla ama gündeme sadece olumluların yansıtılması, siyaseti sadece tayyipin ağzından takip edenler varken %50 gerçeği değişmeyecek ne yazık ki.

1|1
    1|2
  • Evet şeriat yolunda aşama kaydettiğimiz doğrudur.

1|3
    1|4
  • ne kadar gelişme olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan herşeyi ben bilirim iddiasından vazgeçmedikçe olmaz kendi yol arkadaşım dediği kardeşim dediği cumhurbaşkanı Abdullah Gül ü bile azarlayabiliyorsa medya önünde bu yanlıştır

1|3
    2|3
  • onu bunu bilmem de kuzenim mühendis ve Türkiye dalavereci diye gelip buraya taşınmıyor. Yurtdışında kötü bir izlenim bırakmışız Türkiye!

0|2
    1|1
  • Tam olarak iç anlaşmaları bilmemekle birlikte

İyi yönü: Gelişmekte olan bir ülkeyi en azından geriletmedi

Kötü yönü : Fazlada ilerletemedi + Çoğu insan bilmiyor ama bir çok yeri sattı.

0|1
    1|4
    • Önemli değil hala görüşe saygı duymayı bilmeyen bir çok insan gibisin ki ben buna alışmış oldum bu sitede .. Gerilemedeki kastım şu hala bir çok anlaşma yapıyoruz madenlerimiz yer altı kaynaklarımız hakkında ki bunu türkiyenin yüzde yüze yakın bir kısmı neredeyse bilmiyor .. Bu anlaşmaların bize yararı olduğu kadar zararıda oluyor yani olduğumuz yerde saymış oluyoruz ki buda ne ileriye nede geriye bir adım atmış olduğumuzu gösteriyor

• Kanitlariyla var

0|2
    1|0
  • kesinlikle aşama kaydetti yalnız GERİYE doğru

1|3
    1|5
    • Sizler GERİCİ zihniyet olduğunz için sizin bakış açınızdan geriye doğru gösteriyor.

• saylan naptı leriye doğru duble yoldan başka benzin 5 lira oldu işçinin anası ağladı gerici zihniyetmiş avanakmısın nesin

• bence dışarının etkisiyle bir nebze demokrat olmaya başladı , tabii buda bir umut.

0|0
    0|0
  • sıçtık sıçtık.

0|1
    1|2
  • evet savaş çıksa elektriğimiz kesilicek büyük aşama!

0|2
    0|0
  • bence son 12 gündür başarının doruklarına ulaştık

2|3
    3|2
  • Kim olsa en az bu kadar gelişme olurdu..

0|3
    3|4

Erkekler Ne Diyor 36

• Benim cevabım evet çok yol katedlildi.Şöyleki 10 yılda: MARMARAY PROJESİ,3.KÖPRÜ,3.HAVALLANI,MELEN ÇAYI PROJESİ,(İSTANBUL) ANKARA,KONYA,ESKİŞEHİR HIZLI TREN HATTI,ANKARA-İSTANBUL HIZLI TREN PROJESİ(DEVAM EDİYOR),DUBLE YOLLAR,TÜNELLER,TOKİ (TOPLU KONUT) PROJESİ,KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ,EĞİTİMDE FATİH PROJESİ,İMAM HATİPLERDEN KAT SAYI KALKTI,HER İLİN EN AZ BİR ÜNİVERSİTESİ OLDU,CAMİLER,OKULLAR AÇILDI ,HASTANELER İLÇELERE KADAR AÇILMAYA BAŞLANDI,2002 ^DE AK PARTİ GELDİĞİNDE ENFLASYON %50 LERDEYDİ ŞİMDİ İSE %8 LERDE ,ENFLASYON DÜŞÜRÜLDÜ,İHRACAT ARTTI,DOĞU İLLERİMİZE 3 HAVAALANI KURULDU,TERÖR ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞLADI (MİLATTIR ÇOK ÖNEMLİ!),FAİZ %120 LERDEN % 4 LERE KADAR DÜŞTÜ .EKONOMİDE İSTİKRAR SAĞLANDI,2002 30 TL OLAN BİR BURS FİYATI BU GÜN 300 TL YE KADAR YÜKSELTİLDİ,ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE KAMU ALANINDA DAHA FAZLA İSTİHDAM HAKKI VERİLDİ. ADAM DAHA NE YAPSIN BUNLARI GÖRMEYEN ARTIK .YANİ AK PARTİ ÇALIŞMIYOR DİYEN İFTİRA ATMIŞ OLUR BİRAZ VİCDANINIZIN SESİNİ DİLEYİN DE ÖYLE KONUŞUN.BU GÜN ÜLKE CHP NİN ELİNDE OLSA YA SÖMÜRÜRLER ÜLKEYİ YA DA BATIRIRLAR 1970 LERDE DENİZ BAYKAL ENERJİ BAKANIYKEN TÜP KITLIĞI VARMIŞ TÜPLERİ BİLE KARNEYLE ALIYORLARMIŞ MİLLET ARTIK HEM EKMEĞİ HEM TÜP İÇİN SIRALARDA BEKLEMEKTEN BİRBİRİNİ DÖVÜYOMUŞ YA DA ÖLDÜRÜYOMUŞ. İŞTE AK PARTİ FARKI BUDUR GERÇEKTEN İCRAAT GÖSTREN VE MİLLETİNE BU KADAR ÇOK HİZMET EDEN HÜKÜMET AK PARTİ HÜKÜMETİDİR.YAŞASALARDI MERHUM MENDERES VE MERHUM ÖZAL'DA EMİNİMKİ BU HİZMETİ YAPARLARDI AMA BİRİLERİ YİNE HORTUM YAPAMAYACAKLARINI DÜŞÜNDÜKLRİ ANDA BU SUÇSUZ MASUM KİŞİLERİ ASTILAR,ZEHİRLEDİR.HALKIN İRADESİNE BİLE SAYGI GÖSTERMEDEN .KENDİLERİ SONRA NE FABRİKA KURDULAR NE ÜLKEDE SİYASETE İZİN VERDİLER.EN GÜZEL ARABALARA BİNDİLER ,EN GÜZEL KONUTLAR YAPTIRDILAR KENDİLERNE SÖZDE KONUK EVİ DEDİLER MÜFETTİŞLER KONTROL EDEMEZ DEDİLER. İŞTE BÖYLE MİLLETİN PARASI SÖMÜRÜLDÜ EĞER BU GÜN asgari ücret 800 lira ise darbeci zihniyet yüzündendir.bir darbenin ülke ekonomisine etkisi nedir araştırın diyorum.sonra bunlar başa geldi ne hizmet yaptılar ne bişey.sadece sömürdüler.Adnan menderes asılırken İsmet inönü asmayın bile demedi.Ortak kurulan bir komploydu bu .Adam ne güzel ihracata başlamıştı ,yava yavaş seri üretime geçilicekti ama malesef kendi işlerine gelmediği için cuntacılar tarafından ve bazı çekemeyenler tarafından indirildi.Aynı şey Merhum Özal içinde geçerli.Diyorum ki AÇIN gözünüzü kulağınızı gerçekleri görün artık görün .Çıkıp iftira atmayın çamur atmayın başbakana.Elbette yanlışları vardır .Hangi hükümetin yanlışları yok ki ?kal dı ki bakkal yönetilmiyor 81 vilayeti 75 milyon insanı olan bir ülke yönetliyor.Kolay mı ? Ama artısı eksisinden kat kat fazla sayın başbakanımın o yüzden o geldi geleli yine bişeylero oluyor.İyi yönde .Eğer olmuyopr diyen yalan söylüyor ve iftira atıyodur

0|2
    5|17
    • Helal ulen.. Biz 90'ları da gördük koalisyonları da gördük 28 Şubatları da gördük devalüasyonları gördük siz neden bahsediyosunuz önemli bir gelişme olmamışmış... Açın da biraz vikipedi okuyun:

link

5 Nisan 1994 tarihinde % 51 oranında,

22 Şubat 2001 tarihinde % 28,4 oranında, devalüasyon gerçekleştirilmiştir.

• Bunlar işte abi insan kör olmasın ,insan birilerinin gazını gelmesin alın işte tüm grçekler yukarda yazıyor herşeyiyle en objektif haliyle çıkıp burda kmsenin benim başbakanıma iftira atmaya hakkı yoktur. Gezi eylemcilerne sesleniyorum.Beğenmyiorlarsa çıksınlar parti kursunlar siyasette hodri meydan desinler o yürek varsa.Sandığa çıksınlar sandığa polise taş atmakla olmuyo bu işler

• ekonomiden biraz anlasan zaten ekonominin kötü gidişatından bahsederdin.

2002’deki 130 milyardan, 2012’de ...337 milyar dolara çıkmıştır ve çıkış devam etmektedir.Ülkemiz hiçbir dönemde bu kadar dış borç yükü altına girmemiştir.IMF olan borçlar,vadeleri geldiğinde yabancı bankalardan alınan yeni döviz borçlarıyla kapatılmıştır,olay bundan ibarettir.

• Açık konuşmak gerekirse ben pek inanmıyorum. Kapatılan borçların tamamı devletin resmen hazine değerindeki kuruluşları satılarak ödendi. Tam bir cennet toprağına sahip olan ülkemizde binbir çeşit gıda besinleri üretilebilirken biz neredeyse %60'ını dışarıdan alıyoruz. Çiftçisini Anasıyla beraber yollayınca buna pek şaşırmıyorum artık. Gerçekleri görmüyoruz. Her şey bize toz pembe geliyor. Açıkcası burası siyaset yeri değil ve benim neredeyse buraya yazacak tonlarca cevabım var. Ülkemizin bütün vatandaşlarını daha iyi bir şekilde düşünmeye davet ediyorum yalnızca...

0|2
    0|1
  • Politikaları tamamen yanlış halka zulüm yapan benim asıl halkım %50 dir diyen zihniyetten birşey olmaz.Ülkeyi illa ki ileri götürdü ama yeterli değil nihat doğan gelse o da yapardı bunu.Hollanda gibi ülkede adamlar gelişimini sadece sütle yaparak senede milyar dolarlar kâr yapılıyor kişi başına düşen milli gelir çok yüksek.Bu vergiler doğru yere harcanmıyor birilerine rant sağlanıyor.Taksimde 2 haftada sıkılan biber gazlarının maliyetiyle fabrikalar açılıp 15.000 işsize iş garantisi verilebilirdi.Ama bizim bazı kesim koyun yürüyüş yolu yapar,kaldırımları düzeltir aaa başbakan çalışıyor derler bilmezlerki o yolu kendi cebinden verdigi vergiyle yapıldıgını.İçkiyi yasaklıyacak kadar dikdatör isen o zaman içkiden vergide almayacaksın

0|1
    0|2
    • DİKTATÖR arayanlar kendi desteklediklerinin geçmişine baksınlar diyorum.Bu ülkede camiler ahıra çevrildi,siyaset yaptırılmadı ,türbanlılar üniversiteye alınmadı ,namaz kılanlar ya fişlendi ya da bazı yerlerden işten çıkarıldı,ihraç edildi,elif balar toplatıldı.ezan türkçe okutuldu .Soruyorum asıl diktatör kim? Ama bu kesim asla sokağa çıkıp polisine taş atmadı,eline tenrece tava alıp kimseyi rahatsız etmedi cevabını sandıkta verdi sandıkta .

• Camileri ahıra çeviren zihniyet kendi insanınızdır çünkü din üzerinden işi götürüyor akp.Ben diger partiler iyi demiyorum.Unutulmamalıdır ki polis daha çok insan öldürmüştür eylemlerde ama bu dünyanın hesabı ahirete kalmaz

• Devlet ya da askerin o kdr kafasızmı ya yok şu,bu satıldı.Hepsi devletin altında duran şirketler savaş çktığın ell koyulur.Hiçbir ülkede devlete ait firma yoktur.Özel şirketlerden oluşur.Bir kaç insan kendini böyle şeyle avutabilir.Ama oy zamanı gördüğünüz gibi ben vermedim desede gerçekten olan hizmet,kamu çalışmaları,hizmet gibi olayları gördüğünde vermeyenlerdenim diyerek oy atan kişi çoktur.Gerçekler acıdır.Bazı yaptıkları yanlışda var.Ama bu zamana kadar en iyi devlettir.Bu savaş çıksa tel,elektrik yok diyenler aselsan takip edin gerisi hikaye savaş çıkınca onlar burda durmaz zaten.Ülkesinde olmuş olur.

0|0
    0|0
    • he kurtuluş savaşındada el koyabildilerya kolaymı sanıyon sen

• Örnek ver.Kurtuluşu savaşında özel şirkete satılıpda savaşta el koyamadğı birşeye ya da şöyle düşün Suriye de halk askeri yere saldırıp da kendisi silahları alıp kullanmadımı ? Bombaların havada uçuştuğu an T.Telekom sana borcunuumu öde diyecek :D

• bnce war ama tayyipi sevmiorm ama kötünün iyisi cnkü keml kılctar oglu gelse bu kadr gelişemeyiz bile gerlemessek iyi :) ha bide devlet bhceli gelse ne ypcak abi gelişemeyiz bdpyi saymıom bile yani onun için akp ..

1|2
    0|1
  • 12 yıldır baştalar ve ben memnunum.gözle görülür bir hizmet var ve bunu kesinlikle böyle yapmamalılardı dediğim bişey olmadı.benim için kâfi.

0|3
    0|1
  • bence ekonomik olarak kalkınma olarak büyük ilerlemeler kaydedildi

fakat insan hayatında herşeyin para olmadığı gibi toplumda da ekonomik kalkınma mutlulugu getirmiyor

kendimi daha kısıtlanmış, hapsedilmiş baskı altında hissediyorum

her gün yeni bir yasaklama, yeni bir fırca

yediğim ekmekten, kaç çocuk yapacagıma, ne içtigimden, nasıl doğum yapılcagına, hayatın her alanına karısan, herkesi yönetmeye çalışan, devamlı bagıran bir adamdan sıkıldım

biraz tatile cık toplum biraz rahatlasın nefes alsın

0|0
    0|0
  • Bence değişen tek şey amerikan ürünlerinin sıklığı ve teknolojinin çok fazla pahalılığı.Yiyecek içecek sahteleşti insanlar çıkarcı olmaya başladı dahasıda reklamcılık dünyamıza daha fazla girdi ve bunun üzerinden haksız kazanma arttı.Ben 90 ları çok iyi biliyorum o zamandan bu zamana benim gördüğüm değişimler genelde bu yönde.Ülke bazında bir ilerleme kat ettiğimizi düşünmüyorum.Olması gerekenlerin gerisindeyiz.

0|1
    0|2
  • Varken değerini bilmediğimiz şeylerin yokluğu çok acı olur şu an anlamak anlatmak zor belki ama yinede çokta kötü bir hükümet yok başımızda.

1|3
    0|0
  • AKPyi gunahim kadar sevmem.Ama tutup da 12 senede hic asama kaydedilmedi demek yanlis olur komik olur.Savunma Sanayiide mesela cigir acan adimlar atildi.Gokturk II uydusu hurkus atilgan projeleri 10 yil once hayal bile edemedigimiz seylerdi.

1|1
    0|0
  • Ülkede tabikide gelişmeler oldu fakat bu gelişmeler zaten olması gereken EKSTRA bir şeyi olmayan gelişmeler...He şuda var 50'li yılalrda demokrat parti geldiğindede ülekde büyük bir makineleşme olmuştu ama arkasından DAĞ gibi bir borç çıkmıştı şuanki durumda çok farklı değil Devletinde Halkında bir dünya borcu var bir yerlere

0|0
    0|0
  • Kisa tutarsak. Erdogan topragimizi satdi , borclari ödedi. Yobaz AKP'liler bunlari göremiyorlar.

Bu Ülke hersene kazancdan daha fazla zarar yapiyor, bu ülkenin parasini baskalarina yaranmak icin ve kendi Egosu icin baska ülkelere hediye ediyor.

Herkes Bankalara borclu, yaran öbürgün AKP'nin sistemi düsücek, ve insanlar ozaman gercegi görecek ama ozaman tren coktan gecdi gittdi.

Bu sefer satmaya Toprak zenginligide bulamayacaksiniz.

0|1
    0|1
  • gayet de gelişti aşama kaydedildi. argeye ilk kez destek bu süreçte verildi. ülkenin 12 yıl öncesine kadar aşama kaydettiğini hatırlıyo musun? ecevit döneminde ekmek kuyruklarında saatlerce ekmek bekliyodu millet.

0|0
    0|0
  • doğru konuşmak gerekirse var tabi ülke son 20 yılda çok gelişti lakin dahada gelişebilirdi bazı doğal kaynaklarımzı kullanmamıza müsade edilecegi zaman mesela :/

1|1
    0|0
  • tayyibi sevmem, bu ülkede hiçbir iktidar tayyip kadar cebe indirmedi.. ama hiçbir iktidar da onun kadar geliştirmedi yalan yok..

0|1
    0|0
  • iyi olan yönlerde var tabiki

1|0
    0|0
  • muhakkak var.. ama korkarım son başarıları ülkeyi en az ikiye bölmek olacak.. artık ortadan mı olur onu bimem

1|1
    0|0
  • bğyk aşam kaydettik hemde sen ne diyosun tek fark millet ileri biz geri geri

0|1
    0|0
  • Hic bir sey yapmaadi demekk dogru olmaz, snucta okadar universita hayaataa gecirdii. Mantikli dusunirsek bunlari yapmayabilirdiide... kuran okusa oy toplayabilecek birinden bahsediyoruz sonucta

1|0
    0|1
  • Satacak yer kalmadı,bırak aşama kaydetmeyi geriledik iyice.

1|3
    1|2
  • diktatörlüğe doğru ilerleme var evet insanlara zorla istediklerini yaptıran bunun içinde askeri polisi kullanan bir zihniyet haketen çok ilerledi ya ama kendisi ilerledi halk değil;)

0|1
    0|0
  • Diğer partilerin yapamadıklarını yaptılar ,sağ seçmen uzun süre akp den vazgeçmez,zaten sol partilerde sittin sene iktidara gelemz ,yani durmak yok büyümeye devam

0|1
    0|0
  • tamamen başarısız değiller ama başarıdan çok başarısızlıkları var..f*ck the system

0|0
    0|0
  • bence akp çok büyük bir başarıdır :)

0|1
    0|1
  • geçmiş 90 yılda faili meçhul bir demokrasimiz vardı artık faili meşhur bir demokrasimiz var , ama ikisi de demokrasi ikisi de katlediyor , demokrasiyi 1923ten beri diktatörlerin vicdanlarına gömdük ; ama sulu araziymiş kabul etmedi

0|0
    0|0
  • yaşam kalitesi olarak fena halde geriledik. dünyaya rezil oluyoruz. yalanlarla uyutulmaya alışan cahil bir toplum oluştu. ama hepsi DIŞ MİHRAKLAR! yüzündenmiş

0|0
    0|1
  • Recep Tayyip Erdogana kurban olun. (Avrupadan yazan ve objektif biriyim)

0|1
    0|1
  • ülke 80 yıldır zaten bir arpa boyu yol kaydedemedi

1|1
    1|1
  • Dünyanın en kısa sürede En çok Tear Gas tüketen ülkesiyiz.. Hmm..

0|0
    0|2
  • Türkiye yeni yollarına kavuştu :) Baya kara yolu çalışması oldu.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    6
Yükleniyor...