Bacak antrenmanı sonrası?

3 gündür yogun bir bacak antrenmanı çalışıyoruz ve bacak tutmuyordu o derece arıyor ve şişti, tartıda da 2kilo fazla gözüktüm acaba buna bağlı olarak mı? Dediklerine çok dikkat ediyordum :(

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tür yoğun antrenmanlarda fazla antrenmanın hormon seviyelerinde değişikliklere sebep olması sonucu, daha fazla kalori yaksanız da yağ yakmanız bazı durumlarda zorlaşabilir. Bunun sonucunda da neden kilo aliyorum diye sorar insan kendine. Bunun sebebi de kortizol seviyelerinin artması özellikle bel çevresinde yağ depolanmasına sebep olur. Bu yogun antrenmanların vücuda da zarari var çünku (devamini alinti yapiyorum) Yenilenme süreci sporun olmazsa olmazlarındandır ve kendinize ve vücudunuza dinlenerek kendini toparlaması için zaman tanımanız gerekir. Ağırlık antrenmanları ve yüksek yoğunluklu diğer fiziksel aktiviteler esnasında kas liflerini zorlarız ve bu liflerin kendini tamamen yenileyip onarmaları en az 48 saat alır.
    Bu kasların tamir ve yenilenme süreci, kas gelişiminin de yaşanmasına olanak tanır. Ancak kendinize dinlenmek için yeterince süre vermezseniz kaslarınız kendini yenileyemez ve bu durum kaslarınızda kalıcı hasara neden olur. Umarim faydasi olur

1|0
    0|0
    • 1ay

Süper bir cevapti gerçekten ellerine sağlık dostum :)

• 1ay

Ya hoca ara verdirmeden setler yaptiriyor hiz olarak ilerleyelim diye ama bacaklarim kaskasti oldu ve kalçam büyüdü bu son 1 haftada zayifladigimi hissediyordumki tartıya ciktim ve hayal kirikligi yaşadım inanmiyorum oldugumdan 2 kilo fazla cikiyorum. Dostum konusuna gelincede bilmiyorum pek sık kullanmam ama bir enerji sana dostum dedirtti :) :)

• 1ay

O nasıl bir hocaysa sanki seni olimpiyatlara hazilirliyor ya da 10 yil spor yapiyormussun gibi muamele yapmış. Sen beni dinle ara vererek yap hem gelişir hemde kilo almazsin baktin cok yoruldun 1gun ara ver kaslar onarilsn ve yorgunluğu gitsin.😊😊Her set arasi 5 dk ara ver ağır biset yapiyorsan 10 dkyada cikabilirsin

Erkekler Ne Diyor 6

• tartıdaki çıkan kiloya sakın aldanma. tuzu fazla alırsan vücudun su tutar bu bile tartıda fazla çıkmana sebep olabilir. ayrıca 3 gün ardı ardına bacak çalışman doğru değil nasıl bir vücudun var, regenerasyonun nasıl bilmiyorum ancak çoğu kişide kas regeni 1-2 gün sürmektedir

0|0
    0|0
  • bacaklarını tutmaması normal over trang diyoruz buna :) oda kas yıkılması :)

0|0
    0|0
  • tas gibi olmustur onlar squad yapa yapa😁

0|0
    0|0
    • 1ay

bende fitnessla ugrasiyorumda 3 gun ust uste bacak calismak. calismayi gectim zaten bacak ant. en zor bolge en agrili niye 3 gun calissiyosunki 3 gunde bir calismalisin bence diger bilgeler noluyo

• Normaldir protein ağırlıklı beslenmeye çalış onarımı hızlandırır

0|0
    0|0
  • Odem toplamis demk

0|0
    0|0
  • et ye yat uyu 48 saat çalışma geçer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...