Fitness ve değişim... :(?

Öncelikle herkese merhaba ! :) Ben 2 3 aydır fitness yapiyorum (haftada 3 kez 1.30 saat + 45dk cardio) fakat hiç bir değişim göremedim ve aksine 2 3 kilo aldım.. anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz ve tavsiyeler verebilirmisin? Şimdiden teşekkür ediyorum ! :)

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi herkesin yanlış bildiği şeyler var öncelikle cardio yaparken bilmeniz gereken şey şeker kesinlikle kullanılmamalı 5 gram şeker vücut da 1 litre ödem oluşmasına sebep olur onun dışında karbonhidrat dan tamamen uzak durmalısınız vücudun yağ yakımı için yine yağa ihtiyaç duyduğu gerçeği var bunu da günlük besinlerinizden karşılamalısınız diyet mecburi olmalı programdan dışarı çıkmamalısınız tüm bunların yanı sıra sizi bir antrenörün çalıştırması gerekli kişinin yapısına göre antrenman şekli değişir eğer olması gereken den farklı çalışıyorsanız istediğinizi alamamanız çok normal

1|0
    0|0
    • 1ay

iyide benim bildiğim glucose önemli spordan önce aynı şekilde protein de, aslında 3 yıl boyunca cardio yaptim daha çok ve 3 4 ay önce başladım fitnesse.. programda bana göre yapılmış anlamiyorumki:)?

• 1ay

toplamda zaten 10 kilo vermek istiyorum insAllah olur ! teşekkür ediyorum cidden :)

• 1ay

rica ediyorum ablacım görevimiz 😁😁

En İyi Kız Görüşü

• Al benden de o kdr gunde 1 saat kosuyorum, evde kosu bandinda 1 ay olacak cok sukur kilo almadim ama veremedimde :(

1|0
    0|0
    • 1ay

anlamıyorum... ne kadardir kosuyosun? :)

• 1ay

zamaninda bende oyleydim ama böyle hep yanımda taşırdm zorla içerdim şimdide susuz yapamiyorum:P

• 1ay

Hammal gibi tasiyom ama icemiyorum:( Neyse tasimaya devam edeyim , senin gibi alisirim blki

Erkekler Ne Diyor 10

• Programın büyük ihtimalle yanlış nerden anladın diye sorarsan birincisi yeni başlayan birine 2 saat 15 dk sürecek bir program verilmez hadi verildi diyelim cardioyu spordan sonra yapmanın bir mantıgı yok hocan seni standart bir programa tabi tuttuysa verim almaman cok normal beslenme düzeninde önemli tabi

1|0
    0|0
    • 1ay

Hayır ben 3 yıldır spor yapıyorum baya kilo kaybettim ama 1 senedir veremiyorum malesef

• 1ay

bunları iyi düşünecem çok teşekkür ederim belki kötü besleniyorum.. :)

• 1ay

rica ederim :)

• Nerede yapıyorsun daha doğrusu ne hareketleri yapıyorsun? Beslenmene dikkat ediyor musun? Günlük kalori ihtiyacından 500 kalori daha az alarak beslenmelisin ve bunların içinde tuz , şeker , un , hamur işi kesinlikle olmayacak. Haftada şöyle çalış 2 gün on 1gün off 2 gün on 2 off.

1|0
    0|0
    • 1ay

spor salonuna gidiyorum. Öncelikle 45 dk cardio sonrada karın kası ile ilgeniyorum 30 dk sonra bacaklar ağırlık kaldiriryorum yavas yavas:)

• 1ay

Yanlış yapıyorsun , yeni başlayan birisine 2 saat program verilmez. Ben bile 1 saat yapıp çıkıyorum. Ben 2 ay gittim 8 kilo verdim. Günde yarım saat kardiyo yarım saatte fitness yapman yeterlidir. Daha sonra zaten programın şekillendiği zaman o zaman 2 saat idman yapacaksın. Hocana sen git söyle hocam o kadar geliyorum hiç bir fark yok de o ayarlar.

• 1ay

ama ben 3 yildir spor yapan birisiyim aslinda baya kg kaybettim ama 1 yildir hic bir degisim yok ki ben daha 10 kilo vermek isiyorum.. :)

• kilo aldıgına göre ve şikayet ettiğine göre zayıflamak istyorsun.. fit olmayı herkes ister tabıkı fit olmak içinde düşük yag oranına sahıp olmak gerek.. şımdı senin durumunu ıncelersek sanırım beslenme bir hata yapıyorsun zira antrenmanını doğru yapıyorsun..

0|0
    0|0
    • 1ay

himm anladım peki içimdeki yağları yakınca kilo verirmiyim?

• 1ay

en kaliteli proteın kaynakları hayvansal proteınlerdir ama.. tavuk hındı kırmızı et balık yumurta bunları tercıh etmeye calış.. eger gerckten yiyemeyecek durumdaysan eger proteın tozu elbettekı kullanabılırsın.. sonuc olarak bir sporcu olarak kaslarının onarılması ve beslenmesı acısından proteıne ihtiyac var

• 1ay

anladım :) yardımın için çok teşekkür ederim !

• Sen ne yiyorsun 1 buçuk saat spor+45 dk ile kilo alıyorsun

1|0
    0|0
    • 1ay

bilmemki normal bir insan gibi yiyorum:) ama bazen atıştıriyorum doğru...

• 1ay

peki:) teşekkür ediyorum yardım için !!:)

• 1ay

Ne demek lafı olmaz iyi çalışmalar

• 4 veya 5 gün git 3 günü ağırlık 2 günü kardio olarak ayırsan fena olmaz a k a k a gibi

1|0
    0|0
    • 1ay

ama öğrenciyim ve haftada en fazla 3 kere gidebiliyorum..:) cardio ile baslamamamin sebebi biraz isinmak ve kaslarimi calistirmak:) kötü mü böyle?

• 1ay

Kötü değil bide böyle dene dedim vaktin yoksa devam et 3 gün 2 3 ay daha erken ilerki zamanlarda fark eder

• 1ay

tamam :) teşekkür ediyorum !!

• Sporu yemekten ne kadar sonra yapıyosun?

1|0
    0|0
    • 1ay

değişiyor ama 2 saat aralik vermeye çalışıyorum, bazen 30 dk olabiliyor bazen 1 saat,2 saat :)

• 1ay

Bunu düzene sok en az bir buçuk saat beklemen lazım. Değişimi fark ediceksin. Yani baştan gural hatası yapılıyor. :)

• 1ay

Dikkat edeceğim ! teşekkür ediyorum :))

• önemli olan tartıdaki sayılar değil yağ-kas durumun

1|0
    0|0
    • 1ay

biliyorum.. psikolojik ama :)

• 1ay

bu konudaki makaleleri-tecrübeleri okumalısın, yeterli bilgi psikolojini düzeltir :)

• 1ay

peki göz atacam ;) teşekkür ederim

• şekeri kis ve sabah ac karna kardio yapabiliyorsan yap netten sabah kardiypsunu arastir

1|0
    0|0
  • o boğazını tutacaksın fil gibi yersen tabi zayiflayamazsin

0|0
    0|0
    • 1ay

abart :) ondan kaynaklanıyor diyorsun

• 1ay

himm tamam sanada kolay gelsin o zaman. Teşekkür ederim yardım icin ! :)

• 1ay

rica ederim iyi calismalar sana :)

• Hamur işini kes alüminyüm

0|0
    0|0
    • 1ay

aluminium? ekmeğe ara verecem:)

• 1ay

çinko abileri bırakta koş diyorum sonra niye gelişmiyorum

• 1ay

ne kadar "gereksiz" bir yorum yaaa :)

Kızlar Ne Diyor 1

• beslenme aliskanligini da degistirmen gerekiyor anlasilan

0|0
    0|0
    • 1ay

öylemi? olabilir haklısın... teşekkür ederim :)

Yükleniyor...