Sevgilim deist ayrılıcam artık

Sevgilim deist benim tanrının varlığını kabul ediyor ama dinleri kabul etmiyor bu konuda sürkeli tartışıyoruz sevgilim diyor ki dinler başta doğruluk için çıkan daha sonra insanların kendi çıkarları için kullandıkları kadınların gelişimini engeleyyen bilimin gelişmesini engelleyen fakirin sadakaya boyun eğip zenginlerin sefa içinde yaşamasına zemin hazırlayan savaşların başlangıcı olan ve insanları 3e bölen bir saçmalıkır diyor sürekli bu inanç meselesinden kavga ediyoruz sizce ayrılsam mı karar vemeredim çok seviyorum ama bazen ibadet etmemesi sinirlerime dokunuyor diyor ki aptal insanların dini olur akıllıların olmaz benim Allahla arama dinler bile giremez diyor şimdi bu kızın yaptığı doğrumu yanlış mı bazen mantıklı geliyor ama ne yapıcam bilmiyorum.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• birbirinizin inancına karışmazsanız sorun çıkmaz

0|1
    0|0
    • Aynen; zaten inanç insanın içinde yaşadığı bişeydir; sanki birşey yarıştırıyolar arkadaş ya. Milletimiz çok garip.

Kızlar Ne Diyor 6

• Şüpen varsa duygularından emin değilsen yolunuzu ayırın.Hayırlısı :)

0|0
    0|0
  • Sevgilinde %50 inançlı , kendi inançlarınızı içinizde yaşayın inançları yüzünden kavga edip hala sevgili olan çiftleri de ilk kez görüyorum

0|1
    0|0
  • ayrılmak yerine ona inandığın dinle örnek olman daha mantıklı bence. belki fikirlerini değiştirebilirsin. bu hem senin hem onun için iyi olur.

0|0
    0|0
  • Ayrılma sebebiniz bu olursa kızın çok tınlayacağını sanmıyorum :)

0|1
    0|0
  • bende aynı şekilde düşünüyorum kız arkadaşınla , bu konuda birbirinizin görüşlerine, inançlarına saygı duyup kendi alanınızda hoşgörü gösteremiyorsanız ayrılmak gerekir,

0|0
    0|0
  • ayy hiç katlanamazdım.ayrıl kardeş,yol yakınken dön.git inançlı biriyle evlen kurtul.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Ayrılmak bence yanlıs sadece senle beraber okuyup ogrenmesını saglaman bence en buyuk etkıyı yaratacaktır. hem onun ıcın bır seyler yapmıs olacak hemde bir kurtulusa vesile olmus olacaksın. Unutmayalım kı bu dunyada sınavdayız belki de senın en buyuk sorun bu .

0|0
    0|0
  • Güzel kardeşim, bende son 5-6 aydır deistim; üstelik eskiden ibadetimi de hiç eksik etmezdim. Fakat düşününce Tanrı/Allah/Yaratıcı nın dinleri yaratmadığına karar verdim. Dini kitapları okudukça; milyonların dinlediği o hocaları dinledikçe daha da soğudum inan ki dinlerden. Dediğim gibi şuan deistim; fakat zaman insanlara ne gösterir yinede bu bilinmez. İbadet etmemesine kızman çok saçma; beni yanlış anlamanı istemem ama saçma. Çünkü islamiyette ibadet kendin için yapılır ve Allahla senin arandadır. Eşin yapmazsa yapmaz, onunla inançları arasına giremezsin ki. İslamiyet bu konuda senin düşüncelerinin tam aksini söylüyor unutma; dinde zorlama olmaz. Sen inanıyorsan namaz kıl; oda kılmaz olur biter. Başka dinlerden insanlarla evlenenler var; onlar ne yapsın, eşi kiliseye gidiyo diye taşlayarak öldürsün mü? =)

0|0
    0|0
  • Senin inancını aptallık olarak nitelendirmiş. Bir de ne kadar embesilce ve olumsuzlukla değerlendirmiş kusura bakma. Bu kadar kazma biriyse sevgili olamazsın.

0|1
    0|1
Yükleniyor...