Nasıl davranmalıyım bir fikri olan ?

12.sınıfa geçtim.ilçemizde okul olmadığı için 2 yıl geç başladım okula.herneyse.

şimdi lise son olacağım ve benim hocalarım çok tuhaflar.önce ben kendimi anlatayım.ben çok sessiz olmasada sessizim , ilkokul çocuğu gibi davranmıyorum bizim sınıftakilere göre çok olgunum , tek sorunum öğretmenlerle normal olarak konuşamıyorum çok geriliyorum bununda sebebi var okula geç başlamam ve 1.sınıfta yaşadığım bir olay.arkadaşlarıma sordum ben dışarıdan nasıl görünüyorum dedim , çok saf sessiz özgüveni olmayan ama çok iyi dediler.hocalar beni hep eziyor gittim konuştum anlattım herşeyi ama hala dvam ediyor.seneye değişmem lazım.Nasıl değişmeliyim ? bu değişimin olumlu olması şart.sürekli asosyalsin diyorlar.onların istediği ergence davranan geveze vb.tip ama ben öyle olamıyorum.sizce nasıl davranmalıyım nasıl değişmeliyim ? cevaplarınız için teşekkürler ... :)

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Simdi bir kadın bence agır olmalı ha gulmelı tabiki . Ama kadını gosteren sevımlılıklerıdır. Öncelikle kendını anlatabilme ve gelismene baglı kişisel gelisim kıtaplarından yardım alabılırsın. Kendine bir kactane saglam arkadas edın senı yargılayacak degıl anlayacak sekılde. Özgüven herkezde vardir. SAdece senın dusundugun o sınıfta kucuk dusme korkusu bence. Bunu hıc onemseme ınsanlar yanlışlar yaparak duzelirler.

1|0
    0|0
    • nlp kitaplarını çok okurum.ben istedim beni eleştirmelerini.aslında küçük düşme korkusu çok bende...

• olsun :)

• eyvallah :)

Erkekler Ne Diyor 4

• kendilerine sormak lazım sosyallermı dıye,gerci şimdilerde sosyal hayat içki içmek sevişmek,gezmek ,piyasa yapmak süslenip göz boyamak gibi gibi tabıkı güsel sosyal hayatta var ama çogunluk bunun peşinde kimse kendini kandırmasın,boş ver sen ailenden ne gördüysen ve kendine neyi yakıştırıyorsan öyle davran onun bunun lafına bakarak bir yere varamazsın,en iyi karar başkalarının kararından daha iyidir.SEN SEN OL ;)

1|0
    0|0
    • çok iyi dedin evet onların sosyallikden kastı o. Ama bu benim hayatımı etkiliyor kadın sözlü notlarını düşük veriyor 90 verdiği proje ödevini sisteme 50 diye geçiriyor bilmiyorum artık...

• atv kanalına esra ya yollayalım :D bakarsın orada bir talibi olur hehehehehahahahahaha

• belki çıkar talipleri :))

• 12. sınıf son sınıf değil mi ya?

Seneye dediğin üniversiteyi kazanmayı garantilemişin demek.

Üniversitede zaten 18 yaşındakileri zor bulursun. Bütün gençler en az 1 defa üniversite kazanamamalı, yoksa tadı çıkmaz.

1|0
    0|0
    • 11.sınıftayım şimdi 12 ye geçtim.

• 1 yıl kalmış idare et. Sosyal olacam diye çocukla çocuk olma.

• istesemde olamıyorum :) evet son 1 yıl :)

• 1. sınıftaki bir çocuk çok saf sessiz özgüveni olmayan ama çok iyi bunları nerden bliyor acaba ? ki o yaşta

1|0
    0|0
    • bunları 1. sınıfta değil.11.sınıfta geçen olay

• ekledim.

• mesaj yolarmısn ? başka isteklerde var ?

• bence bu sekılde devam et degısecek bırsey bence guzel bır cızgın var ve bunu bozma

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ilk önce kendi inançların dogrultusunda ilerlemelisin. hem onlar kim oluyorda utanıyorsun onlarda sen ben gibi insan konuşurken kendine güven azıcık kişisel gelişim kitapları oku bu yaz ama güven kendine kendine inan... ayrıca sana laf söyleyenlerede karşılıgını ver çekinme o sana nasıl fikrini söylüyorsa sende söyle ama çirkefleşmeden kötüleşmeden . sen silik durursan sessiz tepene çıkan çok olur...

1|0
    0|0
    • evet çok tepeneme çıktılar.nlp kitaplarını çok okurum kitaplarımın %70i nlp dır :)

• ne düşünürsen söyle doğru yanlış. muhtemelen hocalar sözlüden bırakacaklarını söyleyecekler ama sen kendi notlarınla geçerek bir de onları g*t et senden rahatı yok :)

1|0
    0|0
    • bizimkiler manyak acık söylüyorum manyaklar.çok çocukca davranıyorlar ve 30-33 yaşlarındalar.not konusuna gelirsek , çok yakın arkadaşım var biz 3 kişiyiz bu hocalar bize böyle davranıyor , çünkü ergence davranmıyoruz.diğer 2 arkadaşım o hoadan proje aldı kızlar 90 aldıkları halde sırf ortalamaları yükselmesin diye 50 50 verdi ikisinede.ben ne yapayım bu hocalarla ?

• şikayet et. bizim okulada 2.dönem bir kız geldi türkiyedeyken zayıfı yokmuş buraya gelince 9 tane zayıfı olmuş annesi her gün gelir hocalara ağlardı 1.dönem notları iyiydi lütfen geçirin diye bir hoca soruları vermişti kıza düşün artık bütün okul biliyor kimse bişey yapmıyordu düşün artık.

• şaşırmıyorum bizdede öyle yapıyorlar.ben yani biz öğrenciler olarak hakkımızı bilmiyoruz.

• aynı senin gibiyim.doğru olanı yap ve değişme.

1|0
    0|0
    • bizimkiler manyak acık söylüyorum manyaklar.çok çocukca davranıyorlar ve 30-33 yaşlarındalar.not konusuna gelirsek , çok yakın arkadaşım var biz 3 kişiyiz bu hocalar bize böyle davranıyor , çünkü ergence davranmıyoruz.diğer 2 arkadaşım o hocadan proje aldı kızlar 90 aldıkları halde sırf ortalamaları yükselmesin diye 50 50 verdi ikisinede.ben ne yapayım bu hocalarla ?

• evet o diplomayı aldıktan sonrası umrumda değil :)

Yükleniyor...