Doping yapmış birisi nasıl federasyon başkanı olur?

Doping yapmış basketbolcu Hidayet Türkoğlu, TBF başkanlığına getirildi.
HABER

Şu açıklamasının önemi var mıdır?
"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın spor başdanışmanlığına atandım. Spora gönül vermiş Sayın Cumhurbaşkanımız ile basketbol projelerimizi de değerlendirme şansı buldum. Bu görevimi gelecek günlerde de gururla yerine getirmeye devam edeceğim."

0|1
3|28

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hırsızların ödüllendirildiği ülkemizde, doping yapmış bir emek hırsızının bu göreve getirilmesi tabiki şaşırtmadı.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Şu an en g*t herif dediklerimiz kişiler bile nerelere geliyor...
    Bu gayet normal geldi ban.

0|0
    0|0
  • olamaz olamamlı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Bu seçim değil TBF nin başına atama yapıldı. Hidayet Türkoğlunun seçilmesinin tek nedeni var CB danışmanı olması ve basketboldaki havayolu sponsorunun yoğun isteği ve baskısı nedeniyle göreve getirildi. Hatırlatmak gerekirse Hidayet Türkoğlu 1 veya 1.5 sene önce CB spor danışmanı olarak göreve gelmişti. Ondan sonraki süreçte TBF nin başına geçmesi planlandı işin açıkcası. Süreçler kesinlikle tesadüf değil ya da işin olağan akışı değil. Zaten yukardaki açıklamasıda bunu teyit eden bir açıklama yapmış. Tayyibe biatlarını bildirmiş. Varlığı olmasaymış, takdir etmeseymiş olmazmış! ona getirmeye çalışıyor. Kafasında planı projesi olmayan insanlar hep bir destek arar. Bu da öyle. Sanki bundan önce TBF ye başkan seçilenler bir yerlere selam çakıyordu. Böyle yapması çok gereksiz bir hareket, bu hareket kendi yönetimine gölge düşürmükten başka bir şeye hizmet etmez. Umarım federasyonda profesyonel kimliğinden uzaklaşıp laçkalaşma yaşanmaz.
    Umarım bir çuval inciri berbat etmezler...

0|2
    0|0
  • Anlasilan siyaset Futboldan sonra basketbolada girecek. Hidayet Türkoglunun siyasi torpille Federasyon baskani oldugu kesin. Yoksa dopingden ceza almis bir adami kim federasyon baskani yapar.

0|0
    0|0
  • Seçimden ziyade atandığı için hoş olmadı gerçekten. Fakat bir şeye karşıyız diye bazı doğruları görmezden gelmek de hoş değil. İlk olarak doping değil, aldığı ilaç içinde bulunan yasaklı maddeden dolayı ceza almıştır. Performans arttırıcı bir doping maddesinden değil yani. Bu elbet bir hatadır ama dopingli sporcu diye damga vurmak çok doğru gelmiyor bana. İkinci olarak da Türk basketbol tarihinin en iyi kariyere sahip iki oyuncusundan birinin Tbf başkanı olmasını abes bulmuyorum. Evet atandı ama en azından tüpçünün tff başkanı olması gibi saçma sapan bir durum yok ortada. Basketbolun içinden gelen, bilen, değer veren biri var görevde. Bu yüzden ben umutluyum ne olursa olsun kendisinden (siyaseti bir kenara bırakarak bu yorumu yaptım)

0|0
    0|0
    • 1ay

yasaklı madde kısmı sıkıntılı bir konu, sporcu bilerek mi aldı yoksa yasaklı maddeleri iyi takip etmediği için mi böyle bir hataya düştü onu bilemeyiz çünkü belli zamanlarda güncellenir bu yasaklı maddeler, bazıları çıkarılır bazıları eklenir bunu çok sporcular iyi takip etmiyor genelde nihayi karar ne verildiyse onu kabul etmek zorundayız sonuçta ama bunu çok sorun etmiyorum işin açıkcası, basketbol kariyeri açısından dediklerine de katılıyorm hatta bu kariyeri bu makamı ona çok rahatta kazandırırdı işin açıkcası ama doğru bulmadığım kısım geliş şekli, siyasi bağlantıları ve bunun üzerinden gelmesini ve açıklamalarını doğru bulmadım yoksa kendi olarak gelse güzel işlerde yapabilirdi belki ama bu şekilde gelince pekte fırsat bulamayacak gibime geliyor, sıkıntı orda...

• 1ay

@rychlý Aynı şekilde düşünüyorum. İşte diğer yandan, akp atamalarının belkide şimdiye kadar yapılan en liyakatlı şekli : ) . Benim gerçi tek beklentim altyapıdaki yeteneklerin bir şekilde kazanılmasını sağlamak. Bununla ilgili Hidayet' in daha önce demeçleri oldu planları hakkında. Umutluyum derken de buna dem vurdum esasen. Umarım sadece koltukta oturmakla yetinmez.

• 1ay

doğru benzer şeyler düşündügümüzün farkındayım :D aynen inş- güzel şeyler yapar...

• Yaşadığı doping olayı biraz talihsiz bir durumdu hatırladıgım
    ama nba de oynayan ilk basketbolcu başarıları görmezden gelinmemeli.

0|0
    0|0
  • Methenolone ilacı aldığı için 20 maç cezası almıştı. Bu ilaç özellikle kolda oluşan sorunları bir şekilde iyileştirmeye yarıyor..

Ki o zaman methenolone ilacı o zaman doping listesinde adı yoktu. Ne zaman numuneler verildi test sonuçları gelinceye kadar doping listesine bu ilaç eklendi.. Doping demek acımasız olur. Yaşadığı olay sadece tahlihsizlikti bana göre..

0|0
    0|0
  • Tek yalayarak gelen bu mu sanıyorsun.. Spora gelene kadar...

0|1
    0|1
  • eee ne bekliyorsunki uyuşturucu ticareti yapan adam bu ülkde madde bağımlıları derneği başkanı oluyor :)

0|0
    0|0
  • Bu ülkede herşey olur

0|0
    0|0
  • Beşiktaşı yönetirken mali yönden dibe vuran başkan TFF'nin başkanı olursa bu da olur, ayrıca Hidayet'e verilen tedavi burda başlamış aldıgı ilaç NBA'de yasaklı ilaçlar listesinde oldugu için ceza almış diye hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • Erdoğan cumhurbaşkanıyken ve o sarayda oturuyorken başımıza gelebilecek en mantıklı şeylerden bir tanesi..

0|0
    0|0
  • Türkiyede sıradan bir olay

0|1
    0|0
  • çünkü iktidar yandaşı tayyipçi

0|0
    0|0
  • boşver et birader vardır siyasi olayı.

0|0
    0|0
  • bura türkiye kardeş ne beklion😅😅😅😅

0|0
    0|0
  • Sadece fetöcüler mi prim yapıyor sanıyorsunuz döööt kılları da böyle primci işte

0|0
    0|0
  • steroid kullanmış hiç bir sporcunun federasyon baskanı olmaması lazım...

0|0
    0|0
  • Siksmen derki
    #çok etik değil
    #aşırı hırsına yenilmiş
    # belkide bilinçli olarak karalamak için verildi
    Sonuç olarak hidayetin başarıları bir doping skandalı ile alaşağı edilemez

0|0
    0|0
  • Doping yapan insanlardan spor yorumcusu teknik direktör oluyorsa Federasyon başkanı neden olmasın.

0|1
    0|0
  • futbolda ismi olan büyük futbolcular futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük belgeleri olmadan antrenörlük yapabiliyorsa buna da şaşırmamak lazım bence

0|0
    0|0
  • Baska adaylik koyan olmamis

0|0
    0|0
  • kullanmayan yok prolarda her spor dslında

0|0
    0|0
  • Olamazki

0|0
    0|0
  • Burası Türkiye

0|0
    0|0
  • Bu ülkede herşey olur

0|0
    0|0
  • Kasten yapılmamış bir doping bence en çok hakedende oydu türk basketbolu için değerli biriydi hep de oyle kalacak !

0|0
    0|0
  • Dopping kastenmi yapilmis? HAYIR
    TBF Baskanligina en yakisan BASKETBOLCU... SPORCU, cok dogru ve yerinde bir karar..

0|0
    0|1
Yükleniyor...