Endeskopi Sonuçları (Yorumlarınız Önemli)

analog26
Arkadaşlar babamın endeskopi sonuclarını aşağı yazıyorum doktor pazartesi günü ailen ile gel demıs kötü bişi olabilirmi bilgilendırme şansınız var mıacaba ?

PREMEDİKASYON : 5 mg midozolam

ÖZOFAGUS : KÖ Bileşke dişlerden itibaren 40cm de gözlendi.Kö Bileşkenin yapısı doğaldı.alt özofagus mukozası hiperemikdi.

MİDE : Kardiya,fundus,korpus,antrum gözlendi.Antrumdan H.pilory için örnek alındı.Mide mukozası ödemliyle, antrum hiperemik izlendi.

DUODENUM : Bulbusda pilor kanalını tıkayan ülsere kitle lezyon izlendi,biopsiler alındı.Postbulber bölge doğal idi.

TANI : Özofajit(Grade 1-2),antral gastrit, bulbusda ülsere kitle lezyon

## TÜM ABDOMEN USG ###

Karaciğerin vertikal uzunluğu midklavüküler hatta 163 mm ölçülçüş olup normalden minimal büyüktür.

Karaciğerin konturları ve parenkim ekopaterni doğaldır.

KC parenkim ekojenitesi minimal yağlanma ile uyumlu diffüz artmıştır.

Karaciğer içerisinde fokal lezyon saptanmamıştır.Hepatik ve portal venöz sistemler normaldir.

Safra kesesi boyutları,lokalizasyonu ve duvar kalınlığı normaldir.Lümen içinde taş ya da polip saptanmamıştır.İntrahepatik safra yolları ve koledokta genişleme saptanmamıştır.

Pankreas ve orta hat yapıları gaz süperpoziyonu nedeniyle değerlendirelememiştir.

Mesene yeterince dolu olmadığı için pelvik inceleme yapılamamıştır.

Intra abdominal ya da pelvik serbest sıvı izlenmemiştir.

Her iki böbrek normal konum ve boyuttadır.Böbrek parankim ekoları normaldir.Böbrek toplayıcı sistemlerinde taş izlenmemiştir.

Böbrek toplayıcı sistemlerinde izlenmemiştir.Böbrek üstü lojlarında yer kaplayan patoloji kaydedilmemiştir.

Dalak konturları,büyüklüğü ve parenkm ekopaterni normaldir.
Endeskopi Sonuçları (Yorumlarınız Önemli)