Eleştirime hak verenler düşüncelerini yazabilir mi?

Şimdi arkadaşlar günümüz zamanında popüler sosyal siteler yaşanan duyguların körelmesine neden oldu. Bundan 6-7 sene önce bu sosyal siteler yoktu. Bu yüzden de çaba vardı emek vardı. Birisini sevdiğiniz zaman gider konuşurdunuz. Takip ederdiniz. ya da ederdik. Şimdi adını öğren ekle. Baktın sohbet samimileşiyor. Hoşlanıyorsanda hemen ordan yaz. Kavgalar sanal ortamdan veya cepten yapılıyor. Sanalda başlıyor ve bir mesajla bitiyor. Samimiyet yokki. Kaç kişi sevgilim benim için emek harcadı aylarca koşturdu. Sokağımda sabahladı der. Erkekler kaç kız için uğraştı. Sevgilin bir telefonun ucunda istediğin zaman ulaşırsın kaç kişi gerçekten özlüyor bugün sevgilisini. Sesine hasret kalıyor. Bu halde olmamıza rağmen yineden güvenimiz eksik en ufak olayda bitiyor herşey. Nerdesin napıyorsun mesajlarını saysak milyonlarca kez yazmışızdır. Bundan 10 sene önce telefon nedir bilmezdik. Güvenmezmiydik peki. Şimdi bakıyorum 3 ayda bitiyor aşklar. Aşklara bakıyorum netten bana yazmış bende ondan hoşlanıyorum vs vs vs. Git konuş duyguların gerçekliğini yaşayın biraz. Sözlerim Şu an 18-23 yaş arası olanlara. Bu net ortamı olduğu sürece hiç birşeyin tadı kalmayacak. Aşkı ilan ederken o gözlerin manasını kimse anlamayacak. O yüzden değerlerimizi yitirmeyelim arkadaşlar.

0|0
2|1

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle katılıyorum, şimdi her şey çok daha hızlı yaşandığından bir çok değerde kıymetini yitirdi. Bunun temel sebebi iletişimin çok gelişip, yaygınlaşması. Ulaşılabilirlik artık çok daha kolay. Bunlar hep bir etmen. Bunun yanında değerlerimizi de yavaş yavaş yitiriyoruz. İnsan ilişkileri çıkar ilişkilerine dönüşmeye başladı. Güç, prestij çok fazla ön planda, buna bağlı olarak para ön plana çıkıyor. Bu da bir çok değeri yok ediyor. Bakın Amerika'da insanlar psikologlara o kadar rağbet ediyorlar ki (konunun biraz dışına çıkıyorum kusuruma bakmayın) çünkü değerlerini yitirmiş durumdalar ve insan ilişkileri yok denecek kadar az, insanlar yalnızlar ve yalnızlıklarını para karşılığı giderdiklerini zannediyorlar. Türkiye'de bu yol üzerinde ve bence ileride psikologlar çok daha fazla rağbet görecek, hatta " yaşam koçu " 'da denilen bir meslek grubu oluştu. Eskiden böyle bir şey yoktu. İnsanlar birbirlerine rahat rahat dertlerini anlatabilirdi. Karşı taraf bu zaman ki kadar art niyet beslemezdi ya da arkasından kuyu kazmazdı. Ama şuan da insanların arasında saçma bir rekabet söz konusu. Bir çok şey para endeksli ve kapitalizminde getirdiği bir sonuç olarak herkesin bir çok borcu var. Sinir stres hayatın her yerine bulaşmış durumda. Bunun sonucunda da insanlar tahammül gücünü yitiriyor. Bu bile sizin söylediğiniz şeye bir etmen. Aman neyse ben bu konuda biraz dertliyimdir.

Yazdığınız şey gerçekten çok güzel umarım yitirmezsiniz.

0|0
    0|0
    • bunu yapmak bizlerin elinde. erkeklerde cesaret kalmadı. kızı hemen sanaldan ekle. sohbete başla. sonra bişeyler ters gittiğinde ayrıl. emek yok ki. hani baba parasıyla alınmış arabanın kıymeti yoktur ya. işte bunun gibi.

• Diyorum ya her şeye erişmek artık çok kolay bunun için en ufak bir şeyde hemen kaçılıyor ki bu beyler içinde hanımlar içinde geçerli

Kızlar Ne Diyor 2

• cok guzel soylemissin aynen katiliyorum sana interneti,sanal ortami,arkasldaslik sitelerini oldum olasi sevmemisimdir keske her sey eskisi gibi olsa telefonsuz facebooksuz bir hayat istiyorum biten iliskilerinde cogu bu siteler yuzunden bitiyor Allah sonumuzu hayir eylesin...

0|1
    0|0
    • şuan bir rüyadan uyansan. herşey yalan olsa. telefon filan olmasa. herşey bir rüya olsa naparsın. hayat nasıl olur.

• benim icin farketmez olmasada olur eskiden nasildisa oyle olur hersey...

• Evet haklısın, içi boşaldı

0|0
    0|0
    • dimi? sen bir tat alıyormusun? ben seni ekleyim. senden hoşlanayım diyeyim. bitti gitti. kabul ettin. mesajlar başlar. ara ara buluşulur. sonra 5 ay sonra bitti.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...