Futbolla ilgili bildiği herşeyi anlatabilecek biri var mı?

kuralları , futbolcu mevkileri , kupalar , ligler , cezalar işte kısaca aklınıza gelen her şeyi anlatır mısınız rica etsem?

Güncellemeler:
1ay 1 kişi sevap kazanmak istemiyor yazıklar olsun ya

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• futbolcu mevkileri kaleci defans var defansın solu sol bek, defansin ortası stoper 2 li stoper sonra defansin sağı sağ bek defasın önünde orta saha oyuncuları var ortası ön lidero olur kanatlar var orta sahanin sağ tarafı sağ kanat sol tarafı sol kanat sonra en ileri uçta gol atan oyuncu forvet vardır bide 10 numara mevkisi olan forvetin arkasında oynar kupalar ise şampiyonluk demektir sezon sonu şampiyon olana verilir ligler her ülkenin ligleri vardır 1. ligi 2. ligi öyle devam eder cezalar ise sarı kart cezası mesela bir oyuncu faul yapar hakem sarı gösterir uyarir o oyuncu bir faul daha yaptı sarı kartlık bir faul yaptı o da 2. sarı karttan kırmızı yı yer ve oyundan atılır sonra kurallar futbol da 2 kale olmak zorundadır sonra bir takımda kaleci olmak zorundadır illaki yeşil saha da oynanacak diye birşey yok plaj futbolu salon futbolu da vardır ama yeşil saha futbol gerçek futboldur İngilizler keşfetmiştir neyse gerçek futbol kuralları örnek verirsek 2 kale olmalı birtakım da 11 oyuncu olmalı 1 kaleci olmak üzere 22 kişi saha da oynar ceza sahası vardır burda ceza olarak penaltı olabilir bir takımın oyuncusu diğer takımın oyuncusu atak yazarken ceza sahasında faul yaparsa hakeme bağlı tabi penaltı göstermesi hafif faulse devam ettirir ama sert faulse penaltıyı verir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• 11-11 oynanıyor. Mevkiler kaleci stoperler bekler kanatlar ortasaha forvet olarak detaylı yazabilirim. Hakem 4-6 değişiyor. Sarı kart kırmızı kart olayı futbolcuların faul sertliğine saha içi durumuna göre veriliyor. 45 dakikadan 2 devre oynanıyor başka soru? (:

1|0
    0|0
    • 1ay

Bana mevkilerin görevlerini anlatır mısın?

• 1ay

Çok teşekkür ederim

• 1ay

Rica ederim (:

• Uzun bir sure bu. Bence öerak ettıklerni sor

1|0
    0|0
    • 1ay

Her şeyi merak ediyorum.. futbolu seviyorum ama anlasam daha çok severim diye düşünüyorum. Detaylar bölümünde örnekleri verdim zaten yardımcı olursan mutlu olurum. Googleden arasam bile takıldığım şey olunca siteye soramıyorum buradan siz daha basit daha anlaşılır anlatırsınız ve sorum olursa cevap verebilirsiniz diye sordum

• 1ay

Geçmiş olsun sorun değil :) en azından insan gibi cevap verdin sorun yok. En iyi görüş seçmek isterdim ama zaten seçtiğim için olmuyor sadece beğendim kusura bakma lütfen :)

• 1ay

Hc skıntı yokk Eİg de neymiş önemli değill. 😊 futbolu sevin sizn gibiler artsın yek temennim bu 😉

• Öyle ha deyince anlatılacak bir mevzu değil. Kuralları bizzat izleyerek görüp öğrenmen lazım. Kimse bize ofsayt şudur, kaleciye geri pas diye anlatmadı, haliyle bol bol maç izlersen zaten mantık kurarak öğrenirsin zor değil. Ama takıldığın özel sorular olursa konu ile ilgili cevaplarım.

0|0
    0|0
  • internetten bak ışte

0|0
    1|0
  • Yandan çıkarsa taç kale srkalarından çıkarsa out veya korner. Karşı takımdan çıktıysa korner kullanılır köşeden, diğer turlu atıcı kaleci yapar ceza sahası içerisinden çokmuş üşendim :(

0|0
    0|0
    • 1ay

Abi karşı cinsiniz hayatınız futbolla ilgili bir şey öğrenmek istiyor yardımcı olmuyorsunuz ileride evlenince eşleriniz maç seyretmenize laf edincede bir şey demeyin.

• 1ay

Tövbe ya herkes mi değişik o zaman futbolla ilgili soruda ne işin var kardeşim 😄

• 1ay

Biliyorum çünkü yardımcı olmak istedim ne var ya allah allah :D izlemekten hoşlanmam dedim ayrıca oynamayı severim mesala

• Google ya da YouTube çok daha sağlıklı olur, sevgiline sor ya da arkadaşlarına, böyle anlaman çok zor olur, BARCELONA tarihine bak futbol orda başlar

0|0
    0|0
  • hepsini anlatmak uzun sürer. 90 dakikadır süresi,45 dk olmak üzere 2 devredir.
    toplamda 22 kişiyle oynanır. şimdilk benden bukadar 😎😎

0|0
    0|0
  • uğraşamam valla :D

0|0
    0|0
  • İsterdim ama vaktim yok.

0|0
    0|0
    • 1ay

Merak ettiklerini listelersin ya da en iyisi arama motorundan bakıp öğrenmek.

• Bu çok uzun bir mevzu yalnız.

0|0
    0|0
    • 1ay

Abi kısa demedim ki yardımcı olacak cevaplasın uzun olduğunu bildiğim için sizden yardım istiyorum zaten

• zor bir gorev

0|0
    0|0
    • 1ay

Layığıyla yerine getirirsen en iyi görüş seçerim boşa gitmez?

• 1ay

Para vermekle alakalı bir şey dil sitenin amacı bu

• 1ay

tamam senin sorunun neydi

• epey uzun

0|0
    0|0
  • üfff :) herşey iyi güzelde şimdi sen ofsaytıda bilmezsin hayır hiç anlatamam :D

0|0
    0|0
  • dinleyecek kadar zamanın olduğunu sanmıyorum D:

0|0
    0|0
  • ne anlatmami istiyosun guzel kiz

0|0
    0|0
    • 1ay

Az önce soru işaretine yavşadın ama sen bilirsin

• 1ay

şu an azmis bir durumdayim ve bu durumdayken bile sana yardim etmek istedim ama sizin gibi bencil ve gereksiz insanlar boyle anlayabiliyor tabi

• Gerçekten çok uzun bir konu öyle üç-beş cümle ile bitmez.
    Her takım 11 oyuncu olmak kaydıyla 22 kişi ile ayakla oynanır. Birisi kalecidir, onun elle tutma farklılığı vardır, diğerleri elle müdahale edemez. Cezalar rakibe müdahale ve elle topa müdahale olmak kaydıyla sarı, kırmızı ve kart gerektirmeyen şekillerde cezalandırılır. Sarı kart uyarı niteliğindedir bir maç esnasında iki kez sarı gören oyuncu oyundan atılır bir hafta oynamama cezası alır. Direk kırmızı gören oyuncu ise en az iki hafta cezalı duruma düşer. Penaltı taç korner vs bunlara girmiyorum hele hele offside kuralına hiç girmiyorum halen daha bizler bile tartışıyoruz. İzlemen ve anlaman için bu kadarı yeterli diye düşünüyorum. Aslında troll olduğu gün gibi ortada ama nasıl oldu da yazdım ben bile şaşırıyorum kafam çok yüksek sanırım. Kafa açmadan soracağın varsa go ahead

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne trolu amk? Ofsaytida abartmayın artık ya rakibin kalesine toptan rakipten daha yakınken sana top gelirse aha bu ofsayt işte

• 1ay

Kafam ayıldı dün gece yüksekti
      Be amuğa goduum evladı madem biliyorsun ne soruyorsun popo lalesi

• 1ay

Angut ofsayt korner falan biliyoz bir sürü ince kurallar var ya

• Sor abim sor, neyi öğrenmek istiyorsan sor bana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben bir tek bundesliga biliyom bir de schweinsteinger 😂

0|0
    0|0