Kişilik ve pisikoloji konusunda.......

ya Arkadaşlar Ben pisikoloji yi kişilik özellikleri felsefe ve edebiyatı çok seviyorum... ama bu konularda bır soru oldugunda kısa yazamıyorum.. karsımdakı Kısının Bu sefer benım Uzun yazımdan rahatsız olup olmadıgını dusunmeye baslıyorum. Kendımı en ıyı sekılde ıfade etmek ıstedıgım ıcın kısa kısa anlatamıyorum.. Kısaca akılda kalıcı cevaplar verebılmenın yolları nelerdir...

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Düzgün bir Türkçe ile ciddi bir sekilde yazılmış mesajları uzunda olsa okuyorum genellikle boş ver uzun olsun düşündüğünü aktarman daha önemli

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bosver ya gene sen uzuun uzuuun yaz ben okuyorum uzun olanlarida onlar daha aciklayici ya da ilginc oluyolar

1|0
    0|0
  • bence sıkıntı karşı tarafta. kendini nasıl anlatabildiğini düşünüyorsan öyle yaz. ok kib bye

0|0
    1|0
  • Bol bol kitap okumalısın kimseyi de takma kendini öyle ifade ediyorsan uzun yazılar yaz

0|0
    0|0
    • zaten kıtap okumayı tavsıye etmek ıcın oyle cevaplar verıyorm kı Kendımı Ifade etmede hıc sıkıntım yok sadece uzun yazıyorum daha cok seyler anlatmak ıstıyorum ama karsınında bundan sıkılabılecegı ıhtımalı benı dusunduruyor..

• ben sıkılmam mesela genelleme yapma her insan farklıdır

• Sıkılanı var sıkılmayanı var genelleme yapmadım.. karsımdakını henuz tanımadıgım ıcın Uzun yazının onu sıkaılecegı ıhtımalını Dusunuyorum sadece yoksa yazmayı Sohbetetmeyı cok sevıyorum

• Bana yaz ben usanmadan sıkılmadan okurum -.- En azından ok tamam denilmesinden iyidir :(

0|0
    0|0
    • vallahı yazarım canın sagolsun senın :D ooo super Kendı kafama gore ınsanlarda var yahu neden daha once sormamısım kı bu soruyu ama nıckın kotu Mutsuzluk ıyı bısey degıl :)

• Mutlulugu Arayıp Bulamayan bırısı ıle konusmstum gecenlerde Sımdı Cok merak edıyorum mutluluk senın kapını çaldımı?

• konular çok derin ondan bence.eksik kalmasından iyidir uzun anlatmak sorun değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Muhtemelen okumuş, eğitimli ve kültürlü birisin. Fakat ülkemizde bildiğin gibi pek fazla kitap okuyan veya felsefeye gönül veren insan yok. Durum böyle olunca, eğer sen ağır, derin psikolojik ve felsefik muhabbetlere girersen ve karşı taraf bu durumdan fazla anlam çıkaramazsa tabi ki bir iletişim kopukluğu ortaya çıkar.

Felsefeden devam edersek; Eflatun, konuşma sanatını, insanların ruhları üzerinde hakimiyet kurmak olarak tanımlar. Tabii ki bunu başarabilmek için önce kendi ruhunuza hakim olmanız gerekir. Bunun içinde karşındaki insanı kendi içinde yüceltmeden, gözünde büyütmeden, özgüvenin yerinde olarak karşındakini sıkmadan muhabbete yön verebilmesin.

Bunun yanında ne kadar komik gelse de, gerek topluluk önünde konuşmak, gerekse de şahsa yönelik konuşmaların için ufak tefek alıştırmalar yapmakta fena fikir değil. Yapılan araştırmalara göre ayna karşısında, veya kendini kameraya kaydederek konuşma egzersizi yapan insanların daha etkili konuşmacı olduklarını, ayrıca hissettikleri streste de büyük ölçü de azalma olduğunu göstermiştir.

Kolay gele ;)

1|1
    0|0
  • Bunu ben de anlamıyorum, bir şiir mısrası söylüyorum hani muhabbetin ortasında boşluk kaldığında masadakilerden bazıları boş gözlerle bazıları ise düşmanca bakıyorlar, belki de bana öyle geliyo. Bu konuları zaten gerçek hayatta oturup konuşabileceğin kişilerin sayısının sınırlı olduğu kanaatindeyim. En azından benim öyle :P

0|0
    0|0
  • anlayan anlar anlamayan çok konuşuyorsun der boşver rahat olduğun kişiye anlat :) pisikoloji felsefe ve edebiyatlada ilgilisin ne takıyorsun rahatsız olup olmadığını rahatsız olan söyler zaten

0|0
    0|0
  • kavramları kullan.ne demek istediğini onlar anlasın.ya da somutlama yap

0|0
    0|0
  • Zevklerimiz ayniymis:) pratikle yavas yavas oturacagina inaniyorum:)

0|0
    0|0
  • Pisikoloji ne la nasıl yazıldığını öğren hele bir

1|0
    0|0
  • Olumlu: Özne + had + been + Fiil (-ing takısı) + Nesne

Olumsuz: Özne + hadn’t (had not) + been + Fiil (-ing takısı) + Nesne

Soru: Had + Özne + been + Fiil (-ing takısı) + Nesne

sanırım böyle bir şey arıyorsun ama yok maalesef...

0|0
    1|0
  • bu yazdığın yazı gibi yazılar yaz :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...