Kafanı nasıl rahatlatıyorsun?

Ben günün kritiğini yapıyorum eve geldikten sonra. Gün içindeki yaşadığım tüm sıkıntılar film şeridi gibi kafamdan geçiyor ve sürekli bunları düşünüyorum. Atıstığım kişiler, yapmam gereken şeyler... Ne yapacağımı düşünüyorum, sürekli stres halindeyim. Ha bir de inanılmaz komplo teorisi üreten bir insanım. Ya şöyle olursa, ya böyle olursa diye. Kafamdan bu düşünceleri nasıl atarım?

Teşekkürler şimdiden cevap verenlere.

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• sen erken yaşlanırsın cancağızım

1|0
    0|0
    • Herkes öyle diyor cannabisim.

• Ya adam bana is yuklemekten hic cekinkiyo yaa.agzima etti essooglu

• Öyleler. Bir de yaptığını beğenmezler. Koşturman boşunadır hep nedense. Bal üretmeyen arısındır.

Erkekler Ne Diyor 7

• Bence hiçbir insan Ben şunu yaparım ben bunu yaparım diyemez.. Cunku Senı Anlayabılmesı Icın ınsanların Senın yasadıklarını ya da benzer bır hayatı yasaması gerekır.. yanı esekten Dusenın halını esekten Dusen Anlar... mesela Ben Bırısıyle tartıstıgım zaman kendı basıma kaldıgımda Aynı Senın gıbı teorıler uretıyorum.. Hanı dıyorum kı eger bana soldan vurursa ben su hareketı yaparım onu Alt ederım dıyorum.. halbukı kavga bıtmıs tartısma bıtmıs.. Bunun Sebebınde Gızlı Kıncılık var dıye dusunuyorum... neden gızlı dersen Normalde esprılı ve neselı bır kısılıgım vardır.. Ama bazen bu kısılıgıme hıc uymayan herketler sergılıyorum. Bır anda parlama asabılık gıbı... pıskolojı ve felsefe Agırlıklı Bırtane kıtabı Alıp Sonuna Kdar Hıc durmadan Okumanı tavsıye ederım sana orada Aklındakı Anlamsız Sorulara ansızın yanıt bulabılırsın.. bence Senın bu durumun gecmısınde ve kucuklugunde yasadıklarına baglıdır.. beyınde bılıncaltı denılen Bır Yer vardır.. Ornek vermem gerekırse hanı bısey yaparsın Sonrada dersın kı '' aaa ben bu anı daha once yasamısmıydım '' dersın Bunu sana bılınc Altı yaptırıyor.. Aynı bılıncaltı senın yasadıklarını ve unuttuklarını alıp kaydedıyor ve ummadıgın yerde karsına cıkartıyor... Bılıncaltına dur dıyemezsın bu ımkansız bırseydır. Ama Onu yavaslatmak onunla ılgılı Bılgılenmekten gecer... Bu tur durumlarda Uzun uzun Sohbet etmek Bu konular hakkında Muhabbet etmek en guzel yolllardan bırısıdır.. Bu yuzden pısıkologlar vardır.. Ama herhangı bır ınsan bıle bazen pıskologun yapamadıgını yapabılır... Burada daha fazla uzun yazarsam Senı sıkabılırım O yuzden ozetle Kıtaplara onem ver Insanlarla Sohbet et Hıc merak etmedıgın bırseyı arastır.. '' aaa bu boylemıymısss '' dıyebılecegın konuları arastır.. Mesela benı en cok rahatlatanlardan bırısı Dunya,uydu,yıldızlar,güneş sistemi gibi şeyler.. (hıc kısa yazamıyorum) Hayatında basarılar Dılerım :)

1|0
    0|0
    • Sağolasın. Okumaya kalksam yığınla beni bekleyen şey var zaten. Düşünmekten onları da bir kenara bıraktım.

• Bingo! Ne yapmak lazım?

• Kendı Dusunduklerıne degılde cevreye bıraz daha fazla onem vermelısın.. Hatta kendım ıcınde soyluyorum vermelıyız.. Sosyal yasantımızı daha kalıtelı bır hale donusturmelıyız.. mesela bır konser cok seyı degıstırebılıyor bazen..

• "iş yaşamının aslında hayatınızın bir parçası olmadığını, yaşantınızı sürdürebilmek için, belirli zaman dilimleri arasında zorunlu olarak gerçekleştirilen bir eylem olduğunu ve gerçek hayatınızın aslında bu zaman dilimleri dışında" başladığını düşünebilirsiniz.

2|0
    0|0
  • valla ben akşam geliyorum.yemek falan sora müziği takıp sokaklarda yürüyorum..oturup biyerde çay içerim..1 milyoncularda enteresan şeyler görüp alırım sora otele ya da eve gelmeden çöpe atarım..güzel oluyo..

1|0
    0|0
  • Rahatlatmaya gerek görmüyorum gerçekten.

Gün içinde yaşananları gün içine kilitler yeni bir sayfa açarım.

Ne unuturum ne yaşanmamış sayarım sadece o günün kritiğini o gün yapmam.

Sana da tavsiye ediyorum.

1|0
    0|0
    • Sen akıllı adamsın herdaim. Erteliyor musun? Peki adamın tekiyle tartıştın diyelim. O adama ertesi gün nasıl davranıyorsun?

• Yılların tecrübelisi değilim, ufacık şeyi de takıntı ediyorum bu yüzden. Alışırım zamanla.

Estağfrullah, öyle bir şey demedim. Çok haklısın düşünmekten yaşamaya zaman kalmıyor.

• Takıntı edip zararını görmeden zaten tecrübe edemezsin.

Normal ve sağlıklı olan bir süreçtesin.

• Ben o duruma geldimmi odada hafif bir müzik açarım balkona çıkar 1 tek atarım bir sigara genelde aklım tertemiz olur.Rahatlatıyor insanı.

1|0
    0|0
  • bilişsel çelişki yaratan durumlardan kurtulmak için onları en başından yok sayma metodunu kullanırım. diğer türlü birikir, boşaltman daha zor olur. kısacası sal gitsin hayat tarzı.

1|0
    0|0
  • Kutup ayıları da çok yalnız :((

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Benim kafam normalde cok rahat ama 3 gündür o kadar sey düsünüyorumki yeni kariyer planlarim var ilk isimi aldim heycandan uyuyamiyorum :)

1|0
    0|0
  • bi remeron içerim.

1|0
    0|0
  • anammm. ben senin kadar düşünsem üşütürdüm çoktan. bana bile çok takıntılısın diyolar. düşünmemeye çalışıyorum. seni üzen,mutsuz olmana sebep olan olayları,kişileri arkanda bırakmak en iyisi. hiç yaşanmamış saymaktan başka yol yok. gündelik yaşamda da zaten sürekli sinirlendiren tipler olacaktır. amaann senle mi uğraşcam deyip geçmek lazım. öyle yapmaya çalışcam ben de artık başka yol yok. yoksa olan bana oluyo,milletin hayatı gül bahçesi mınagoin.

1|0
    0|0
    • Geridekiler sıkmıyor beni cancağızım. Rutindeki yaratıklara sıkılıyorum.

• soran benim işimi bilse allahıma şükür namazı kılar:)

• yarın çağırdılar bakalım:)

• pasiflora içerek

1|0
    0|0
    • Onu duydum. Zararı olmuyor mu? Reçetesiz alabilir miyim bir de?

• yeşil reçeteli değil zanax gibi o yüzden ağır da değil sadece uyku getiriyor sürekli kullanmıyorum

sanırım reçetesiz alınıyor benimkini doktor yazmıştı

• kitap,makale okuyarak..

1|0
    0|0
Yükleniyor...