Evlenecek durumda değilim ne yapmalıyım?

arkadaşlar ben flört olaylarına karşıyım. hem dinimizce haram hemde bu kadar gezip tozduktan sonra iki tarafında birbirinden bıkacağı görüşündeyim.

ancak gel gelelim ki aşık oldum bir kere. 2 yıldır seviyorum ve inanın bırakın konuşmayı yüzüne dahi bakamıyorum. aşkımın gerçekliğinden eminim. çünkü onun sevgisi beni Allaha yaklaştırdı. onun vesilesiyle namaza başladım. daha iyi bir insan oldum.

ama daha 18 yaşındayız. önümüzde uzun yıllar var. şu an evlenebilecek vasıflara sahip olsak hiç durmam söylerim ona onu sevdiğimi. eğer şimdi söylersem uzun yıllar günaha girmekten korkuyorum. bu kadar uzun bir flört sonunda da ya mutlu bir evlilik olmazsa.(yada hiç olmzsa)

sizce ben sevdiğimi söyleyeyim mi?(ikimizde sadece sevdiğimizi bilelim. gezip tozma olmasın. bunun bir günahı olur mu?)

yoksa Allah en iyisini bilir olacağı varsa 10 yıl sonrada bizi rast getirir yine olur mu diyim?

ya da hazır leylamı bulmuşken Mevla aşkı yolunda ilerliyim mi?

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• helal olsun sana be yaşın küçük değil evlenin derim ...

1|2
    0|0
    • sadece yaş değil daha üniversite var iş var yani önümüzde nerden baksan bir 5 yıl var.

Erkekler Ne Diyor 10

• Daah 18 siniz. tam olarak duygular oturmamış biraz daha büyüyün de o zaman konusalım

0|1
    1|0
  • şimdi biz ne söylesek bu sefer biz günaha gircez gibi hissediyorum ama neyse söyliyim 10 yıl sonra karşına evli mutlu çocuklu olarak da çıkabilir her ihtimal var belki sana saygı duyucak ve böyle devam ettirceksiniz sadece konuşarak karşı tarafın seni sevdiğini hissediyorsan sen söylemeden o gelir sana söyler zaten kızların söylemesine karşıyım bir kız bana beni sevdiğini söylediğinde otomatik olarak soğruyorum bence gelip sana söylüyorsa bir şans var

link

0|1
    0|0
  • hayırlısı be gülüm sıkıntı etme bu kadar.

0|1
    1|0
  • Erkeğin yaşı da mı 18 ?

Yaklaşımın güzel, bu şekilde devam etmelisin. Her ikinizde yaşadığınız duygulardan eminsiniz zaten.. Hayırlısı olsun.

0|1
    0|0
  • sen bence o çocuğu yakma zihnyete bak yahu

1|0
    1|1
  • aşkın günahı olurmu bence çok saçma bişi tabiki sevdigine sevdigini söliceksin heleki gerçek aşksa hiç kaçırma başkasınada bırakma... ama evlenme için çookk erken bekle !

0|0
    0|0
  • maddi imkanınız yerindeyse ki olmasa bile birbirinizi yeterince tanıyorsanız ailelerde olumlu bakarsa bir söz nişan kesersiniz. maddi imkanınız yoksa bile ona göre hareket edersiniz.

0|1
    0|0
  • afferin bacı sende bizdensin hep böyle kal senin gibi namuslu şerefli aile kızları çok az bu zamanda.

0|0
    0|0
  • evlenmek dinin yarısıdır

bir kişiyle umuma açık yerlerde buluşmanın

dini açıdan bir mahsuru yoktur

seni seviorum demek zinaya girmez

fakat konuşmalarda ileri gitmek girer

önünüze bir fırsat gelmiş bunu öylemi böylemi

deyip evham yaparak hem gıybet yapmış olursunuz

hemde karşınızdakini kırıp başka veballere girebilirsiniz

akıllı insanların evliliğinden doğacak ihlaslı nesillere

dine kendini vermiş olandan daha çok ihtiyacı var bu ülkenin

0|1
    0|0
  • Bu işler planla programla olmuyor.Ben de çok plan yapmıştım hepsi bitti gitti.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Aklım almıyor yok almıyor. iki insanın bak iki insanın kız erkek fark etmez. birbirlerini sevmesi, bir oturup sohbet etmeleri..yürümeleri gezmeleri nasıl günah olsun ? sevgili olmak neden günah olsun? hayrınaysa olacaktır evlilik. ama denemek lazım. tanımak lazım... neden günah olsun emin ol yaradan şahane bir varlık ve emin ol bu günah olamaz!

0|0
    1|0
    • Aralarında evlilik caiz olan bir erkekle bayanın; dost hayatı yaşamaları, dedikoduya mahal verecek şekilde baş başa kalmaları, birbirlerine sarılmaları, el ele tutuşmaları gibi İslam'ın onaylamadığı davranışlardan uzak durmaları gerekir.

Evlenmek isteyen kadın ve erkeğin, birbirlerini görüp beğenmeleri, kendi irade ve istekleriyle evlenmeye karar vermeleri dinimizin tavsiye ettiği bir husustur.

• ayet ve hadis hakkında fantaziye bak demen çok yanlış.

• kızım bunlar hurafe bende bir sitede birşeyler yazarım altınada hadis derim. neyse sana bir tavsiyem, bence sen evden bir yere çıkma yanlışlıkla bir adama bakar gözün cayır cayır yanarsın sonra :(

• Aşk kolay bulunmuyor bulmuşken peşini bırakma, zaten 2-3 yılda bıkacaksan birinden hiç evlenme onunla..

0|0
    0|0
    • ben ondan bir ömür bıkmam ama araya haram girdimi aşk yerini geçici zevklere bırakıyor

• dediğin şey kısa bir süre için doğru. evet evlilik amaçlı görüşmenin bir haramı yok. ama evliliğe çok uzun yıllar var bu sırada nefsime hakim olamamaktan korkuyorum.

• O kadar yıl seni bekleyeceğini sanmıyorum. Umarım pişman olmazsın..

Yükleniyor...