Bana fitness konusunda bilgi verebilecek biri? Lütfen yardım edin?

Klasik ama, zayıf arkadaşlarımın yanında ben de öyle gözükmek istiyorum. Burada belediyenin kompleksi var haftada 1 yüzmeye başladım ve fitnessa da yazılacağım ama her şey haftada 1 kez gitme hakkın var. Abur cuburu kesemiyorum. Gerçekten çok istiyorum fit gözükmeyi, 165 civarı ve 56 kiloyum. Ne kadar sürede ne yapmalıyım?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Haftada bir kez ile olmaz o iş, abur cuburu kesmeden ise hiç olmaz.

Öncelikle canın devamlı tatlı istiyorsa, abur cuburdan uzak duramıyorsan muhtemelen uzun vadeli yüksek oranda karbonhidrat tüketimine bağlı olan bir metabolik sorunun olabilir. (insülin direnci vs.) Bunun için öncelikle bir endokrinoloji uzmanına görünmeni öneririm.

İkincisi fit bir vücut için birkaç temel şart vardır. Haftada bir ile hiç bir sonuç alamazsın. Haftada 4-5 falan yapman lazım onu. Ayrıca beslenmeni düzenlemen lazım, basit şekerlerden uzak dur. Çiğ sebze (salata vs.) eksik etmeden normal beslen, bu arada günlük olarak bol miktarda protein almayı ihmal etme. Yağı ise sakın kesme, uzun vadede bedelini çok ağır ödersin. Bir de bol miktarda enerjiye ihtiyacın olacak, az yiyerek zayıflamaya çalışma ki kilo verebilesin.(isteyene uzun uzun sebebini anlatırım) Uykunu da iyi al ki egzersiz sonrası vücut kendini onarabilsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• abur cuburu kesmezsen bişey olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• önce kilo vermek sabır işi vücut yapına ve metabolizmana göre bir egzersiz ayarlamalısın aburcubur ile aranı kesmen lazım hele hele yağlı atıştırmalıklarla yani yağı hayatından %90 oranda at sonra sürekli olarak spor yap fit bir vücuda sahip olmanın %70 i beslenme %25 i spor %5 i de uykudur daha detaylı bir anlatım istiyorsan özelden yaz yardımcı olurum

0|0
    0|0
  • Hafta da bir ile bir şey olmaz. Gidaya cok dikkat etmen gerek ben gobekli biri olarak soyluyorum ama bodye gitmisligim vardi. Oyle kolay değil yani

0|0
    0|0
  • bak bana senin sirrin bende😁😁

0|0
    0|0
  • Fit olmak ağırlık çalışmakla olur

0|0
    0|0
  • düzenli yürü bina merdivenleri çıkıp in evde bir odadan digerine sag bacağın diz kapagı yere degecek şekilde kır diger düz sonra digerini böyle adım ata ata tabi anlatamadım tam :D bunları yap şimdilik kalça ve bacak için

0|0
    0|0
  • herşeye haftada 1 bu ne saçmalık :D fitnessa haftada 1 kere gitmişsin gitmemişsin ne değişir amelelikten başka birşey değil

0|0
    0|0
  • en az 4 gün haftada

0|0
    0|0
  • özele yaz anlatıyım biraz

0|0
    0|0
  • Cardio yap, beslenme düzeni oluştur.

0|0
    0|0
  • Ip atla kesin zayiflarsin yüz bide ama 2gund yap bir gün ara ver derim