Eczacıbaşı kadın voleybol takımı dünya şampiyonu oldu. Bu büyük başarı neden yeterli ilgiyi görmüyor?

Futbolda bir takımımız Avrupa'da sıradan bir galibiyet bile alsa günlerce konuşulur, bir gün bir şampiyonluk gelse insanlar günlerce sokaklarda kutlarlar. Eczacıbaşı kadın voleybol takımı dünya şampiyonu oldu konuşan yok!Bu büyük başarı sizce neden yeterli ilgiyi görmüyor?

7|1
47|75

En İyi Kız Görüşü

• Birincisi futbol temelli bir ülkeyiz diğer spor dallarını yok saymakta üzerimize yok. İkincisi ataerkil bir toplumuz yani kadın ne yaparsa yapsın hangi başarıya imza atarsa atsın her daim geri planda kalmaya mahkumdur. Bir iki gün konuşulur üçüncü gün adının esamesi bile kalmaz.

2|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Evet çok sevindim ama sahada libero hariç Türk oyuncu olmamasından dolayı içim buruktu son sette skor 10 10 iken demir ladymiz efsaneliğini gösterdi ve maçı lehimize çevirdi. Artık Barboliniye selam olsun Türk oyuncuların da ne kadar iyi birer yıldız olduğunu anlamıştır umarım

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 46

• Helal olsun bence yeterli ilgiyi görmüyorlar

0|0
    0|0
  • Tebrik ederiz

0|0
    0|0
  • Normalde takip ederdim ben bile izlemedim çok ilginç gerçekten yeteri kadar ilgi görmüyor

1|1
    0|0
  • Biz izledik kazanıncada tepindik ama takımdaki isimleri bilmiyoruz tanımıyoruz vence raklam azlıgından,

0|0
    0|0
  • bak bende yeni öğrenenlerdenim... konu futbol değilse spor olmasının anlamı yoktur bizim ülkede. kendi çaplarında spor gibi bişeyler yapıyorlar gibi görülüyor...

0|0
    0|0
  • Bu çok güzel bir haber. Yeterli ilgiyi görmemesinin ülkede ki çoğu insanın bundan haberdar olmaması ve de voleybola spor gözü ile bakamayacak kadar cahil olması. :/

1|0
    0|0
  • Futbol dan baska bisey düşünmüyorlar çünkü

3|0
    0|0
    • 1ay

Yav bırak allasen, Dünya'nın hangi ülkesinde geniş kitleler oturup her hafta voleybol maçı izliyor? Voleybol seyirciye hitap edebilen bir spor değil. Kimse de izlemiyor o yüzden.

• Futbol diğer sporlara göre çok abartiliyor ya

0|0
    0|0
  • Helal be kizlar! Gururumuz

1|0
    0|0
  • aferin kızlara. erkek futbol takımı olsaydı böyle mi olurdu!

0|0
    0|0
  • Helal olsun kızlarımıza, başarılar kolay kazanılmıyor. Malesef tek branş sanki futbolmuş gibi algılanıyor. Bunlar medyanın suçu, önemli gelişmeleri daha çok ön plana çıkarmaları gerekiyor. Bizim bu tür başarılara çok ihtiyacımız var.

0|0
    0|0
  • Tebrik ediyorum...
    Türk kadınlarımız her dalda başarılı 👏👏

0|2
    0|0
  • Oha cidden mi😮 hiç haberim yoktu. kimseden de duymadım. Harika.

0|0
    0|0
  • valla o kadar azmis ki ilgi ben simdi ogrendim helal dedim suprr hattaaaa

1|0
    0|0
  • Onu birak 2 turk takimi derece ypti vakigta 3. oldu

0|1
    0|0
  • Tabrikler ne diyim

0|0
    0|0
  • turkiye de bu sporlar ilgi cekmiyor da ondan

0|0
    0|0
  • Helal olsun , filenin sultanlarına 👏👏👏

0|0
    0|0
  • futbol olsa böyle olmuyor ama iş voleybol basketbol olunca ilgi ve tebrik sıfır.

2|0
    0|1
  • utandım şu an bende bilmiyordum... haklısın

0|0
    0|0
  • Kadınlar kazandı çünkü bu ülkedeki eril zihniyeti sarsar

0|1
    0|1
    • 1ay

Sorun kadın erkek değil bence. 2 sebebi olabilir 1- Büyük bir takımın voleybol kolu olmaması örneğin galatasarayın voleybol takımı olmaması gibi. 2-Bahsedilen sporun voleybol olması futbol basketbol gibi çok tağbet görmemezi. Eczacıbaşı erkek takımı şampiyon olsaydı bile yine gösterilen ilgi bu seviyede olacaktı diye tahmin ediyorum.

• 1ay

Dediğin gibi sosyalizazyon süreci toplumdaki cinslere bu rolleri yüklemiştir. Futbol nasıl erkek oyunu olarak görülmesi yanlışsa voleybolun kadın oyunu olarak görülmesi de yanlıştır. Bu duruma gelinmesinde kadının da erkeğin de suçudur.

• 1ay

malesef ki öyle

• Kadın isterse başaramayacağı şey yok

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum

0|0
    0|0
  • En önemli gelişmeler ne zaman ilgi gördü ki

0|0
    0|0
  • erkek egemen kültür işte naparsın

0|0
    0|0
  • Ben gurur duydum gerçekten ama ülkemizde sporu futboldan ibaret sanan bir kesim var ne yazık ki

0|0
    0|0
  • ülke de fotboldan başka spor yok 😂 hayır erkek vokeybola baksa bayanlar hemen kızıyo 😄

1|1
    0|0
  • Helal olsunnn

0|0
    0|0
  • Dün izledim çok güzeldi voleybol kızlara çok yakışıyor

0|0
    0|0
  • Bir Fenerbahçe spor kulübü gibi değil de ondan.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    16

Erkekler Ne Diyor 74

• artık hiçbir şey eskisi gibi değil ve olmayacak.
    keyif aldığımız ne varsa yaşamın koşuşturmaları içinde kaybolup gidiyor.
    hep bir şeylerle MUCADELE ediyor bulduğumuz için kendimizi, bu tür ülke başarıları içten sevinçlere değil, şöyle bir gülümsemeye neden oluyor bu yüzden.

0|0
    0|0
  • Ahmet Örken gençler Avrupa pist şampiyonu olmuştu 2011 senesinde. Bisiklet adına ülkede böyle bir başları daha yok. Türkiye'de kim adını duymuş acaba çok merak ediyorum. Geçtiğimiz sene kendilerine destek verilmediği için şampiyonlara hazırlık sürecinde kendi ceplerinden para vererek kampa çıktılar. Rte bu adamlar için cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda övgüyle bahsedip verdikleri destekten falan bahsetti kendi kulaklarımla canlı dinledim. Öyle güzelde sallıyor li aklınız almaz. Uzun lafın kısası bizde sanata ve sporcuya önem. destek saygı hiçbir şey yok

0|0
    0|0
  • Çünkü Dünya'nın hiçbir yerinde voleybol gibi dandik bir sporu geniş kitleler umursamıyor.

Futbol ise Dünya'nın en geniş kitlelere hitap eden sporu.

0|0
    0|0
    • 1ay

Geçen sene Şampiyonlar Ligi'ni alanı da biliyor insanlar, geçen sene voleybolda kim şampiyon oldu bilen var mı?

• buna birazda kadınların ilgi göstermesi lazım futbola erkekler ilgi gösteriyorda noluyor sokaklara çıkıp kutlanmalı böyle olsa medyada arkasında olur ve konuşulur voleybol pek tınlanmıyor medyada biraz poh pohlasa belki aleyna tilki kadar konuşulacak mı acaba yazık...

1|0
    0|0
  • Futbolla voleybolu karşılaştırmak biraz abes olmuş.. Futbol başka bir dünyadır.. voleybol iyi tamam hoş da, futboldaki muhteşem bir gol, bir dripling, bir şut, bir kurtarış görselliği yok.. dar bir alanda olan çok sayılı müsabaka diyelim.. bu yüzden tüm dünyada genellikle "Futbol" her zaman birinci sıradadır..

0|1
    0|0
  • her insan farklı sporlarla ilgileniyor. kimseyi futbolla neden iilgileniyonuz da voleybolla ilgilenmiyorsunuz veya güreşle ilgileniyonuz da tekvandoyla ilgilenmiyorsunuz diye yargılayamazsınız. büyük başarı kimine göre büyüktür ve yeterli ilgiyi görmesi gerektiğini savunur kimine göre ise ha öyle miymiş tir. mesela benim ilgilendiğim bir spordur tenis. türkiye de kaç kişi 2016 olimpiyatlarında çağla büyükakçay'ın bizi temsil etme başarısı gösterdiğini biliyor? çok az. ama kimseyi bu yüzden yargılayamam. kimse tenisi sevmek zorunda değil

0|0
    0|0
  • Sebebi belli değilmi... Ülkemde ne yazıkki Fotbol (Soccer) dan başka bir spora önem ve değer verilmiyor... Daha yeni yeni Basketbola gereken değer verilmeye başlanmışken Eczacıbaşı nın Dünya Şampiyonu olması umurunda olmaz voleybolla futbol dan başka diğer spor dallarıyla ilgilenmeyenlerin...

0|0
    0|0
  • sabah izliyordum. ruhsuz bir ortam, ruhsuz bir spiker anlatımı. dedim herhalde tırt maç. halbüsü finalmiş

0|0
    0|0
  • haberim dahi yoktu. kendimden utandım. ülkem adına çok sevindim. dünya şampiyonu olmak her yiğidin harcı değil hele de sporda başarısı olmadığı düşünülen kadınların. helal olsun

0|0
    0|0
  • Ya heryerde ilgi aynı yani bencd ilgi var normal tabiki futbol basket kadar duyurulmuyor ama bu heryerde böyle.

0|0
    0|0
  • voleybol oldugu ıcındır kanks

0|0
    0|0
  • Türkiye de ilgilenilen tek branş futbol. O yüzden..

0|0
    0|0
  • TÜRKİYE=FUTBOL Spor=Futbol
    onun dışında ki sporlar spor olarak bakılmıyor bundan dolayı ne yazıktır ki bu başarıyı duymamız mümkün

0|0
    0|0
    • 1ay

o kadar futbola yaptıkları yatırım bir işe yarasa bari... Dünya kupalarına bile gidemiyolar hahaha

• bize ne oğlum bundan adam akşam eve ekmek getirebilecek mi onun derdin de sen gelmiş eczacıbaşı bilmem ne

1|1
    0|0
  • Ust uste 2 kere kazanan tek takim helal olsun zor gercekten.

0|0
    0|0
  • Sorun kadın erkek değil bence. 2 sebebi olabilir 1- Büyük bir takımın voleybol kolu olmaması örneğin galatasarayın voleybol takımı olmaması gibi. 2-Bahsedilen sporun voleybol olması futbol basketbol gibi çok tağbet görmemezi. Eczacıbaşı erkek takımı şampiyon olsaydı bile yine gösterilen ilgi bu seviyede olacaktı diye tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • Her ülkede fazla onem verilen spor dallari oluyor iste. İngilterede ornegin baskete onem vermezler. Turkiyede de futbol on planda. Kızlarımıza helal olsun ayrica.

0|0
    0|0
  • Çünkü voleybolcuların başları açık :) kapalı olsa heryerde resimlerini görürdük.

2|0
    0|0
  • ya bende tv yi açınca gördüm bunlar geçen sene avrupa şampiyonumu oldularki o maça çıktılar ben unutmuşum demek

0|0
    0|0
    • 1ay

aynen öyle oldu 2015-2016 şampiyonlar ligi şampiyonu oldu avrupada eczacıbaşıyla beraber vakıfbankta katıldı 3. oldu onlarda yalnız eczacıbaşı çok sağlam oyuncular almış bakalım...

• 1ay

@POYRAZ_32 desene bu sene bizim işimiz zor üç yabancı ile oynayacakmışız

• 1ay

@buğra34ist bu 3 yabancı kuralı geçen yılda vardı ondan önceki yılda avrupa maçlarında yabancı sınırlaması yok ama türkiye liginde 3 tane yabancı oyuncu oynatabiliyorsun bu da hocanın seçimine bağlı 3 tanesi tribünde kalacak ama asıl hedef zaten avrupa şampiyonluğu olduğu için orada başarı kazanmak için yabancı oyuncu daha fazla oluyor türkiye ligini zaten havada karada götürüyorlar eczacıbaşıda-vakıfbankta yenebilecek pek takım türkiye liginde bunları ancak birbirlerini yenebilirler.

• Üst üste olması güzel.

0|0
    0|0
  • Hödüklükten

0|0
    0|0
  • futbolla bile ilgilenmiyorm ki voleybolla ilgileneyim ama yine de tebrik ederim dunya sanpiyonu olmak gurur verici bir durum hepsine ayri ayri helal olsun gercktn

0|0
    0|0
  • kadınların yaptığı spor dallarında tek voleybol'u seviyorum. nedense voleybol oynayan kızlar başka güzel geliyor bana. voleybol kadınlarda zaten biz 1. numarayız

0|0
    0|0
  • voleybol kimsenin umrunda değil çünkü

1|0
    0|0
  • Neddn biliyormusun çünkü Türkiyenin medyası kendi etik değerlerine ilgi göstermediği için yoksaa kendini türk hisseden herkes bu duyguyu gururu yaşar. Kahrolsun Medyaaa dıyorum.

0|0
    0|0
  • gayet basit ülke de yaygın olan spor dalı futbol ve son yıllarda basketbol ama futbol bam başkadır hiç bir zaman futbolun ilgisi bitmez

0|0
    0|0
  • Kardeşim voleybol sıkıcı bence o yüzden ilgi alanıma girmez plaj voleybolu olsa neyse

0|0
    0|0
  • Aynen ben bunu burda öğrendim bilmiyordum basin futbolla ilgili bir mac kazanilsa , hakem eleştirilse , sakatlik olsa gunler ce konusuluyor ancak dünya sampiyonu olan, Turkiye yi gururlandiran eczacibasi kadin voleybol takimimiz hiç konusulmuyor

0|0
    0|0
  • Eczacıbaşı diye isim mi olur mk ajdhajahaaja

0|0
    0|0
  • Voleybolu kim umursuyor ki

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    44
Yükleniyor...