Ofsaytı anlatır mısınız?

Ofsaytı dalga geçmeden ADAM gibi anlatabilir mi birisi? Benim bildiğim rakibin kale çizgisine toptan ve rakipten daha yakınsan bu ofsayt oluyor. Ama anlaşılan sadece bu değil detaylarıyla anlatabilir mi birisi lütfen?

Güncellemeler:
1ay Rakibin kalesine toptan veya rakipten daha yakınken bana top gelirse bu ofsayt oluyor. Bunu anladım.

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• bir örnek ile..
    bana pas atıldığı sırada.. rakip kale ile benim aramda 2 tane rakip oyuncu olmalı.
    detayları var.

top benden öndeyse ofside olmaz.
    ben kendi alanımdaysam ofside olmaz.
    topa müdahale edemediğim uzuvlarım ofside olmaz. (el, kol)

vesaire vesaire

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hücum yapan takımın pozisyon içerisindeki herhangi bir oyuncusunun, pas atıldığı sırada kale çizgisinden savunma yapan takımın 2 oyuncusundan daha geride "olmaması" durumudur.

1|0
    0|0
    • 1ay

Basitçe anlatacak olursak rakibin ceza sahasına rakipten , toptan daha yakın olmamam gerekiyor ceza sahasına rakipten daha yakınken bana top gelirse ofsayt oluyor?

• 1ay

evet

• 15gün

Eig için teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 11

• Aslında tamda anlattığin gibi. Takım arkadaşın sana pas attığında kale çizgisine rakip oyunculardan daha yakından ofsayt olur. Bazen top direğe, adama felan çarpar yine sana doğru geldiğinde aynı durum varsa yine ofsayttir.

1|0
    0|0
    • 1ay

Çok teşekkürler peki cm falan hesaplanıyor o neden?

• şimdi şöyle anlatayım
    rakiplerinin hepsini geçmişsin karşı tarafın kalecisinin yanında duruyon
    o halde sana top gelirse bu ofsayt olur
    en kolayı bu şimdi

1|0
    0|0
    • 1ay

Cm falan hesapliyorlar o neden oluyor? Ben zaten doğru biliyormusum yani?

• 1ay

Anladım çok teşekkürler

• 1ay

rica ederim

• Rakip yarı sahada, rakip kaleci ile arasında rakip oyuncu bulunmuyoken topla buluşulması.

1|0
    0|0
  • http://hizliresim.com/mE0LD1 Bu resimde pas atilirken top ayaktan çıktığı anda topun geldiği futbolcu rakip defansın gerisinde. Bu nedenle ofsayt değil! http://hizliresim.com/LQj35j , Bu resimde pas atilan futbolcu rakip defansın ilerisinde, kaleye daha yakın. Bu nedenle ofsayt! Farzadelim ki rakip futbolcu hiç yok ve 2 kişi gole gidiyorsunuz. pas verdiğiniz futbolcu topun gerisinde olmak zorundadır. Eğer bu paslaşmayi kendi yari sahanızda iken yine kendi yarı sahanızdaki futbolcuyla yaparsanız rakip defansın ilerisinde olsa bile Ofsayt olmaz. Ofsayt rakip yarı sahada olur.

0|0
    0|0
  • Birebir anlatabilirim ancak yanımda olman lazım.

0|0
    0|0
  • En basit açıklama :ofsayt var , gol yok...

0|0
    0|0
    • 1ay

O zaman bu akşamki maçı Trabzon nasıl kazandı?

• 1ay

valla herkesin yendiği trabzona galatasaray nasıl 1 golle yenildi önce onu sormak lazım...

• Kisaca Burak yılmaz

0|1
    0|0
  • Ofsayt futbolcunun kendine yakisan hareketleri yapmasidir. Mesela Lens cok hizli teknik ve ofsayt bir oyuncudur.

0|0
    0|0
  • Ofsayt kalecinin kaleyi terketmesiyke olur

0|0
    0|0
  • ofsayt top bendeyken benm adamımın seni geçmemesi en kolayı :D

0|0
    0|0
  • rakip takım defans oyuncuları arkasındaysan top arkandan sana gelirse ofsayt

0|0
    0|0
    • 1ay

Ceza sahasına herkesten yakın değilsem değil mi?

• 1ay

istersen ceza sahası içinde ol rakip takımın arkasında sana top gelirse ofsayt olur

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...