Babama böbreğimi verip, onu diyalizden kurtarmak istiyorum :(

babam yaklaşık 3 senedir diyalize giriyor. Böbreklerinin ikiside çalışmıyor arkdaşlar. kanlarımız herşeyimiz uyuyor yani şimdi gitsem 18 yaş üstü olduğum içn alırlar. Yalnız babam gelecegin var deyip duruyor. Ama ben onu o halde görünce artık dayanamıyorum üstelik babam daha genç. 40 yaşında.

Siz olsaydınız babanıza böbreğinizi bağışlarmıydınız yoksa kendi geleceğinizi mi düşünürdünüz ? .

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım merhaba,

Bunu düşünüyor olman bile gereksiz... Bence derhal gidip nakil işlemlerine başlamalısın...

Çünkü sağlıklı bir insan tek böbrekle normal hayatını tamamlayabilir...

1|0
    0|0
    • ben en başında söyledim. Ama babam sürekli geleceğin var deyip durdu. o yuzden uzadı bu kadar. yoksa hiç düşünmeden çıkarıp alsınlar istiyorum Babamdır nihayetinde. Canımdır.

• Bir böbreğin yokluğunu hissetmezsin de peki ya bir babanın yokluğunu?

• çok haklısın. Babam hep yanımda olsunda varsın olmasın geleceğim..

Erkekler Ne Diyor 15

• Bir an bile düşünmem.

1|0
    0|0
    • Aldığın hayatın bir kısmını geri vermişsin, çok mu?

• geçmiş olsun büyük bir vefakarlık örneği veriyorsun hem geleceğinide de bir şey olmayacak inşallah tek böbrekli arkadaşım var normal yaşam sürüyor

1|0
    0|0
  • bağışlardım. bu arada büyük geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • tabiki hiç düşünmeden bağışlardım geleceğin varda babasız bir gelecek ne kadar neyi ifade edecek ki? oldukça gençmiş babanız umarım herşey iyi olur kurtulur

1|0
    0|0
  • Amman kızım hiç tereddüt etme hemen gereken işlemlere başla ve babana böbreğini ver kısa zamanda. Bu babana yapacağın en büyük iyiliktir. Sakın gecikme. Sevgili babana acil şifalar diliyorum. Şifanın adresi de sensin bunu da unutma kızım.

1|0
    0|0
  • çok geçmiş olsun

bende bağışlardım

zaten kötü bir durumu o an gözü görmez insanın

doktorlarda tam bilgilendirme yapar

ama babam için değer derdim

1|0
    0|0
  • Hiç düşünmeden bağışlardım.Geçmişini hayırlı evlat yetiştirmek için adamış bir adam için ben tüm geleceğimi tereddütsüz tehlikeye atardım.

1|0
    0|0
  • konu babamsa eğer uyuyorsa her şeyde tereddütsüz veririm bu arada geçmiş olsun . sonuçta babam

1|0
    0|0
  • 1 dakika bile düşünmem

1|0
    0|0
  • Tabii ki bağışlardım. Baban için gerçekten üzüldüm. Allah acil şifalar versin.

2|0
    0|0
  • bende verirdim diyaliz çok zor..

1|0
    0|0
  • feda ederim böbreğimi ..allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
  • hiç düşünmeeee hemen git ver allah acil şifalara versin..

1|0
    0|0
  • Geçmiş olsun.Peder beye değil böbreği ciğerim feda baba lan verilmez mi bir organın lafımı olur

1|0
    0|0
  • 2 tane var biri verilir. Mahallede ayyaş bir adamı bıçakladılar böbreğinin biri gitti şimdi hala içmeye devam ediyor. Yani sen birini verirsen hayatından olmazsın hayat kazanırsın.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• bağışlardım tabiki.

1|0
    0|0
  • Bağışlardım.

1|0
    0|0
  • Aslında ben olsam verirdim yazıcaktım ama başa gelmeden konuşmak çok kolay şuan diyelim verdin annen şuan baban için endişe ediyo verirsen senin içinde endişe edicek annen içinde çok zor bir durum.Genel olarak zor bir durum zaten evde hastalığın vermiş olduğu bir psikoloji çok zor babamda çok ciddi bir hastalıkla 10 yıla yakın uğraştı şimdi kurtuldu çok şükür o yüzden seni çok iyi anlayabiliyorum.Allah yardımcınız olsun nakil listesine yazıldınızmı.

2|0
    0|0
  • Öncelikle çok çok geçmiş olsun, bir an şifa bulsun.

Ben biraz daha mantıkla yaklaşmak istiyorum duruma. Eğer bu bağış ile babanın şansı olacaksa ve sen fiziksel olarak buna müsaitsen bağışla derim.

Ancak babanın başka sorunları var ise ve bunu yapsan bile etkili olamayacaksa ailene de destek çıkmak için sağlam durman gerektiğini düşünüyorum.

Bu kadar net yazdığım için özür dilerim, duygusuzluk olarak algılamazsın umarım ama hayattan edindiğim tecrübeler doğrultusunda güçlü olmak zorundayız çünkü hayat devam ediyor ve bize düşen sorumluluklar artıyor.

1|0
    0|0
    • ne gibi bir sorun ?

• çok saol arkdşm düşüncelerin için.Allah kmsenn başına vermesin.

• Amin veriyorsa da çözümü de versin..

Dediğim gibi ne zaman istersen yazabilirsin..

Tekrar geçmiş olsun

• Eger doktorlar sorun görmüyorsa insan bir böbreklede yasaya bilir. Kücük kizimdan dolayi biliyorum. Olmama nedenleri eger saglik sorunun yoksa yok gibi geliyor bana.

1|0
    0|0
    • küçük kızınız tek böbreklimi ?

• Biri az calisiyor az calisanda bir dikanma vardi hamilelikte ve biz hamilelikte biliyorduk. Bir böbregi digerinin isinişu ancok sükür yapiyor

• Bağışlardım elbette.

1|0
    0|0
  • öncelikle geçmiş olsun

tek böbrekle hayatının sonuna kadar sağılıklı bir iekilde yaşayanlar var ben olsam babam için verirdim böbreğimi

1|0
    0|0
  • hiç düşünmeden bağışlardım..

1|0
    0|0
  • hiç düşünmeden gider verirdim ben.

1|0
    0|0
  • caramel20 senin sorularına bayılıyorum ya gerçekten çok yerinde olumlu olgun sorular soruyorsun ilgiyle takip ediyorum önce bnu soylemek istedim. babama canım feda hiç düşünmem verirdim tek böbrekle yaşanabilir ama babasız yaşanamaz canım Allah acil şifalar versin.

1|0
    0|0
Yükleniyor...