Neden kitap okumak yerine boş gezmek?

Merhabalar, ben gözlemlediğim bir şeyi paylaşmak istedim sizlerle bakalım siz ne düşünüyorsunuz :)

Ben alışveriş merkezine gittiğim zaman çok dikkatimi çeken bir şey oluyor .. fiyatlar öyle ucuzda değil çoğu kişiler sadece bakıyorlar bütün giyim mağazaları tıkış tıkış ama bir tek mağaza çok sakin oluyor o da kitapçı oluyor nedense yani boş gezmek yerine gidip güzel kitaplar almak kendini geliştirmek isteyen insanlar çok az alacağın birşey yoksa fiyatlar sana uygun değilse ki çoğunlukla öyle oluyor çünkü hep eli boş geziyorlar gidin kendinize güzel bir kitap alın hiçteyse bakış açınız genişler size bir şeyler katar bilinçlenirsiniz hem çok pahalıda değil kitap okumak kadar güzel bir şey war mı ki bilmiyorum her kitap bence insana bir şeyler katıyor bir yol gösteriyor ben böyle düşünüyorum ...

bu konu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz ?

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumak insanın içinde ayrı bir dünya yaratıyor.Ben şahsım için konuşuyorum çok okurum.Ve okurken kendimi sorunlardan,negatif düşüncelerden arınmış hissediyorum.Kitap insana geleceği gösterir,kendini gösterir,hayatı gösterir,beyni gelişir,konuşması düzelir,düşünce tarzı gelişir,olaylara bakış açısı ve sorunları çözme hızı gelişir.Kitabın çok mükemmel katkıları olur insana

1|0
    0|0
    • Aynen bende bunu söylemeye çalışıyorum yani insanın hayata pozitif bakmasını sağlıyor mantıklı zeki bir şekilde düşünmesini sağlıyor çok güzel yorulamışsın :)

• Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 12

• Daha kolay .

1|0
    0|0
  • Katıllıyorum

1|0
    0|0
  • çok haklısın güzel kardeşim

1|0
    0|0
  • katılmamak ne mümkün :) ama işte sürü psikolojisi sanırım bu çoğunluk ne yapıyorsa o daha cazip geliyor adama

1|0
    0|0
  • Kitap fetişizmine karşıyım :)

0|0
    0|0
    • ne alaka ben 24 saat kitap okumalı demiyorum sadece boş gezmek yerine kitap almak bakış açıların genişlemesi güzel birşey bence..

• Dur celallenme hemen. Ben de geyiğine söylüyorum. Ama bunun belgeseli var, akademik makalesi var, gazetesi var, sineması var. Var oğlu var yani. Tek mecranın kitap olmadığını hatırlatmak istedim sadece.

• bende zaten tek maceranın kitap olduğunu söylemiyorum ama boşuna wakit harcamak yerine belki seweceğin bir kitap belkide kendini içinde bulacağın bir kitap almak daha güzel olabilir diyorum..

• okuma alışkanlığımızı biraz geri kalmış sanırım ondan..kitap okuyan bir insan ayrıca v kullanmaya özen gösterir sanki ;)

0|1
    0|0
  • farklı ve haklı bir gözlemde bulunmuşsunuz.fikirlerinizin çoğuna katılmakla beraber küçük bölümüne karşıyım.ben kitap okumayı sevmiyorum.sevmediğim bir şeyi de zorlama ile yapmam söz konusu değil.kitap okumak artık ilgimi çekmiyor

0|0
    0|0
    • çekmeyebilir ben ona bir şey diyemem ama ben sadece toplumun bilinçlenmesini istiyorum boşuna vakit harcayarak ayrıca fikirlerime katıldığınız için teşekkür ediyorum

• Ben olayın hep maddi kısmına bakarım. "Kitapçı açmayın, sinek avlıyorsunuz. Aç kalırsınız."

Uyarayım dedim. İyi akşamlar.

0|0
    0|0
  • işsizler için ideal davranış

0|1
    0|0
  • katılıorum sana aynen.ama okumayı sevmiyor herkes işte

0|0
    0|0
    • sewmiyor değil kimse meraklı değil ama başka şeylere herkes çok meraklı ...

• yanii ınsanımızın kıtap alıskanlıgıı yok bende dahil. daha ıkı kıtap anca okudummm

0|0
    0|0
  • dertlerden sıkıntılardan kitap okumaya kafa oluo mıki ?

0|0
    0|0
    • kitaplar insana çok şey öğretir bence yani onlar hayata dair yazılan şeylerdir ... boş boş gezmek kafa yapıyor mu ?

• okumayı sewmiyorum desem açıkça .

Kızlar Ne Diyor 9

• kitapçılarda kitaplar çok pahalı şahsen ben, ikinci el almayı tercih ediyorum.

1|0
    0|0
    • yeter ki al :)

• kitapsız asla yaşayamam dostum biz insanoğlu çiçeksek kitaplar suyumuz bence böyle bi benzetme.

• waaayy çok güzel bir benzetme katılıyorum sonuna kadar :)

• ya bircok insan oturup kendi basina kitap okumayi aklinin ucuna bile getirmiyor.. insan arasina cikmak icin vakit gecirmek icin alisveris merkezleri gibi yerlere gidiyoruz, ama hic oturupta güzel bir kitap okumuyoruz halbuki istesek vaktimiz olur yani günde saatlerce tv izliyoruz onun yerine günde 1 saat enteresan bir kitap okuyabiliriz mesela ama yapmiyoruz maalesef :S

0|0
    0|0
    • aynen yani aman kim okuyacak o kadar sayfayı gözlerim yorulur falan diyorlarda tv bakmak gözlere birşey yapmıyor yani bu ülkede çoğu insanlar aynı bakış açıya sahipler..

• bazen kafam o kadar dolu oluyor ki

o kitap sana çığlık gibi geliyoo

o zamanlar boş boş geziyor gibi gözüp bi dolu şeyle boğuşursun

0|0
    0|0
    • bence kitap tam tersi insanı rahatlatır kendi yakın sorunlarınla ilgili bir kitap alırsan gayet güzel olabilir :)

• çünkü herkes o an şu sıkıntımla bi kitap alayım demeeezz

mantıklı düşüne bilsek o zamanlar bu sıkıntılar çıkmazdı:))

• bu yüzden kişisel kitaplar okunabilir mantıklı düşünmek için :)))

• insanlar dışlarını güzelleştirmeye önem veriyolar güzel giysiler çantalar telefonlar kimse görünmeyen şeylere dikkat etmiyo:/

0|1
    0|0
    • Bu cevabı tuttum ;)

Benim cevabım: Günümüzde insanlar (bende dahil) karşılarındakinin karakterinden, bilgisinden, iç dünyasının zenginliğinden ziyade giyimine, kuşamına, saçına, başına bakar olduk.

Hal böyle olunca yatırım yapılacak yerde dış görünüş oluyor.

Haksızsın demiyorum ama zihniyetimiz bu ;)

• açıkçası ben kitap okuyan biri değilim ama bakış açısı olarak ailede yetiştiriliş tarzı,gözlemleme ve şuanda okuduğum bölümün bana getirdiği faydalar olduğunu düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • off kitab okumayi sevmiyorum gezmek daha iyi

0|0
    0|0
  • Kitap okumak kadar güzel birşey varmı ya :) bende çok seviyorm

0|0
    0|0
  • kızlarsoruyor.com senden nefret ediyorum. Ben iki günde bir kitap bitirirdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...