Türk futbolunun Avrupa'da başarısının önünü Süper Lig hakemleri mi kesiyor?

Saçma sapan maç yönetiyorlar, türk topçular arkadan adam itince faul olacağını, hakemin 'Daha yeni penaltı verdik, şimdi vermeyelim 20 milyon taraftarlı klüp sonuçta' demeyip ikinci penaltıyı çalacağını, adamları yakalayamayınca itip kakmanın Türkiye dışında faul olduğunu bilemiyorlar.

Volkan mesela, adam yanından geçen oyuncuya iki eliyle yapışıp faul yapıyor, sonra itiraz ediyor. Niye? Bilmiyor çünkü, adam yaptığı hareketi nizami sanıyor.

0|1
1|21

En İyi Kız Görüşü

• Burası türkiye

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun en güzel örneği Burak Yılmaz di. Ligde istediği gibi penaltı aldığından , avrupada verilmeyince büyük sıkıntı yaşıyordu

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 20

• Hiç bir yabancı hakem türk başarısını istemez. Mazide çok koyduk.

0|1
    0|1
  • sorun hakemler değil. hakemleri aldatmaya çalışan tekniği yetersiz ve bunu gidermeye çalışmak yerine gizlemeye çalışan gece alemine düşkün topçular.
    aydın yılmaz nerede? arda sürekli aydın benden yetenekli diyordu? salih uçan nerede? muhammed nerede? böyle sürüyle adam yokoldu

0|0
    0|0
    • 1ay

Aydın Yılmaz adam gibi yönetilmediği için o halde, futbolcular genelde iyi eğitim almamış, vizyonu, kültürü dar insanlardan oluşuyor. Aydın Yılmaz'ı iki tane önemli gol attı diye şişirirsen, adam da çabalamak zorunda hissetmez.

Manchester'da Rooney dün niye o kadar koştu? Çünkü ingilizler artık kendisinin eski halinden eser olmadığını ve kaptan olmasına rağmen yedeğe çekilmesini konuşuyor.

Aynısı bizde olsa 'Rooney'i kesen Manchester'ı keser' gibi söylemlerle taraftar saçma salak romantiklik kasar, Rooney'nin kendini iyi hissetmesi için onun alternatifi satılırdı falan.

• 1ay

haklısın tam olarak

• Birsürü sebebi var.

Türkiye'de yeterince iyi antrenör yok. Türkiye'de oyuncular haddinden fazla para alıyor, yeterince çalışmıyor ve yetenekli değiller.

Bugünkü maçta gördük United nasıl pas yapıyor. Nasıl hızlılar. Kaç yaşına gelmiş Rooney hala nasıl koşuyor. Ve daha birçok sebep var. Bizim ülkemizde herşeyden önce adalet yok. Eğer olsaydı 4 Temmuz günü farklı olaylar gelişirdi.

0|0
    0|0
    • 1ay

İngilizler liglerinde çok hızlı tempoyla oynamaya alışıklar. Maçı soğutup koşmasalar zaten taraftarı başlar yuhlamaya.

• Türkiyedeki futbol standartları nedense teknik olarak baya az şöyle düşünelim bazı oyuncular geliyo maç yapmadan kaçıyo bide bundan haklı sayılıyo ama bazılarıda Türkiyeye geliyo tarafaatar ateşli sosyal medya olarak aktif sevilincede kendi daha önce hiç biyerde bunu görmemiş kalıyo burda hakemlerede gelince bir ingiltere liginde maç başı faul 8 ken bizim ligimizde 38 yani teknik taktik yetişme beceri olarak bir avrupa arenasında tökezliyoruz.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum iki pozizyonda penaltıydı dün bjk ilki değildi.

0|0
    0|0
    • 1ay

Beşiktaş'ınkiler de penaltıydı bana sorarsan, Fabri'ninki şanssızlıktandı, ikincisi de Caner'in saçmalamasıydı.

Ekşi Sözlük'de biri gelmiş 'Avrupa'da hangi maçta böyle penaltı gördünüz, hakem doğruyor' diyor, işte onu diyorum ben de, görmüyoruz, çünkü adamlar ceza sahasında itme, sarılma gibi hareketlerde rakibin ayakta kalmaya çalışmayacağını hakemin de haliyle penaltı vereceğini biliyor ve gidip arkadan rakibi itip, hava topunda omuzlardan sarılmıyor.

Kasap Pepe'yi bile böyle şeylerde görmüyoruz.

• 1ay

Buna bu sene özellikle Beşiktaşda dahil fazlasıyla :) Ama genel olarak oluyo böyle işler Türkiyede.

• 1ay

İlk penaltı net penaltıydı bence
      2. Penaltıyı vermese kimse neden vermedi demez

• Bana sorarsan penaltılar çok ucuzdu. Dün Beşiktaş'a 2 penaltı çalındı, biri yanlış. Bugün Osmanlı maçında çalındı, yanlış. Fener'in maçında çalınanlardan 1'i yanlış. Böyle dokunmayla penaltı olmaz, orta sahada olsa faul vermezsin.

0|0
    0|0
    • 1ay

İşte bak biz bunları anlayamıyoruz futbolda, adamı elinle itersen, az veya çok, fauldür. Çoğu oyuncu orta sahada o kadar itmeyle kendini yere bırakmaz çünkü oyunun orda durmasının anlamı olmaz.

Ama ceza sahasında itilirse bırakır kendini yere, salak mı? Biz sanıyoruz ki faul olması için oyuncunun kuvvetlice pozisyonunun bozulmasını bekliyoruz. Bunlar kendi ligimizdeki kuralların değil o an işine gelenin yapılmasını kanıksamış hakem yönetimlerinden.

Caner'e niye penaltı çaldı mesela? Çünkü gidip adama sarılıyor ceza sahasında, herif de bilerek düşüyor, Caner'in yaptığı hareket kusurlu hareket, haliyle penaltı.

Ucuz mucuz değil, futbol normalde böyle bir oyun, bizim rakibi yakalayamayınca itip çekmeye alışmış topçular error veriyor.

• bence aziz yıldırım.. didişmekten gelişemedik.. onun yüzünden alt yapıya yönelim bitti katara çevirdi ülkeyi.. tüm takımlar battı.

0|1
    0|0
  • Haklisin kardes Anadolu'nun takimlari ile 3 buyuk karsilastiginda hakemler taraf tutuyor genelde ya da yumusak davraniyor 3 buyuge karsi. Gelismemesi hakkinda ise hic bir fikrim yok ama pek de lazim degil...

0|0
    0|0
    • 1ay

Bence hiç öyle olmuyor, Anadolu takımlarının kaçta kaçı futbol oynamaya çalışıyor? Alanyaspor mesela? Beşiktaş ile oynadıkları maçı da izledim Fenerbahçe ile de, tek yaptıkları tekme atmak, faul yapmak, kasaplık. Hakem kartlık müdahalelerinin hiçbirine kart vermiyor, futbolun kalitesi dibe vuruyor.

Çoğu anadolu klübü böyle.

• 1ay

Alanyasporu sayma alanyasporda butun takimi eto sırtliyor... Konyaspor gecen sene cok kaliteli top oynadi ama onyargilar var hakemler hep 3 buyukleri tutuyor

• 1ay

Antalyaspor demiyorum ben. Konyaspor var, Osmanlıspor var, Başakşehir Anadolu takımı değil zaten. Bunların dışında bir Gaziantepspor İbrahim Üzülmez'in yönetiminde adam akıllı top oynamaya çalışıyor, arada Eskişehir. O kadar. Geri kalanları safi çöp.

• önünü kesiyor denecek kadar etkili değiller de, ligde büyüklerle anadolu takımları arasındaki farkın açılmasını sağlıyolar sadece

0|0
    0|0
  • Hakemlerin hatasi türkiyenin en iyi hakemi (cunneyt cakir ) denilenn zat turkiyede baska avrupada baska yonetiyor

0|0
    0|0
  • Hayir Fenerbahce kesiyor.
    4 ne len

0|0
    0|0
  • 2 şer 2 şer penaltı mı olur aqq

0|1
    0|0
  • Bence çok iyi biliyor

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Türk topçular para kazansam yeter derdinde hicbirinde kariyer hedefi yok

0|0
    0|0
  • biraz evet ama genel olarak kafa yapımızın değişmesi gerekli

0|0
    0|0
  • Bence bu kendimizi aynada dev görmemizden kaynaklanıyor. Öyle bir şişiriyorlar ki bizim üç büyükleri sanırsın her sene şampiyonlar liginde final oynuyoruz. Kalitemiz ortada, ülkenin milli takım puanı ortada bunlar gayet normal sonuçlar. MANU gibi bir takıma karşı şansınız 10 maçta bir iki maçtır diğer bütün maçlarda üstünlük kuracak takım elbet MANU'dur. Ama spor yorumcuları ve insanlar öyle bir anlatıyorki sanki bizim takımlar çok iyi takımlarmış gibi bir havalarda.

Ben Galasataraylıyım. Ama abi yıllar önceki bir kez aldığımız kupanın lafını yapan adamlarız hala bence bu başarı değil rezillik. Rezillik dememin sebebi ise oyuncuların aldığı paradır. O parayı hak ettiklerini düşünmüyorum. He varını yoğunu ortaya koyar tam bir profesyonel gibi oynayanlara lafım yok.

0|0
    0|0
    • 1ay

Manchester United da Alex Ferguson gittiğinden beri dötünü doğrultamadı bu arada. Geçen Beşiktaş taraftarının Napoli maçında takım niye silik oynadı diye hayıflanmasına o yüzden kızdım.

Sanıyorlar ki Beşiktaş Napoli'nin dengi, öyle birşey yok, sen kıytırık bir ligden gelen, öyle çok da üst düzey oyuncuları olmayan bir klüpsün, senin öyle hayvan gibi hücum edebilen bir rakibe başa baş oynaman mümkün değil. Napoli'nin az daha iyi oynayanı Dortmund, ondan da iyi hızlı hücum edeni Bayern Münih falan zaten.

• Geçen bunu bende fark ettim.

0|0
    0|0
  • Hakemler her zaman her yerde hata yapacak. Özellikle küçük takımlara karşı daha kolay yapacak. Büyük takıma karşı daha dikkatli olur çünkü nüfus söz konusu. Önemli olan her başarısızlığa bahane bulup onların arkasına saklanmak değil. Yere mi düşürdüler seni hakemin karar vermesini bekleme kalk mücadelene devam et. Savaşmanı bırakma. Ayy düşürdüler beni düdük çal deme.

0|0
    0|0
  • avrupa kupalarındaki hakemlerde pek matah degil gördük arsenal beşiktaş maçını daha nicelerini taraf tutuyolar arsenal beşiktaş maçın bir sürü hatalı karar var üstüne iki tane net penaltı var 10 hakem getir 9.5 penaltı diyecegi pozisyonlar ama vermiyor ondan sonra arsenal yendi oluyo daha bir sürü var sadece beşiktaş için demiyorum fenerle barcelona karşılaşsa da bu olur galatasarayla real madrid de karşılasa olur oluyo avrupaya görede biz anadolu kulübüyüz

0|0
    0|1
Yükleniyor...